Svajonių darbas, už kurį nemoka nė cento: tarp savanorių – ir žinomi veidai

Vasario 4-7 dienomis Vilniuje vėl šurmuliuos tradicinė žiemos - pavasario sezono „Mamų mugė". Tūkstančius mamų ir tėčių visoje Lietuvoje atsakingam ir protingam vartojimui suvienijanti idėja daugumai yra ypatinga bei artima dar ir dėl kito aspekto - savanorystės skatinimo.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaskart savanoriška veikla į projektą įtraukia daugiau nei 200 žmonių. Kiekvienas čia gauna nepaprastai daug - įgyja neįkainojamos patirties, praplečia pažinčių ratą, išmoksta naujų ir, svarbiausia, praktiškų dalykų, be to, savyje „atranda" naujų savybių, potencialo kitokiai veiklai.

K. Savickytė - Damanskienė: „Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau..."

Kaip tvirtina trijų vaikų mama, aktorė bei renginių vedėja K. Savickytė - Damanskienė, kuri „Mamų mugėje" dalyvauja nuo pat pirmo karto, kai ši buvo suorganizuota, į šį projektą kaip savanorė ji įsisuko kažkaip labai natūraliai, savaime ir labai dėl to džiaugiasi. „Neatlygintinas darbas man atrodo labai prasmingas, reikalingas. Juk vieni dėl tų, kurie turi ar gali mažiau, aukoja pinigus, kiti - daiktus, treti laiką. Nuoširdžiai tikiu, jog duodamas kitam, pats gauni žymiai daugiau. Tik visai kitokia forma, - tvirtina žinoma moteris. - Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau. Apsilankiusi „Mamų mugėje", suvokiau, kad naudingiausia aš galiu būti būtent čia. Kodėl? Na, pirmiausia man labai imponuoja pati mugės idėja - parduoti, atiduoti, padovanoti daiktus, kurių tau nebereikia ir kartu gerokai pigiau įsigyti viso to, kas tuo metu reikalinga.

Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau. Apsilankiusi „Mamų mugėje", suvokiau, kad naudingiausia aš galiu būti būtent čia. Kodėl? Man labai imponuoja pati mugės idėja - parduoti, atiduoti, padovanoti daiktus, kurių tau nebereikia ir kartu gerokai pigiau įsigyti viso to, kas tuo metu reikalinga.
Kristina Savickytė - Damanskienė

Antra, ties šiuo projektu dirba nerealiai nuostabi komanda. Trečia, savanorystė mugėje yra motyvuojama, skatinama, nes būdamas savanoriu, tu turi galimybę ateiti apsipirkti anksčiau, nepapuldamas į žmonių grūstį. Ketvirta, savanoriaudama mugėje aš save išbandau visai kitoje veikloje nei esu pratusi, galiu realizuoti savo organizacinius gebėjimus. Trumpiau tariant, savanorystė „Mamų mugėje" man priimtina dėl daugybės gana skirtingų dalykų".

Kitoms mamoms, o taip pat ir tėčiams Kristina, kuri „Mamų mugėje" jau kuris laikas eina ir tam tikras pareigas - koordinuoja visų savanorių darbą, pataria bent kartą save išbandyti priimtinoje savanoriškoje veikloje. Pasak pašnekovės, tik iš pradžių viskas atrodo galbūt bauginama, neverta aukoti savo ar šeimos laiko, pastangų. Tačiau dalijimasis duoda labai daug. Ir tą grįžtamąjį ryšį dauguma paprastai pajunta iš karto.

Justina Seferovič: „Nuolatinė „Mamų mugės" darbuotojų komanda „užaugo" iš savanorių"

„Mamų mugė" dviejų vaikų mamos, žurnalistės, kultūros projektų koordinatorės Justinos Seferovič gyvenime, kaip ji pati sako, atsirado be galo paprastai: „Norėjosi ištuštinti namus nuo sūnums nebereikalingų daiktų: drabužių, batų, žaislų. Atrasti žmogų, kuriam reikėtų visko ir kuriam viskas tiktų bei patiktų, be galo sunku. Dažniausiai vienam reikia to, kitam - ano, tuo tarpu mugė leidžia vienu ypu realizuoti visus nebereikalingus daiktus: parduoti, atiduoti, padovanoti, - pasakoja jauna moteris. - Vyras buvo tas pirmasis mūsų šeimos mugės dalyvis ir savanoris. Aš pirmaisiais kartais mugėje savanoriauti negalėjau - buvo per maži vaikai. Vėliau jau dalyvavome dviese". Savanorystė Justinai teikia didžiulį moralinį pasitenkinimą. Mokyklos laikais buvusi skautė, savanorišku darbu ji užsiima ne vienerius metus ir teigia, jog labai gera, naudinga, o ir nepaprastai svarbu kiekvienam žmogui nors trumpam ištrūkti iš patogaus gyvenimo, vadinamosios komforto zonos ir padirbėti vardan tų, kurie pagalbos stokoja.

Mano manymu, „Mamų mugė" - tai svajonių darbas, nes dirba ir smegenys, ir kūnas. O prisijungti prie komandos gali kiekvienas norintis.
2 vaikų mama ir „Mamų mugės“ savanorė Justina SEFEROVIČ

Nuo praėjusios mugės Justina vadovauja ties šiuo projektu dirbančiai komandai, kuri, beje, užaugo taip pat iš savanorių. „Mugė kaskart vis labiau plečiasi, darbų tik daugėja, tad po kelias valandas mums padedantys savanoriai jų atlikti tikrąja to žodžio prasme nebespėja. Supratome, kad reikia burti nuolatinę komandą ir ji gavosi ne tokia jau ir maža - apie 30 žmonių, - tvirtina. - Savo darbuotojus labai motyvuojame, nes puikiai suprantame, kad ne taip jau ir paprasta kitur dirbančiam žmogui kelioms dienoms „iškristi" iš savo tiesioginės veiklos ir atsiduoti mugei. O atsidavimo reikia šimtaprocentinio, mat darbų nepaprastai daug ir jie veja vienas kitą. Esu tikra, kad mūsų komandos nariai yra tikras lobis bet kurioje darbovietėje! Juk per kelias dienas kelioms dienoms pastatome ir įrengiame savotišką mobilų prekybos centrą. Mano manymu, „Mamų mugė" - tai svajonių darbas, nes dirba ir smegenys (reikia greitai reaguoti į netikėčiausias situacijas, numatyti kelis žingsnius į priekį), ir kūnas (reikia nuolat eiti, judėti, kažką pakelti, kažką padėti). O prisijungti prie komandos gali kiekvienas norintis."

Svajonių darbas, už kurį nemoka nė cento: tarp savanorių – ir žinomi veidai
„Mamų mugės“ savanorių komanda kasmet stiprėja ir auga.
© Asmeninio albumo nuotr.

Tiek Kristina, tiek Justina įsitikinusios, jog savanorystė „Mamų mugėje" mamoms duoda žymiai daugiau, nei jos įdeda pastangų. Ir tai ne tik apsipirkimo pirmenybė ar naujos pažintys. Abi pašnekovės tvirtina, jog auginant mažus vaikus, kiekvienai moteriai nepaprastai svarbu ištrūkti iš namų aplinkos, „prasivėdinti" mintis ir pasisemti naujos energijos. Mugė - puiki galimybė visa tai padaryti.

Mamų mugė" didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra organizuojama nuo 2012 m. keliskart per metus. Mugę jau aplankė dešimtys tūkstančių šeimų, parduota net pusė milijono daiktų. Daugiau informacijos: www.musumuges.lt

Nuotraukų galerijoje – praėjusių metų „Mamų mugės“ akimirkos:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.