Tėvai dėjo dukters nuotraukas į feisbuką ir buvo paduoti į teismą

 (27)
Neeilinė istorija, šiomis dienomis apskriejusi Austrijos žiniasklaidą: aštuoniolikmetė mergina reikalauja, kad tėvai iš socialinių tinklų pašalintų jos mažos nuotraukas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmosios maudynės. Pirmieji žingsniai. Pirmasis dantukas. Pirmasis naktipuodis. Kokių tik progų nesuranda tėvai, norėdami pasidžiaugti savo mažyčio vaiko laimėjimais socialiniuose tinkluose. Tačiau dėmesio, mielieji internautai, tai gali baigtis liūdnai. Ypač tada, kai paaugs jūsų vaikas.

Austrijos Kernteno žemėje – neeilinis precedentas. 18-metė mergina reikalauja savo tėvų, kad pašalintų jos nuotraukas iš socialinių tinklų.

Mergina teismui kaip pavyzdį pateikė nuotrauką, kurioje ji vos kelerių metukų ir maudosi nuoga vandens telkinyje. "Jie fotografavo mane nuolat - ir sėdinčią ant naktipuodžio, ir gulinčią lovelėje, ir visas šias nuotraukas viešino. Jie neatsiklausė manęs, ar aš sutinku", - aiškina nepatenkinta mergina.

Tėvai dėjo dukters nuotraukas į feisbuką ir buvo paduoti į teismą
© Vida Press

Iš viso tėvai internete yra paviešinę apie pusė tūkstančio savo dukters nuotraukų. Mergina iš pradžių pabandė susitarti gražiuoju ir paprašė savo tėvų pašalinti visas jos nuotraukas iš viešumos. Tačiau tėvai nesutiko. Pasak jų, ji esanti jų duktė, todėl jie turėjo teisę ją fotografuoti ir nuotraukas naudoti savo nuožiūra. Pasak merginos tėčio, albumas feisbuke sukurtas tam, kad šeimos artimieji kada panorėję galėtų jį pažiūrėti.

Nesusitarusi su savo tėvais gražiuoju, mergina ėmė drastiškos priemonės – vos sulaukusi pilnametystės kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų jos tėvus pašalinti nenorimas nuotraukas.

Teismo posėdžio data paskirta lapkritį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Persileidimą patyrusios moterys kviečiamos į paramos grupę Vilniuje

Sausio 24 d. Krizinio nėštumo centre Vilniuje prasideda paramos grupė persileidimą patyrusioms moterims.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (1)

Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.