Reklama

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką

Vilniuje atsidariusioje „Mortimer English Club" mokykloje anglų kalbos mokomi visi norintys: ir vaikai nuo dvejų metų, ir suaugusieji. Kuo ypatinga ši visame pasaulyje žinoma anglų kalbos mokymo programa, kalbamės su „Mortimer English Club" Vilniuje direktore Viktorija Korolkova.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvienas vaikas yra kalbų genijus

Gimusių kūdikių niekas specialiai nemoko nei žodžių tarimo, nei jų gramatikos, tačiau vieną dieną vaikas ima ir prabyla gražia gimtąja kalba. Jeigu mažylis gyvena dvikalbėje aplinkoje, jis vienu metu ima suprasti ir kalbėti keliomis kalbomis iš karto.

Tai, kad visi maži vaikai yra gabūs kalbų mokymui, įrodyta jau seniai. Mokslininkai pabrėžia, kad ypač imlūs yra vaikai iki šešerių metų. Todėl būtent šiuo laikotarpiu yra tikslinga sukurti vaikui tokią aplinką, kurioje be gimtosios jis girdėtų ir kitą kalbą. Ankstyvas užsienio kalbos mokymas turi teigiamos įtakos vėlesniam kalbų mokymui.

„Mortimer English Club" užsiėmimuose anglų kalbos vaikai mokosi žaisdami draugiškoje ir saugioje aplinkoje. Tai stiprina jų pasitikėjimą savo jėgomis, vaikai be jokios prievartos ar įtampos išmoksta suprasti, kalbėti, vėliau – rašyti ir skaityti.

Anglų kalbos mokosi tokiu pat principu, kaip gimtosios

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką
Viktorija Korolkova
© DELFI / Andrius Ufartas

Vilniaus Žvėryno rajone įsikūrusi „Mortimer English Club" mokykla anglų kalbos kviečia mokytis vos dvejų metų mažylius. Kaip atrodo tokių mažylių mokymas? Ogi piešiant, žaidžiant, dainuojant, šokant, judant. Naudojama metodika, jau dvidešimt metų veikianti kitose šalyse. Patyrusios mokytojos atsižvelgia į kiekvieno vaiko unikalumą ir charakterio savybes.

„Mortimer English Club" Vilniuje direktorė Viktorija Korolkova užsienio kalbų mokymu domisi jau labai seniai. Pati būdama trijų vaikų mama ir pagal profesiją vertėja, ji pastebėjo, kad be galo svarbu, koks yra su vaiku dirbantis pedagogas ir kokią metodiką jis naudoja. Išskirtinis „Mortimer English Club" mokyklos bruožas - užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios.

„Šio metodo efektyvumas pagrįstas mokslo tyrimais. Antraisiais gyvenimo metais kaip niekad kitu gyvenimo laikotarpiu intensyviai vystosi vaiko smegenys. Mažylis pažįsta pasaulį visais savo pojūčiais - liečia, ragauja, girdi, mato... Nuo dvejų metų rekomenduojama vaiką pradėti mokyti užsienio kalbos, kurios dėl savo amžiaus ypatumų jis mokysis lygiai taip pat natūraliai, kaip ir mokosi gimtosios kalbos. Panašiai auga vaikai, kai jų šeima yra dvikalbė. Jei mama su vaiku kalba lietuviškai, o tėtis – angliškai, vaikas mokosi abiejų kalbų ir po kurio laiko su tėčiu bendrauja jo kalba, su mama - jos. Tokiu principu, kad užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios, ir paremtas anglų kalbos mokymas „Mortimer-English Club" , – pasakoja pašnekovė.

Metodo šaknys – Vokietijoje

Pirmoji „Mortimer English Club" mokykla buvo įkurta daugiau kaip prieš 20 metų Vokietijoje. Šiandien ji turi daugiau kaip 300 partnerių visame pasaulyje. Pagal šią anglų kalbos mokymo metodiką vaikai mokomi Vokietijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Tailande ir kitose šalyse. Nuo šio rudens į „Mortimer English Club" mokyklų būrį jungiasi ir Lietuva, pirmoji iš Baltijos valstybių įsigijusi franšizę ir gavusi teisę mokyti vaikus ir suaugusiuosius pagal šią metodiką.

„Mortimer-English Club" mokyklose veikia šios grupės:

2-4 metų mažylių grupės;

4-10 metų vaikų grupės;

Paauglių grupės;

Suaugusiųjų grupės.

Pagal šią metodiką anglų kalbos gali mokytis visi norintys nuo 2 iki 99 metų. Mokyklos devizas – „Enjoy learning", tai yra, kalbos mokymasis žaismingai, mėgaujantis ir be įtampos. Tam sukurta speciali metodika, kuri nuolat tobulinama ir duoda gerų rezultatų. Skirtingose šalyse dirbantys pedagogai keičiasi patirtimi, nuolat vyksta seminarai pedagogams.

Viktorija Korolkova džiaugiasi, kad jai pavyko suburti užsidegusių ir kūrybingų profesionalų komandą. Ne visi anglų kalbos specialistai tam tiko – dirbant „Mortimer English Club" mokykloje, mokytojas turi būti atviras naujovėms, dirbti kūrybiškai ir mokėti atliepti skirtingų vaikų poreikius. Tam, kad vaikai norėtų mokytis, mokytojai turi kiekvienos pamokos planą. Vilniuje dirbančius mokytojus rugsėjo 8-11 dienomis apmokė ilgametė šio metodo specialistė iš Čekijos.

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką
© DELFI / Andrius Ufartas

Unikalios metodikos kūrėjai: kuo anksčiau, tuo geriau

Vyresnės kartos žmonės yra įpratę, kad užsienio kalbos mokomasi „vertimo" principu: galvoje sugalvojamas lietuviškas žodis ar frazė, tada verčiama į anglų, nuolat baiminantis, ar tai teisingai gramatiškai. Tai yra blogiausias, koks tik gali būti, užsienio kalbos mokymosi kelias.

„Mortimer English Club" mokykloje vaikai užsienio kalbos mokosi kaip gimtosios. Vyrauja nuomonė, kad kuo anksčiau pradės, tuo geriau. Mažiausiųjų, 2-4 metų grupėse, bendraujama angliškai – dainuojamos dainelės, žaidžiami žaidimai, skaitomos istorijos ir vaidinama. Tik išimtiniais atvejais, jei vaikai kažko nesupranta, pasakoma lietuviškai. Visų pamokų metu vaikai susitinka su berniuku Morčiu, jo dėde burtininku, drakoniuku bei kitais smagiais personažais.

Patys mažiausi vaikai pamokėlėse dalyvauja su tėvais. Žinoma, jei yra drąsuolių, kuriems tėvų palydos nereikia, jų mama ar tėtis gali palaukti vaiko už durų. Visgi prašoma, kad su pačiais mažiausiais vaikais būtų jų tėvai. Taip vaikui saugiau. Mažiausiųjų pamoka trunka nuo 35 iki 45 minučių. Anglų kalbos pamokas galima lankyti kartą arba du kartus per savaitę. Po vienerių metų, praleistų „Mortimer English Club", mažyliai žino apie 500 angliškų žodžių ir moka apie 14 dainelių.

Kartais tėvams kyla klausimas, ar verta mokyti vaiką kitos kalbos, jei jis dar nekalba gimtąja kalba (arba kalba netaisyklingai)? Šios metodikos įkūrėjai įsitikinę, kad taip. Vaikas mokosi mokosi tarti skirtingus garsus (ir tokius, kurių nėra gimtojoje kalboje), taip treniruojamas jo kalbos aparatas, gerėja ir kalbos raida.

Namų darbų nėra, tačiau tėvai prašomi kiekvieną dieną su vaikais klausyti specialaus disko, kuriame įrašytos dainos, eilėraščiai. Jas vaikas gali klausyti namuose ar važiuodamas automobiliu.

Nuotraukų galerijoje – akimirkos iš „Mortimer English Club" Vilniuje:

Mokymo rezultatai akivaizdūs

Kadangi mokymas vyksta žaidimo forma, vaikai labai noriai lanko „Mortimer English Club". Be anglų kalbos žinių, tokios pamokėlės moko vaikus dirbti komandoje, jie išmoksta bendradarbiavimo. Kaip sako Vilniaus „Mortimer English Club" direktorė, jų mokykloje niekada neišgirsite žodžių „Ne" ir „Neteisingai". „Jeigu vaikas suklysta kalbėdamas, mokytoja jį pagiria už pastangas ir pakartoja pasakytą žodį ar sakinį taisyklingai. Tada vaikas jaučiasi pozityviai, nekompleksuoja kalbėti. Turbūt sutiksite, kad sunkiausia mokantis kalbos yra kalbėjimas. Paprasčiau yra skaityti ar rašyti. Žmogus bijo pasakyti „kažką ne taip", bijo suklysti. Tačiau šiandien vis labiau kalbama apie tai, kad kalbėjimo kompetencija yra svarbiausia mokantis kitos kalbos. Mokytojai „Mortimer English Club" mokykloje žino daug koreguojančių metodų, todėl vaikas nebijo kalbėti ir klysti. Vaikų yra skirtingų – vieni aktyvūs, kiti tylūs, bet mokytojai žino, kaip surasti raktą į kiekvieno širdį. Individualus dėmesys kiekvienam vaikui, jokios įtampos ir draugiška atmosfera – tai mūsų svarbiausias siekis", - sako Viktorija Korolkova.

Išskirtinis „Mortimer English Club" mokyklos bruožas - užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios.
Viktorija KOROLKOVA

Specialistai pataria tėvams susilaikyti nuo nuolatinio vaiko kontroliavimo, ką jis šiandien išmoko, kokį naują žodį sužinojo. „Tai netikslinga. Geriau leiskite vaikui pasidžiaugti pačiu mokymosi procesu. Apčiuopiami rezultatai bus matomi labai greitai, o mokslo metų pabaigoje visi vaikai anglų kalba vaidina pasaką".

Dar vienas „Mortimer English Club" mokyklos ypatumas – kokybiška papildoma medžiaga, kurią gauna visos šeimos. Pavyzdžiui, anglų kalbos besimokantis vaikas gauna madingą krepšį, į kurį susideda reikalingą pamokai medžiagą. Dar po metų jam įteikiamas jau kitos spalvos krepšys, kaip patvirtinimas, kad jis baigė dar vienus metus ir išmoko dar daugiau. Pamokų metu už įvykdytas užduotis vaikai gauna malonių smulkmenų – lipdukų, balionų, net vaikiškų tatuiruočių. Tai padidina vaikų motyvaciją ir norą mokytis.

Neatsiejama „Mortimer-English Club" veiklos dalis – socialiniai projektai, pavyzdžiui, nemokamos pamokos vaikams globos namuose.

Kita veiklos dalis – anglų kalbos mokymas darželiuose ar mokyklose. Jeigu yra norinčiųjų, kad jų vaikai mokytųsi anglų kalbos mokyklose ar darželiuose pagal „Mortimer-English Club" metodiką, galima kreiptis apačioje nurodytais kontaktais.

Jau galima registruotis pirmajai nemokamai pamokai „Mortimer-English Club" – spauskite čia.

Mortimer English Club" veikia Vilniuje, Vytauto g.46/D.Poškos g.2

www.mortimer-anglu.lt

Užsakymo nr.: PT_72270820

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė Jūratė Baltuškienė: kas padeda darželinukams susivaldyti?

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs - tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto.

Artėjant Velykoms – mielas darbelis, kurį pagaminsite akimirksniu

Prieš Velykas kaupiame kiaušinių lukštus, kad galėtume juos panaudoti darbeliams ar dekoracijoms.

Kaip pažadinti vaikų kūrybiškumą

Jums gali kilti labai natūralus klausimas: o kam jį žadinti, juk vaikai iš prigimties nepaprastai kūrybingi.

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.