Svajonių darbas, už kurį nemoka nė cento: tarp savanorių – ir žinomi veidai

Vasario 4-7 dienomis Vilniuje vėl šurmuliuos tradicinė žiemos - pavasario sezono „Mamų mugė". Tūkstančius mamų ir tėčių visoje Lietuvoje atsakingam ir protingam vartojimui suvienijanti idėja daugumai yra ypatinga bei artima dar ir dėl kito aspekto - savanorystės skatinimo.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaskart savanoriška veikla į projektą įtraukia daugiau nei 200 žmonių. Kiekvienas čia gauna nepaprastai daug - įgyja neįkainojamos patirties, praplečia pažinčių ratą, išmoksta naujų ir, svarbiausia, praktiškų dalykų, be to, savyje „atranda" naujų savybių, potencialo kitokiai veiklai.

K. Savickytė - Damanskienė: „Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau..."

Kaip tvirtina trijų vaikų mama, aktorė bei renginių vedėja K. Savickytė - Damanskienė, kuri „Mamų mugėje" dalyvauja nuo pat pirmo karto, kai ši buvo suorganizuota, į šį projektą kaip savanorė ji įsisuko kažkaip labai natūraliai, savaime ir labai dėl to džiaugiasi. „Neatlygintinas darbas man atrodo labai prasmingas, reikalingas. Juk vieni dėl tų, kurie turi ar gali mažiau, aukoja pinigus, kiti - daiktus, treti laiką. Nuoširdžiai tikiu, jog duodamas kitam, pats gauni žymiai daugiau. Tik visai kitokia forma, - tvirtina žinoma moteris. - Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau. Apsilankiusi „Mamų mugėje", suvokiau, kad naudingiausia aš galiu būti būtent čia. Kodėl? Na, pirmiausia man labai imponuoja pati mugės idėja - parduoti, atiduoti, padovanoti daiktus, kurių tau nebereikia ir kartu gerokai pigiau įsigyti viso to, kas tuo metu reikalinga.

Aš visą laiką save vienur ar kitur dalinau. Apsilankiusi „Mamų mugėje", suvokiau, kad naudingiausia aš galiu būti būtent čia. Kodėl? Man labai imponuoja pati mugės idėja - parduoti, atiduoti, padovanoti daiktus, kurių tau nebereikia ir kartu gerokai pigiau įsigyti viso to, kas tuo metu reikalinga.
Kristina Savickytė - Damanskienė

Antra, ties šiuo projektu dirba nerealiai nuostabi komanda. Trečia, savanorystė mugėje yra motyvuojama, skatinama, nes būdamas savanoriu, tu turi galimybę ateiti apsipirkti anksčiau, nepapuldamas į žmonių grūstį. Ketvirta, savanoriaudama mugėje aš save išbandau visai kitoje veikloje nei esu pratusi, galiu realizuoti savo organizacinius gebėjimus. Trumpiau tariant, savanorystė „Mamų mugėje" man priimtina dėl daugybės gana skirtingų dalykų".

Kitoms mamoms, o taip pat ir tėčiams Kristina, kuri „Mamų mugėje" jau kuris laikas eina ir tam tikras pareigas - koordinuoja visų savanorių darbą, pataria bent kartą save išbandyti priimtinoje savanoriškoje veikloje. Pasak pašnekovės, tik iš pradžių viskas atrodo galbūt bauginama, neverta aukoti savo ar šeimos laiko, pastangų. Tačiau dalijimasis duoda labai daug. Ir tą grįžtamąjį ryšį dauguma paprastai pajunta iš karto.

Justina Seferovič: „Nuolatinė „Mamų mugės" darbuotojų komanda „užaugo" iš savanorių"

„Mamų mugė" dviejų vaikų mamos, žurnalistės, kultūros projektų koordinatorės Justinos Seferovič gyvenime, kaip ji pati sako, atsirado be galo paprastai: „Norėjosi ištuštinti namus nuo sūnums nebereikalingų daiktų: drabužių, batų, žaislų. Atrasti žmogų, kuriam reikėtų visko ir kuriam viskas tiktų bei patiktų, be galo sunku. Dažniausiai vienam reikia to, kitam - ano, tuo tarpu mugė leidžia vienu ypu realizuoti visus nebereikalingus daiktus: parduoti, atiduoti, padovanoti, - pasakoja jauna moteris. - Vyras buvo tas pirmasis mūsų šeimos mugės dalyvis ir savanoris. Aš pirmaisiais kartais mugėje savanoriauti negalėjau - buvo per maži vaikai. Vėliau jau dalyvavome dviese". Savanorystė Justinai teikia didžiulį moralinį pasitenkinimą. Mokyklos laikais buvusi skautė, savanorišku darbu ji užsiima ne vienerius metus ir teigia, jog labai gera, naudinga, o ir nepaprastai svarbu kiekvienam žmogui nors trumpam ištrūkti iš patogaus gyvenimo, vadinamosios komforto zonos ir padirbėti vardan tų, kurie pagalbos stokoja.

Mano manymu, „Mamų mugė" - tai svajonių darbas, nes dirba ir smegenys, ir kūnas. O prisijungti prie komandos gali kiekvienas norintis.
2 vaikų mama ir „Mamų mugės“ savanorė Justina SEFEROVIČ

Nuo praėjusios mugės Justina vadovauja ties šiuo projektu dirbančiai komandai, kuri, beje, užaugo taip pat iš savanorių. „Mugė kaskart vis labiau plečiasi, darbų tik daugėja, tad po kelias valandas mums padedantys savanoriai jų atlikti tikrąja to žodžio prasme nebespėja. Supratome, kad reikia burti nuolatinę komandą ir ji gavosi ne tokia jau ir maža - apie 30 žmonių, - tvirtina. - Savo darbuotojus labai motyvuojame, nes puikiai suprantame, kad ne taip jau ir paprasta kitur dirbančiam žmogui kelioms dienoms „iškristi" iš savo tiesioginės veiklos ir atsiduoti mugei. O atsidavimo reikia šimtaprocentinio, mat darbų nepaprastai daug ir jie veja vienas kitą. Esu tikra, kad mūsų komandos nariai yra tikras lobis bet kurioje darbovietėje! Juk per kelias dienas kelioms dienoms pastatome ir įrengiame savotišką mobilų prekybos centrą. Mano manymu, „Mamų mugė" - tai svajonių darbas, nes dirba ir smegenys (reikia greitai reaguoti į netikėčiausias situacijas, numatyti kelis žingsnius į priekį), ir kūnas (reikia nuolat eiti, judėti, kažką pakelti, kažką padėti). O prisijungti prie komandos gali kiekvienas norintis."

Svajonių darbas, už kurį nemoka nė cento: tarp savanorių – ir žinomi veidai
„Mamų mugės“ savanorių komanda kasmet stiprėja ir auga.
© Asmeninio albumo nuotr.

Tiek Kristina, tiek Justina įsitikinusios, jog savanorystė „Mamų mugėje" mamoms duoda žymiai daugiau, nei jos įdeda pastangų. Ir tai ne tik apsipirkimo pirmenybė ar naujos pažintys. Abi pašnekovės tvirtina, jog auginant mažus vaikus, kiekvienai moteriai nepaprastai svarbu ištrūkti iš namų aplinkos, „prasivėdinti" mintis ir pasisemti naujos energijos. Mugė - puiki galimybė visa tai padaryti.

Mamų mugė" didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra organizuojama nuo 2012 m. keliskart per metus. Mugę jau aplankė dešimtys tūkstančių šeimų, parduota net pusė milijono daiktų. Daugiau informacijos: www.musumuges.lt

Nuotraukų galerijoje – praėjusių metų „Mamų mugės“ akimirkos:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.