Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams

 (2)
Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui – vaikų darželio pedagogų patarimai tėvams, kurie atsirado iš jų patirties dirbant su vaikais ir stebint juos darželiuose.

Dažnai skaitykite

Skaitykite savo vaikams. Tai svarbi pasirengimo skaitymui pradžia, tačiau tai nėra pagrindinis tikslas. Skaitydami mes įsitraukiame į istoriją. Tai savotiška magija. Net labiausiai vietoje nenustygstantis darželinukas negali atsispirti šiai galiai. Istorijų skaitymas užmezga tarpusavio ryšį. Tai padeda vaikams pažinti pasaulį, ugdo įprotį klausyti ir pasitikėti tėvais.

Pasitelkite muziką

Sąmoningai sukurkite vaikui muzikinę aplinką! Nesvarbu, tai mokomoji muzika kompaktiniame diske važiuojant automobiliu ar dainavimas – muzika labai svarbus dalykas lavinant ikimokyklinio amžiaus vaiko žodyną, atmintį ir stiprinant socialinius įgūdžius.

Skatinkite atsakomybę

Nuolat aukštai kelkite kartelę. Dauguma darželinukų ją pasieks. Skatinkite vaikų savarankiškumą taip, kad jau penkiamečiai ir šešiamečiai būtų pakankamai savarankiški. Yra tiek daug būdų, kaip jie gali prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus. Jie yra atsakingi už švarą grupėje, turi susitvarkyti po savęs pavalgę, išsiimti daiktus rytais ir susitvarkyti juos popiet. Pasiūlykite panašias galimybes namuose, atsitraukite nuo vaiko per žingsnį ir pažiūrėkite, ką jūsų darželinukas gali!

Švęskite vaikystę

Leiskite savo darželinukui juoktis, žaisti ir netgi kelti netvarką: tegul kepa, lipdo, sodina sodą, pučia burbulus ir daro pilis iš paklodžių ir dėžių. Atidžiai išklausykite, kai vaikas dalinasi tuo, ką kasdien išmoko. Nepamirškite, kuo jūsų darželinukas turi būti. Tai laikas, kai vaikai turi būti vaikais, ir vieta, kur turi būti puoselėjamos jų širdys, formuojamos draugystės, stiprinami socialiniai įgūdžiai ir skatinamas juokas.

Inicijuokite pokalbius

Gerą iškalbą turintys vaikai sulaukia didesnės akademinės sėkmės. Ugdykite gebėjimą kalbėti kiekvieną dieną realiais pokalbiais. Atsispirkite pagundai važiuojant automobilyje įjungti grotuvą. Juk tai puikus metas pokalbiui! Užduokite savo vaikui klausimus ir padėkite jam atsakyti pilnais sakiniais. Toks ankstyvųjų raštingumo įgūdžių lavinimas įmanomas net turint patį įtempčiausią tvarkaraštį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.