Reklama

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką

Vilniuje atsidariusioje „Mortimer English Club" mokykloje anglų kalbos mokomi visi norintys: ir vaikai nuo dvejų metų, ir suaugusieji. Kuo ypatinga ši visame pasaulyje žinoma anglų kalbos mokymo programa, kalbamės su „Mortimer English Club" Vilniuje direktore Viktorija Korolkova.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvienas vaikas yra kalbų genijus

Gimusių kūdikių niekas specialiai nemoko nei žodžių tarimo, nei jų gramatikos, tačiau vieną dieną vaikas ima ir prabyla gražia gimtąja kalba. Jeigu mažylis gyvena dvikalbėje aplinkoje, jis vienu metu ima suprasti ir kalbėti keliomis kalbomis iš karto.

Tai, kad visi maži vaikai yra gabūs kalbų mokymui, įrodyta jau seniai. Mokslininkai pabrėžia, kad ypač imlūs yra vaikai iki šešerių metų. Todėl būtent šiuo laikotarpiu yra tikslinga sukurti vaikui tokią aplinką, kurioje be gimtosios jis girdėtų ir kitą kalbą. Ankstyvas užsienio kalbos mokymas turi teigiamos įtakos vėlesniam kalbų mokymui.

„Mortimer English Club" užsiėmimuose anglų kalbos vaikai mokosi žaisdami draugiškoje ir saugioje aplinkoje. Tai stiprina jų pasitikėjimą savo jėgomis, vaikai be jokios prievartos ar įtampos išmoksta suprasti, kalbėti, vėliau – rašyti ir skaityti.

Anglų kalbos mokosi tokiu pat principu, kaip gimtosios

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką
Viktorija Korolkova
© DELFI / Andrius Ufartas

Vilniaus Žvėryno rajone įsikūrusi „Mortimer English Club" mokykla anglų kalbos kviečia mokytis vos dvejų metų mažylius. Kaip atrodo tokių mažylių mokymas? Ogi piešiant, žaidžiant, dainuojant, šokant, judant. Naudojama metodika, jau dvidešimt metų veikianti kitose šalyse. Patyrusios mokytojos atsižvelgia į kiekvieno vaiko unikalumą ir charakterio savybes.

„Mortimer English Club" Vilniuje direktorė Viktorija Korolkova užsienio kalbų mokymu domisi jau labai seniai. Pati būdama trijų vaikų mama ir pagal profesiją vertėja, ji pastebėjo, kad be galo svarbu, koks yra su vaiku dirbantis pedagogas ir kokią metodiką jis naudoja. Išskirtinis „Mortimer English Club" mokyklos bruožas - užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios.

„Šio metodo efektyvumas pagrįstas mokslo tyrimais. Antraisiais gyvenimo metais kaip niekad kitu gyvenimo laikotarpiu intensyviai vystosi vaiko smegenys. Mažylis pažįsta pasaulį visais savo pojūčiais - liečia, ragauja, girdi, mato... Nuo dvejų metų rekomenduojama vaiką pradėti mokyti užsienio kalbos, kurios dėl savo amžiaus ypatumų jis mokysis lygiai taip pat natūraliai, kaip ir mokosi gimtosios kalbos. Panašiai auga vaikai, kai jų šeima yra dvikalbė. Jei mama su vaiku kalba lietuviškai, o tėtis – angliškai, vaikas mokosi abiejų kalbų ir po kurio laiko su tėčiu bendrauja jo kalba, su mama - jos. Tokiu principu, kad užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios, ir paremtas anglų kalbos mokymas „Mortimer-English Club" , – pasakoja pašnekovė.

Metodo šaknys – Vokietijoje

Pirmoji „Mortimer English Club" mokykla buvo įkurta daugiau kaip prieš 20 metų Vokietijoje. Šiandien ji turi daugiau kaip 300 partnerių visame pasaulyje. Pagal šią anglų kalbos mokymo metodiką vaikai mokomi Vokietijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Tailande ir kitose šalyse. Nuo šio rudens į „Mortimer English Club" mokyklų būrį jungiasi ir Lietuva, pirmoji iš Baltijos valstybių įsigijusi franšizę ir gavusi teisę mokyti vaikus ir suaugusiuosius pagal šią metodiką.

„Mortimer-English Club" mokyklose veikia šios grupės:

2-4 metų mažylių grupės;

4-10 metų vaikų grupės;

Paauglių grupės;

Suaugusiųjų grupės.

Pagal šią metodiką anglų kalbos gali mokytis visi norintys nuo 2 iki 99 metų. Mokyklos devizas – „Enjoy learning", tai yra, kalbos mokymasis žaismingai, mėgaujantis ir be įtampos. Tam sukurta speciali metodika, kuri nuolat tobulinama ir duoda gerų rezultatų. Skirtingose šalyse dirbantys pedagogai keičiasi patirtimi, nuolat vyksta seminarai pedagogams.

Viktorija Korolkova džiaugiasi, kad jai pavyko suburti užsidegusių ir kūrybingų profesionalų komandą. Ne visi anglų kalbos specialistai tam tiko – dirbant „Mortimer English Club" mokykloje, mokytojas turi būti atviras naujovėms, dirbti kūrybiškai ir mokėti atliepti skirtingų vaikų poreikius. Tam, kad vaikai norėtų mokytis, mokytojai turi kiekvienos pamokos planą. Vilniuje dirbančius mokytojus rugsėjo 8-11 dienomis apmokė ilgametė šio metodo specialistė iš Čekijos.

Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką
© DELFI / Andrius Ufartas

Unikalios metodikos kūrėjai: kuo anksčiau, tuo geriau

Vyresnės kartos žmonės yra įpratę, kad užsienio kalbos mokomasi „vertimo" principu: galvoje sugalvojamas lietuviškas žodis ar frazė, tada verčiama į anglų, nuolat baiminantis, ar tai teisingai gramatiškai. Tai yra blogiausias, koks tik gali būti, užsienio kalbos mokymosi kelias.

„Mortimer English Club" mokykloje vaikai užsienio kalbos mokosi kaip gimtosios. Vyrauja nuomonė, kad kuo anksčiau pradės, tuo geriau. Mažiausiųjų, 2-4 metų grupėse, bendraujama angliškai – dainuojamos dainelės, žaidžiami žaidimai, skaitomos istorijos ir vaidinama. Tik išimtiniais atvejais, jei vaikai kažko nesupranta, pasakoma lietuviškai. Visų pamokų metu vaikai susitinka su berniuku Morčiu, jo dėde burtininku, drakoniuku bei kitais smagiais personažais.

Patys mažiausi vaikai pamokėlėse dalyvauja su tėvais. Žinoma, jei yra drąsuolių, kuriems tėvų palydos nereikia, jų mama ar tėtis gali palaukti vaiko už durų. Visgi prašoma, kad su pačiais mažiausiais vaikais būtų jų tėvai. Taip vaikui saugiau. Mažiausiųjų pamoka trunka nuo 35 iki 45 minučių. Anglų kalbos pamokas galima lankyti kartą arba du kartus per savaitę. Po vienerių metų, praleistų „Mortimer English Club", mažyliai žino apie 500 angliškų žodžių ir moka apie 14 dainelių.

Kartais tėvams kyla klausimas, ar verta mokyti vaiką kitos kalbos, jei jis dar nekalba gimtąja kalba (arba kalba netaisyklingai)? Šios metodikos įkūrėjai įsitikinę, kad taip. Vaikas mokosi mokosi tarti skirtingus garsus (ir tokius, kurių nėra gimtojoje kalboje), taip treniruojamas jo kalbos aparatas, gerėja ir kalbos raida.

Namų darbų nėra, tačiau tėvai prašomi kiekvieną dieną su vaikais klausyti specialaus disko, kuriame įrašytos dainos, eilėraščiai. Jas vaikas gali klausyti namuose ar važiuodamas automobiliu.

Nuotraukų galerijoje – akimirkos iš „Mortimer English Club" Vilniuje:

Mokymo rezultatai akivaizdūs

Kadangi mokymas vyksta žaidimo forma, vaikai labai noriai lanko „Mortimer English Club". Be anglų kalbos žinių, tokios pamokėlės moko vaikus dirbti komandoje, jie išmoksta bendradarbiavimo. Kaip sako Vilniaus „Mortimer English Club" direktorė, jų mokykloje niekada neišgirsite žodžių „Ne" ir „Neteisingai". „Jeigu vaikas suklysta kalbėdamas, mokytoja jį pagiria už pastangas ir pakartoja pasakytą žodį ar sakinį taisyklingai. Tada vaikas jaučiasi pozityviai, nekompleksuoja kalbėti. Turbūt sutiksite, kad sunkiausia mokantis kalbos yra kalbėjimas. Paprasčiau yra skaityti ar rašyti. Žmogus bijo pasakyti „kažką ne taip", bijo suklysti. Tačiau šiandien vis labiau kalbama apie tai, kad kalbėjimo kompetencija yra svarbiausia mokantis kitos kalbos. Mokytojai „Mortimer English Club" mokykloje žino daug koreguojančių metodų, todėl vaikas nebijo kalbėti ir klysti. Vaikų yra skirtingų – vieni aktyvūs, kiti tylūs, bet mokytojai žino, kaip surasti raktą į kiekvieno širdį. Individualus dėmesys kiekvienam vaikui, jokios įtampos ir draugiška atmosfera – tai mūsų svarbiausias siekis", - sako Viktorija Korolkova.

Išskirtinis „Mortimer English Club" mokyklos bruožas - užsienio kalbos mokoma kaip gimtosios.
Viktorija KOROLKOVA

Specialistai pataria tėvams susilaikyti nuo nuolatinio vaiko kontroliavimo, ką jis šiandien išmoko, kokį naują žodį sužinojo. „Tai netikslinga. Geriau leiskite vaikui pasidžiaugti pačiu mokymosi procesu. Apčiuopiami rezultatai bus matomi labai greitai, o mokslo metų pabaigoje visi vaikai anglų kalba vaidina pasaką".

Dar vienas „Mortimer English Club" mokyklos ypatumas – kokybiška papildoma medžiaga, kurią gauna visos šeimos. Pavyzdžiui, anglų kalbos besimokantis vaikas gauna madingą krepšį, į kurį susideda reikalingą pamokai medžiagą. Dar po metų jam įteikiamas jau kitos spalvos krepšys, kaip patvirtinimas, kad jis baigė dar vienus metus ir išmoko dar daugiau. Pamokų metu už įvykdytas užduotis vaikai gauna malonių smulkmenų – lipdukų, balionų, net vaikiškų tatuiruočių. Tai padidina vaikų motyvaciją ir norą mokytis.

Neatsiejama „Mortimer-English Club" veiklos dalis – socialiniai projektai, pavyzdžiui, nemokamos pamokos vaikams globos namuose.

Kita veiklos dalis – anglų kalbos mokymas darželiuose ar mokyklose. Jeigu yra norinčiųjų, kad jų vaikai mokytųsi anglų kalbos mokyklose ar darželiuose pagal „Mortimer-English Club" metodiką, galima kreiptis apačioje nurodytais kontaktais.

Jau galima registruotis pirmajai nemokamai pamokai „Mortimer-English Club" – spauskite čia.

Mortimer English Club" veikia Vilniuje, Vytauto g.46/D.Poškos g.2

www.mortimer-anglu.lt

Užsakymo nr.: PT_72270820

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė I.Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Naujas šeimos narys ir pasikeitęs vaiko elgesys: pataria specialistė

Tris vaikus auginanti mama klausia specialistų patarimų, kaip lengviau padėti vyresniesiems vaikams išgyventi „sosto netekimą“. Vilmos Petrikienės atsakymas pravers visoms panašioje situacijose atsidūrusioms šeimoms.

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus (1)

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?