Skandalas: viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo FOTO

 (19)
Kūdikius žindančios moterys surengė masinę maitinimo krūtimi akciją, taip pasisakydamos už savo teises. Prie „Claridge" viešbučio Londone šį savaitgalį moterys masiškai maitino kūdikius krūtimi, protestuodamos prieš incidentą, per kurį viešbučio restorane krūtimi maitinančiai moteriai buvo liepta prisidengti.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žindymas viešoje vietoje visada susilaukia daug diskusijų ir prieštaringų nuomonių. Incidentų, kai moterys pajuokiamos ar apibaramos už tai, kad nusprendė mamos pienu pamaitinti vaikelį gatvėje, parke ar įstaigoje, pasitaiko ne taip jau ir retai.

Pastarasis nutikimas Didžiojoje Britanijoje susilaukė didelio visuomenės atgarsio, į diskusiją įsijungė ir su tuo niekaip nesusiję žmonės, tiesiog, norintys išsakyti savo nuomonę. Į protesto akciją susirinko būrys žindančių motinų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimės svoris išgąsdino medikus
Kokie 2015 -ieji bus mūsų vaikams?

Incidento pradžia buvo viešbutyje, kuomet dukterį krūtimi maitinančiai 35 metų Louise Burns liepė prisidengti. Moteris tvirtina, kad ji žindė pakankamai atokiai ir niekam nekrito į akis, tiesiog viešbučio pozicija buvo priešiška žindančioms mamoms. Protesto akciją prieš tokią viešbučio poziciją organizavo žindyvių organizacija „Free to Feed".

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Incidentas sukėlė diskusiją, kada ir kaip tinkama maitinti krūtimi viešumoje. Išsakyta keletas priešingų nuomonių: žindančios mamos sako, kad tai toks pat natūralus veiksmas, kaip ir gerti kavą gatvėje iš popierinio puodelio, o kiti tvirtina, kad moterys restoranuose galėtų žindyti nebent tokiu atveju, kai atsisėstų nuošalesnėje vietoje ir netrikdytų aplinkinių. Žindančios moterys tvirtina, kad visuomet taip ir daro, tiesiog visada atsiranda ir tuo nepatenkintų žmonių. „Claridge" viešbučio atstovai teigė palaikantys maitinimą krūtimi, tik prašantys, kad moterys elgtųsi diskretiškai kitų atžvilgiu.

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Apie 40 moterų nepabūgo šalto gruodžio oro ir prie penkių žvaigždučių viešbučio lauko durų maitino kūdikius krūtimi. Akciją padėjusi organizuoti 25 metų Emma Bullock atvyko su 11-os mėnesių dukterimi Eleanor. „Loui Burns viešbutyje žindė ramiai ir neiššaukiančiai, o viešbutis iškėlė skandalą ir uždengė ją audeklu, todėl ji tikrai krito aplinkiniams į akis. Norėjome, kad viešbutis viešai atsiprašytų ir pakeistų požiūrį į maitinimą krūtimi."

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Organizaciją „Free to Feed" šių metų pradžioje įkūrė Emily Slough (28 m.) po to, kai socialiniame tinklalapyje „Facebook" ją išvadino valkata už tai, kad maitino krūtimi viešoje vietoje. Ji taip pat atvyko iš Stafordšyro su pusantrų metų dukterimi Matilda dalyvauti protesto akcijoje.

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Clare Mariscal (35 m.) laikė užrašą: „Štai kam reikalingos krūtys, kvailiai." Moteris sakė: „Niekas nesipiktina, kai krūtys matosi po suknele. Jos visur, bet žmonės piktinasi tik tada, kai jos naudojamos natūraliai, pagal paskirtį."

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.