Skandalas: viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo FOTO

 (19)
Kūdikius žindančios moterys surengė masinę maitinimo krūtimi akciją, taip pasisakydamos už savo teises. Prie „Claridge" viešbučio Londone šį savaitgalį moterys masiškai maitino kūdikius krūtimi, protestuodamos prieš incidentą, per kurį viešbučio restorane krūtimi maitinančiai moteriai buvo liepta prisidengti.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žindymas viešoje vietoje visada susilaukia daug diskusijų ir prieštaringų nuomonių. Incidentų, kai moterys pajuokiamos ar apibaramos už tai, kad nusprendė mamos pienu pamaitinti vaikelį gatvėje, parke ar įstaigoje, pasitaiko ne taip jau ir retai.

Pastarasis nutikimas Didžiojoje Britanijoje susilaukė didelio visuomenės atgarsio, į diskusiją įsijungė ir su tuo niekaip nesusiję žmonės, tiesiog, norintys išsakyti savo nuomonę. Į protesto akciją susirinko būrys žindančių motinų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimės svoris išgąsdino medikus
Kokie 2015 -ieji bus mūsų vaikams?

Incidento pradžia buvo viešbutyje, kuomet dukterį krūtimi maitinančiai 35 metų Louise Burns liepė prisidengti. Moteris tvirtina, kad ji žindė pakankamai atokiai ir niekam nekrito į akis, tiesiog viešbučio pozicija buvo priešiška žindančioms mamoms. Protesto akciją prieš tokią viešbučio poziciją organizavo žindyvių organizacija „Free to Feed".

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Incidentas sukėlė diskusiją, kada ir kaip tinkama maitinti krūtimi viešumoje. Išsakyta keletas priešingų nuomonių: žindančios mamos sako, kad tai toks pat natūralus veiksmas, kaip ir gerti kavą gatvėje iš popierinio puodelio, o kiti tvirtina, kad moterys restoranuose galėtų žindyti nebent tokiu atveju, kai atsisėstų nuošalesnėje vietoje ir netrikdytų aplinkinių. Žindančios moterys tvirtina, kad visuomet taip ir daro, tiesiog visada atsiranda ir tuo nepatenkintų žmonių. „Claridge" viešbučio atstovai teigė palaikantys maitinimą krūtimi, tik prašantys, kad moterys elgtųsi diskretiškai kitų atžvilgiu.

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Apie 40 moterų nepabūgo šalto gruodžio oro ir prie penkių žvaigždučių viešbučio lauko durų maitino kūdikius krūtimi. Akciją padėjusi organizuoti 25 metų Emma Bullock atvyko su 11-os mėnesių dukterimi Eleanor. „Loui Burns viešbutyje žindė ramiai ir neiššaukiančiai, o viešbutis iškėlė skandalą ir uždengė ją audeklu, todėl ji tikrai krito aplinkiniams į akis. Norėjome, kad viešbutis viešai atsiprašytų ir pakeistų požiūrį į maitinimą krūtimi."

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Organizaciją „Free to Feed" šių metų pradžioje įkūrė Emily Slough (28 m.) po to, kai socialiniame tinklalapyje „Facebook" ją išvadino valkata už tai, kad maitino krūtimi viešoje vietoje. Ji taip pat atvyko iš Stafordšyro su pusantrų metų dukterimi Matilda dalyvauti protesto akcijoje.

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Clare Mariscal (35 m.) laikė užrašą: „Štai kam reikalingos krūtys, kvailiai." Moteris sakė: „Niekas nesipiktina, kai krūtys matosi po suknele. Jos visur, bet žmonės piktinasi tik tada, kai jos naudojamos natūraliai, pagal paskirtį."

<span style="color: #ff0000;">Skandalas:</span> viešbutyje išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Reuters/Scanpix

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.