Kada ir kaip nėščiosios pilve juda būsimasis vaikas

 (2)
Vaisiaus judesiai – vienas gražiausių nėštumo atsiminimų. Kada moteris pradeda juos jausti ir ką svarbu apie juos žinoti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iki 15 nėštumo savaitės

Iš tiesų būsimasis vaikelis gimdoje pradeda judėti 11 nėštumo savaitę, Jis judina rankas ir kojas, keičia kūno poziciją. Tiesiog šių judesių mama pati niekaip dar negali jausti, ir jie gali būti matomi tik atliekant ultragarso tyrimą.

16-20 nėštumo savaitės

Anksčiausiai, kada moterys gali pajusti pirmuosius vaisiaus judesius, yra 16 -20 nėštumo savaitės. Anksčiau judesius pajaučia ne pirmo vaikelio besilaukiančios moterys. Apie 20 nėštumo savaitę pirmuosius judesius pajaučia daug nėščiųjų - ir pirmakarčių, ir gimdančiųjų antrą, trečią ir paskesnius vaikus. Pirmieji vaisiaus judesiai yra labai nestiprūs, todėl būsima mama gali jų nepastebėti arba supainioti su pilvo gurgimu, pūtimu. Kai kurios mamos apibūdina, kad pirmieji judesiai pilve priminė drugelio plazdėjimą.

21-27 nėštumo savaitės

Šiuo metu būsimasis vaikelis yra labai aktyvus - jis plaukioja, vartosi, sukinėjasi, čiulpia kumštukus. Tikras akrobatas! Be to, prisirijęs vaisiaus vandenų, jis ima žagsėti. 24 nėštumo savaitę būsimasis vaikelis gimdoje miega apie 16 -20 valandų, o būdrauja vos 4-6 valandas. Mamos ir būsimo vaikelio aktyvumas ne visada sutampa. Kai kurios nėščiosios pastebi, kad jos vaikelis itin daug juda vakare, kai būsimoji mama ramiai ilsisi namuose. Šiuo metu vaikelio klausa jau išsivysčiusi - į itin didelį triukšmą, nemalonius garsus jis gali reaguoti stipriais judesiais.

Po 24 nėštumo savaitės būsimasis vaikelis savo judesiais reaguoja ir į mamos emocijas. Kai mama labai susinervina, išsigąsta ar kažko bijosi, mažylis gimdoje tampa aktyvesnis.

28 - 32 nėštumo savaitės

Tokiu nėštumo metu vaikas gali jau įsitaisyti tokia padėtimi, kokia išliks iki gimdymo dienos. Taisyklinga padėtimi vadinama tokia, kai vaikelis įsitaiso galva žemyn, jei gimdoje jis įsitaiso atvirkščiai, tai vadinama sėdmenine pirmeiga. Kokioje padėtyje yra jūsų vaikelis, pasakys nėštumą prižiūrintis gydytojas po apžiūros ir ultragarso tyrimo.

Mažyliui jau darosi ankštoka, todėl šiuo laikotarpiu jaučiami vaisiaus judesiai gali būti itin stiprūs ir skausmingi.

Šiuo metu galima pabandyti išprovokuoti vaisiaus judesius. Štai jeigu vakare jaučiate, kad mažylis labai pasyvus, išgerkite stiklinę pieno ir atsigulkite ant nugaros. Tikėtina, kad tai padės „pažadinti" vaikelį.

33-40 nėštumo savaitės

Šiuo nėštumo metu vaikelis jau nebesivarto kūlvirsčiais, kaip anksčiau. Nuo 33 nėštumo savaitės jaučiami jo judesiai yra aiškūs ir stiprūs. Gulint ramiai ant nugaros ar šono, galima aiškiai matyti „siūbuojantį" pilvą, kuriame rankomis ir kojomis makaluoja mažylis. Tokiu atveju neretai užtenka pakeisti sėdėjimo ar gulėjimo pozą, ir mažylis nurimsta taip pat.

Dėl to, kad gimdoje vaikeliui darosi ankšta, jis būna vadinamojoje embriono pozoje - pritraukęs kelius prie pilvo, o rankas - prie smakro. Jau gimęs vaikas irgi mielai bus tokioje pozoje.

Jeigu moteriai vaisiaus judesiai skausmingi, ji gali pakeisti savo pozą arba atsistojus pasiūbuoti į šonus. Tai, kad mažylis juda (kad ir stipriais spyriais jus žadindamas naktį) - geras ženklas.

Kartais moteris jaučia judesius pilve skirtingose vietose. Tai nereiškia, kad nešiojate dvynius. Greičiausiai, jūsų mažylis į darbą paleido vienu metu ir rankas, ir kojas.

Kaip nėščiajai reikia skaičiuoti vaisiaus judesius, rašėme straipsnyje "Kaip nėščiajai skaičiuoti vaisiaus judesius". Kviečiame jį skaityti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (26)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris
Tikėtina, kad reta šeima, planuodama nėštumą, pagalvoja, koks metų laikas būtų palankesnis antrajam laukimo periodui. Tiesa, gydytojai šiuo klausimu sutaria: vasaros karščiai, tvankus oras, spiginanti saulė – gali būti sunkios nėštumo pabaigos, priešlaikinio gimdymo ar kitų komplikacijų priežastimi.

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį
Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kad dar 1960-aisiais Dauno sindromo riziką būsimam vaikeliui buvo galima įvertinti tik pagal besilaukiančios gimdyvės amžių.

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?
Nėštumas – itin atsakingas periodas, kurio metu svarbiausia – mamos ir mažylio sveikata bei gera savijauta. Tą užtikrinti padeda fizinis aktyvumas, kuris ne tik teigiamai veikia nėščiosios organizmą, bet yra naudingas ir į pasaulį ateinančiam vaikučiui. Tačiau labai svarbu, kad judėjimas šiuo itin atsakingu gyvenimo momentu būtų taisyklingas. Vienas tinkamiausių pasirinkimų – specialios nėščiųjų mankštos. Kas tai ir kuo jos reikšmingos, pasiteiravome kineziteraupeutės, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėjos Tomos Kreivėnaitės.

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau (134)

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau
Redakcija gavo neįprastą laišką, kuriame vedusį vyrą mylinti moteris klausia psichologės patarimo: kaip jų santykius paveiktų bendras kūdikis?

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti
Nėštumo metu moteris prakaituoja labiau, negu įprastai, todėl šiltuoju metų laiku tai sukelia nemažai nepatogumų. Praktiški patarimai, kaip padėti sau tokiu atveju.