Pedagogės patarimai, kaip sudominti vaikus skaitymu

Vasara – puikus metas skaitymui, ypač, lietingomis popietėmis. Niekaip nepavyksta sudominti mažųjų knygomis?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai keletas "Šiaurės licėjaus" pradinio ugdymo mokytojos Valdonės Navickaitės paprastų, bet efektyvių patarimų:

Knygą skaitymui rinkitės drauge

Dažniausiai vaikai knygą pirmiausia rinksis pagal viršelį ar paveikslėlius viduje. Prieš išsirinkdami knygą, trumpai papasakokite vaikui apie ką ši knyga bus, koks pagrindinis veikėjas. Taip galėsite pasitikrinti ar bus įdomus ir skaitomos knygos turinys. Jums reikėtų atkreipti dėmesį į knygos sudėtingumą bei raidžių dydį. Rekomenduojama pradėti nuo lengvesnių, mažiau teksto turinčių knygučių.

Išbandykite knygos ir filmo duetą

Kadangi galima rasti gan nemažai knygų, su kurių veikėjais bei istorijomis yra sukurti ir filmai ar filmukai, pasiūlykite paskaityti knygutę apie mėgstamą personažą, o paskui pažiūrėti filmuką, palyginti ir paieškoti skirtumų. Taip ne tik sudominsite knyga, bet ir skatinsite skaityti atidžiai, lavinsite vaiko analitinį mąstymą.

Skaitykite kartu

Nepamirškite, kad esate pavyzdys savo vaikui. Taigi, skatinkite jį skaityti ir savo pavyzdžiu. Kas dieną skirkite bent pusvalandį paskaitymui kartu. Nebūtinai turite su vaiku skaityti jo knygelę. Skaitykite savo pasirinktą knygą. Po to galite aptarti ir pasipasakoti apie ką skaitėte Jūs, pasiteirauti vaiko apie ką jo knygelė, kas joje įdomiausia, kas labiausiai patinka.

Išsikelkite tikslus

Paverskite skaitymą žaidimu. Sutarkite, jog kas dieną skaitysite po dvidešimt puslapių, o iš perskaitytų knygų statysite bokštą. Pabandykite paspėlioti, kokio gi aukšto bokštas bus po mėnesio, o kokio po trijų. Arba užsibrėžkite tikslą, jog kiekvieną perskaitytą knygutę "atšvęsite" su ledų porcija.

Skaitymą įtraukite į dienos ritmą

Galite iš anksto susitarti, kad kas dieną skaitysite tuo pačiu metu, pavyzdžiui po pusryčių ir vakarais prieš miegą. Laikui bėgant tai taps įprasta kiekvienos dienos ritmo dalimi. Svarbu laikytis ir nepamiršti susitarimo. Derinant tai su kitais patarimais ir pasirenkant įdomias knygas, nepastebėsite, kaip Jūsų vaikas pamėgs skaitymą ir savo noru skaitys vis daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikystėje pasireiškiantis nerimo sutrikimas: kaip jį atpažinti ir padėti vaikui

Pirmą klasę lankanti mergaitė mokykloje beveik nekalba – nei su vaikais, nei su mokytoja. Kaip pagelbėti vaikui, pataria psichologė Živilė Kraujalė.

Pedagogės komentaras: kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas

Visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogės Agneškos Vinslavos patarimai tėvams, kaip padėti vaikui pamėgti skaityti knygas.

Neringa Čereškevičienė: kaip išauginti patriotą

„Kai klausau, ką mokykloje kalba vaikai, man atrodo, kad jie peraugo savo tėvus. O gal jie tik pas mus tokie?" - stebisi pradinės mokyklos „Upė" ir vaikų darželio „Tele Bim Bam" įkūrėja, vis rečiau scenoje pasirodanti Neringa Čereškevičienė.

„Gatvės gyvos“ kviečia vaikus į nemokamas ekskursijas po Vilnių

Jau kuris laikas tarp Vilniaus tėvelių sklando gandas, kad yra tokia grupelė entuziastų, pasivadinusių „Gatvės gyvos", kurie organizuoja nemokamas ekskursijas po Vilniaus miegamuosius, pramoninius rajonus, o vaikams – irgi nemokamas edukacines ekskursijas po Vilniaus senamiestį. Taigi smalsumas nuvedė šias ekskursijas vaikams išbandyti. Juolab kad šiemet – Lietuvos šimtmečio metai.

Pradinukų tėvai - ant ledo: mokyklos uždaromos, kur dėti sveikus vaikus neaišku

Dėl gripo ir peršalimo ligų protrūkio vis daugiau mokyklų skelbia karantiną. Ne tik sergantys, bet ir sveiki vaikai liks namie, nors ne tik tėvams, bet ir institucijoms nelabai aišku, ką daryti su nesergančiais pradinukais, kurių nerekomenduojama namuose palikti vienų.

Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę

Kai šeimoje auga vienturtis, tėvams kyla klausimas, kaip jam pranešti apie tai, kad laukiamas šeimos pagausėjimas. Ar ilgą laiką vienas gyvenęs vaikas nesupyks dėl tokios žinios?

5 aktualūs klausimai apie silantus

Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantais - medžiagomis, kurios juos saugos nuo sugedimo.

Į svečius ateina vaiko draugai: ką svarbu žinoti tėvams (1)

Jeigu turite patarimų mamai arba pastebėjimų iš savo šeimos patirties, pasidalinkite jais komentaruose.

Psichologė: ne tik vaikui iki 6 metų amžiaus, bet ir pradinukams nesaugu namuose likti vieniems

Vaikų iki 6 metų be objektyvios būtinybės nebus galima palikti vienų. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalios liepą, tačiau specialistams jau dabar kyla abejonių, ar jis pasitarnaus mažiesiems, kuriais nesirūpina tėvai.

Pedagogas: tai, kaip vaikas jaučiasi mokykloje, lemia jo tolesnę motyvaciją mokytis bei akademinius laimėjimus

Nauji draugai, nauja vieta, naujas mokytojas. Su tokiais iššūkiais susiduria kiekvienas vaikas, atėjęs į pirmą klasę. Kaip jam galima padėti, pasakoja visapusiško ugdymo mokyklos „Sokratus“ pedagogas Justas Dalinkevičius.

Ko galime pasimokyti iš islandų ugdydami vaikus

Kai kalba pakrypsta apie vaikų ugdymą, dažnai pasitelkiamas Šiaurės Europos šalių pavyzdys.

Suaugusiųjų pagalba vaikui, kuriant santykius su draugais

Straipsnio autorė, visapusiško ugdymo mokyklos "Sokratus" psichologė Ramunė Narkevičiūtė, apžvelgia suaugusiųjų pagalbą vaikui, kuriant santykius su draugais pradinėse klasėse.

Neformalaus vaikų švietimo krepšelio naujienos: į būrelius galės ateiti daugiau vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio skyrus papildomų lėšų neformaliojo švietimo krepšeliui, daugiau vaikų galės ateiti į būrelius.

Patarimai, kaip su vaiku kalbėtis apie narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento paruošta informacija tėvams, kaip apie narkotikus kalbėti su vaikais.

Įspūdžiai po vizito Islandijos mokyklose: ko galėtume pasimokyti (1)

„Vaikystės sodo“ psichologė Kotryna Lapinskė lankėsi Islandijos mokyklose ir sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šios šalies mokytojų darbą su nepaklusniu vaikų elgesiu.