Pedagogės patarimai, kaip sudominti vaikus skaitymu

Vasara – puikus metas skaitymui, ypač, lietingomis popietėmis. Niekaip nepavyksta sudominti mažųjų knygomis?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai keletas "Šiaurės licėjaus" pradinio ugdymo mokytojos Valdonės Navickaitės paprastų, bet efektyvių patarimų:

Knygą skaitymui rinkitės drauge

Dažniausiai vaikai knygą pirmiausia rinksis pagal viršelį ar paveikslėlius viduje. Prieš išsirinkdami knygą, trumpai papasakokite vaikui apie ką ši knyga bus, koks pagrindinis veikėjas. Taip galėsite pasitikrinti ar bus įdomus ir skaitomos knygos turinys. Jums reikėtų atkreipti dėmesį į knygos sudėtingumą bei raidžių dydį. Rekomenduojama pradėti nuo lengvesnių, mažiau teksto turinčių knygučių.

Išbandykite knygos ir filmo duetą

Kadangi galima rasti gan nemažai knygų, su kurių veikėjais bei istorijomis yra sukurti ir filmai ar filmukai, pasiūlykite paskaityti knygutę apie mėgstamą personažą, o paskui pažiūrėti filmuką, palyginti ir paieškoti skirtumų. Taip ne tik sudominsite knyga, bet ir skatinsite skaityti atidžiai, lavinsite vaiko analitinį mąstymą.

Skaitykite kartu

Nepamirškite, kad esate pavyzdys savo vaikui. Taigi, skatinkite jį skaityti ir savo pavyzdžiu. Kas dieną skirkite bent pusvalandį paskaitymui kartu. Nebūtinai turite su vaiku skaityti jo knygelę. Skaitykite savo pasirinktą knygą. Po to galite aptarti ir pasipasakoti apie ką skaitėte Jūs, pasiteirauti vaiko apie ką jo knygelė, kas joje įdomiausia, kas labiausiai patinka.

Išsikelkite tikslus

Paverskite skaitymą žaidimu. Sutarkite, jog kas dieną skaitysite po dvidešimt puslapių, o iš perskaitytų knygų statysite bokštą. Pabandykite paspėlioti, kokio gi aukšto bokštas bus po mėnesio, o kokio po trijų. Arba užsibrėžkite tikslą, jog kiekvieną perskaitytą knygutę "atšvęsite" su ledų porcija.

Skaitymą įtraukite į dienos ritmą

Galite iš anksto susitarti, kad kas dieną skaitysite tuo pačiu metu, pavyzdžiui po pusryčių ir vakarais prieš miegą. Laikui bėgant tai taps įprasta kiekvienos dienos ritmo dalimi. Svarbu laikytis ir nepamiršti susitarimo. Derinant tai su kitais patarimais ir pasirenkant įdomias knygas, nepastebėsite, kaip Jūsų vaikas pamėgs skaitymą ir savo noru skaitys vis daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Švietimo ekspertai: matematiką reikia ne kalti, o mokytis jos moderniais metodais

Tradicinės matematikos pamokos nebetinka šiuolaikiniams vaikams, teigia specialistai. Kai didžiąją dalį darbo už mus gali atlikti kompiuteriai, o beveik visą informaciją galima rasti internete, svarbiausiais gebėjimais tampa ne mintinai išmoktos formulės, o mokėjimas suprasti dalyko esmę, ją išdėstyti ir spręsti problemas bendradarbiaujant su kitais komandos nariais.

Psichologė: kas geriau vaikui vasarą – stovykla ar močiutė kaime (4)

Prasidėjus vasarai, aplink mirgėte mirga įvairiausių pasiūlymų vaikams rinktis stovyklas: ir pradinukams, ir paaugliams. Ar iš tiesų jos yra geriau, negu poilsis kaime pas močiutę? Ką daryti, jei vaikas sako nenorįs važiuoti į stovyklą?

Didžiulės permainos darželių ir mokyklų valgyklose: kas keičiasi iš esmės

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Psichologė Asta Blandė: „Kaip elgtumėtės, jei kažkas jums iš rankų išplėštų telefoną?"

Prasidėjo vasara, baigėsi pamokos, o atostogauti dar neišvykę tėvai paliks savo atžalas karaliauti namuose ir su draugais kieme.

Vaikystė tarp ekranų: nerimą keliantys naujausi tyrimai ir esminiai patarimai tėvams

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija" – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema.

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.

Vaikas pirmokas, o į mokyklą eiti jau nebenori: psichologės komentaras (1)

Panašią situaciją yra patyrusios daugelis šeimų. Vieną dieną vaikas pareiškia, kad nenori eiti į mokyklą.

Vasaros galvosūkis tėvams – vaikų atostogos

Galvosūkis, neretai virstantis galvosopiu... Vaikų vasaros atostogos trunka kur kas ilgiau, nei dirbančių tėvų, tad klausimas, kaip užimti vaikus vasaros atostogų metu, vis dar labai aktualus.

Tėvai nepritaria, kad į mokyklą visi vaikai pradėtų eiti 6 metų (1)

Pasisakantieji už tai, kad vaikai Lietuvoje ir toliau mokyklą privalomai pradėtų lankyti nuo septynerių metų, taria „ne" privalomam mokyklos pradžios ankstinimui ir renka parašus po peticija, kurią inicijavo Vaiko psichologijos centras.

Vaikų vasaros stovyklos įkandamos toli gražu ne visoms šeimoms

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Specialistai sunerimę: vis daugiau mokinių nemoka tinkamai laikyti rašymo priemonės (2)

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai.

Vaikas skundžiasi, kad pedagogė ant jo rėkia: kaip elgtis tėvams (1)

Pirmokę dukterį auginanti mama klausia specialisto patarimo: ką daryti, jei mokytoja pasitaikė itin valdingo būdo ir mergaitė ne kartą skundėsi, kad ją mokytoja aprėkė.

Priešmokyklinis ugdymas – penkerių metų vaikams (2)

Siekiant, kad daugiau 4-6 metų vaikų lankytų švietimo įstaigas, daugiau penkiamečių dalyvautų priešmokyklinio, o šešiamečių - pradinio ugdymo programoje, įteisintas mokymosi ankstinimas.