Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams

 (2)
Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui – vaikų darželio pedagogų patarimai tėvams, kurie atsirado iš jų patirties dirbant su vaikais ir stebint juos darželiuose.

Dažnai skaitykite

Skaitykite savo vaikams. Tai svarbi pasirengimo skaitymui pradžia, tačiau tai nėra pagrindinis tikslas. Skaitydami mes įsitraukiame į istoriją. Tai savotiška magija. Net labiausiai vietoje nenustygstantis darželinukas negali atsispirti šiai galiai. Istorijų skaitymas užmezga tarpusavio ryšį. Tai padeda vaikams pažinti pasaulį, ugdo įprotį klausyti ir pasitikėti tėvais.

Pasitelkite muziką

Sąmoningai sukurkite vaikui muzikinę aplinką! Nesvarbu, tai mokomoji muzika kompaktiniame diske važiuojant automobiliu ar dainavimas – muzika labai svarbus dalykas lavinant ikimokyklinio amžiaus vaiko žodyną, atmintį ir stiprinant socialinius įgūdžius.

Skatinkite atsakomybę

Nuolat aukštai kelkite kartelę. Dauguma darželinukų ją pasieks. Skatinkite vaikų savarankiškumą taip, kad jau penkiamečiai ir šešiamečiai būtų pakankamai savarankiški. Yra tiek daug būdų, kaip jie gali prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus. Jie yra atsakingi už švarą grupėje, turi susitvarkyti po savęs pavalgę, išsiimti daiktus rytais ir susitvarkyti juos popiet. Pasiūlykite panašias galimybes namuose, atsitraukite nuo vaiko per žingsnį ir pažiūrėkite, ką jūsų darželinukas gali!

Švęskite vaikystę

Leiskite savo darželinukui juoktis, žaisti ir netgi kelti netvarką: tegul kepa, lipdo, sodina sodą, pučia burbulus ir daro pilis iš paklodžių ir dėžių. Atidžiai išklausykite, kai vaikas dalinasi tuo, ką kasdien išmoko. Nepamirškite, kuo jūsų darželinukas turi būti. Tai laikas, kai vaikai turi būti vaikais, ir vieta, kur turi būti puoselėjamos jų širdys, formuojamos draugystės, stiprinami socialiniai įgūdžiai ir skatinamas juokas.

Inicijuokite pokalbius

Gerą iškalbą turintys vaikai sulaukia didesnės akademinės sėkmės. Ugdykite gebėjimą kalbėti kiekvieną dieną realiais pokalbiais. Atsispirkite pagundai važiuojant automobilyje įjungti grotuvą. Juk tai puikus metas pokalbiui! Užduokite savo vaikui klausimus ir padėkite jam atsakyti pilnais sakiniais. Toks ankstyvųjų raštingumo įgūdžių lavinimas įmanomas net turint patį įtempčiausią tvarkaraštį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti

Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.