Pedagogės patarimai, kaip sudominti vaikus skaitymu

Vasara – puikus metas skaitymui, ypač, lietingomis popietėmis. Niekaip nepavyksta sudominti mažųjų knygomis?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai keletas "Šiaurės licėjaus" pradinio ugdymo mokytojos Valdonės Navickaitės paprastų, bet efektyvių patarimų:

Knygą skaitymui rinkitės drauge

Dažniausiai vaikai knygą pirmiausia rinksis pagal viršelį ar paveikslėlius viduje. Prieš išsirinkdami knygą, trumpai papasakokite vaikui apie ką ši knyga bus, koks pagrindinis veikėjas. Taip galėsite pasitikrinti ar bus įdomus ir skaitomos knygos turinys. Jums reikėtų atkreipti dėmesį į knygos sudėtingumą bei raidžių dydį. Rekomenduojama pradėti nuo lengvesnių, mažiau teksto turinčių knygučių.

Išbandykite knygos ir filmo duetą

Kadangi galima rasti gan nemažai knygų, su kurių veikėjais bei istorijomis yra sukurti ir filmai ar filmukai, pasiūlykite paskaityti knygutę apie mėgstamą personažą, o paskui pažiūrėti filmuką, palyginti ir paieškoti skirtumų. Taip ne tik sudominsite knyga, bet ir skatinsite skaityti atidžiai, lavinsite vaiko analitinį mąstymą.

Skaitykite kartu

Nepamirškite, kad esate pavyzdys savo vaikui. Taigi, skatinkite jį skaityti ir savo pavyzdžiu. Kas dieną skirkite bent pusvalandį paskaitymui kartu. Nebūtinai turite su vaiku skaityti jo knygelę. Skaitykite savo pasirinktą knygą. Po to galite aptarti ir pasipasakoti apie ką skaitėte Jūs, pasiteirauti vaiko apie ką jo knygelė, kas joje įdomiausia, kas labiausiai patinka.

Išsikelkite tikslus

Paverskite skaitymą žaidimu. Sutarkite, jog kas dieną skaitysite po dvidešimt puslapių, o iš perskaitytų knygų statysite bokštą. Pabandykite paspėlioti, kokio gi aukšto bokštas bus po mėnesio, o kokio po trijų. Arba užsibrėžkite tikslą, jog kiekvieną perskaitytą knygutę "atšvęsite" su ledų porcija.

Skaitymą įtraukite į dienos ritmą

Galite iš anksto susitarti, kad kas dieną skaitysite tuo pačiu metu, pavyzdžiui po pusryčių ir vakarais prieš miegą. Laikui bėgant tai taps įprasta kiekvienos dienos ritmo dalimi. Svarbu laikytis ir nepamiršti susitarimo. Derinant tai su kitais patarimais ir pasirenkant įdomias knygas, nepastebėsite, kaip Jūsų vaikas pamėgs skaitymą ir savo noru skaitys vis daugiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Gebėjimas, kurio šiandien Lietuvoje trūksta ne tik vaikams, bet ir mokytojams bei tėvams

Lietuvos švietimo sistemą nuolat lydi įvairios reformos, tačiau realių pokyčių gyvenimo ir ugdymo kokybėje vis dar yra per mažai, netgi stebima mažėjimo ir blogėjimo tendencija. Taip yra todėl, kad tikrosios reformos turi įvykti ir žmonėse. Deja, praktinė patirtis rodo, kad tarp mokyklos ir tėvų/vaikų puoselėjami ne abipuse pagarba grįsti bendradarbiavimo ryšiai, bet kasdien vis gilėjanti atskirtis.

Pradėję lankyti mokyklą vaikai nustoja valgyti košę

Tik pusę Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų – 55 proc., pusryčiams valgo košę.

Iš kur atsiranda vaikai: kokio amžiaus vaikai jau turi žinoti atsakymą į šį klausimą (1)

Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta klausimas, ar reikia pasakoti vaikams tiesą apie tai, iš kur gi jie atsiranda ? Jei reikia, tai kokio amžiaus vaikams?

Z kartos vaikams tėvai nori padėti, bet nežino, kaip tai padaryti

Daugiau nei 15 tūkst. Lietuvos tėvų internete atliko „Z kartos testą tėvams", skirtą įvertinti jų poveikį vaiko motyvacijai ir mokymosi rezultatams.

Patarimai, kaip sumaniai ir neišlaidaujant atnaujinti vaiko garderobą

Prieš atnaujindami mokyklinį vaiko garderobą, pirmiausia peržvelkite drabužius, kuriuos jis jau turi. Išrūšiuokite - ką galite palikti, o ką reikėtų pakeisti ar papildyti.

Darius Savickas: „Dirbau darželio auklėtoju, dabar esu pirmokų mokytojas"

Šiemet rugsėjo pirmąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių.

Psichologė Asta Blandė: tėveliai, leiskite vaikams klysti

Ne vienus metus šeimas, mokyklas, vaikus bei paauglius konsultuojančios psichologės Asta Blandė ir Eglė Gudelienė kasdienių praktikų patirtimi dalijasi su skaitytojais ir pristato knygą apie svarbiausius vaikų gebėjimus, jų atskleidimą bei stiprinimą.

Vaikai ir pinigai: specialistės patarimai, kaip ugdyti finansinį raštingumą

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse.

„Labaiteatras“ kviečia vaikus į netradicines pamokas

Šeimai kuriantis „Labaiteatras" naująjį sezoną pradeda pačių inicijuotu tęstiniu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru".

„Išplauk indus, duosiu 2 eurus“: ką apie tokį vaikų auklėjimą mano psichologė (1)

„Išplauk indus, duosiu 2 eurus", „Jei parneši dešimtuką, tėtis sumokės tau 10 eurų", „Jeigu gerai mokysiesi, nupirksime tau „Playstation"." Girdėta? Gal ir patys taip elgiamės? Ar vaikui reikia atsilyginti pinigais? Konsultuoja psichologė Rūta Bačiulytė.

Psichologė pataria, kaip motyvuoti vaikus mokytis (1)

Didžiausia tėvų svajonė – kad vaikui sektųsi darželyje, mokykloje, vėliau – kitose mokymosi įstaigose ir tai atvestų į profesinę sėkmę.

Rugsėjo 1-oji be streso - misija įmanoma

Prieš vaikui pradedant lankyti mokyklą ar darželį, tėvams dažnai kyla daugybė klausimų, o kartu su jais ir nerimo, kaip tinkamai tam paruošti mažuosius, o kartu ir patiems pasiruošti, kad šis naujas gyvenimo etapas būtų sklandus ir be streso.

Kiek miego reikia skirtingo amžiaus vaikams

Miego trukmė ir jo kokybė augančiam organizmui yra ypatingai svarbūs faktoriai, kad vaiko vystymasis būtų sklandus.

Aušra Stančikienė: kaip palengvinti ypatingo vaiko adaptaciją mokykloje

Kaip padėti vaikui grįžti į mokyklą ar kitą ugdymo įstaigą po vasaros atostogų, ypač, jeigu auginate jautrų vaiką arba jam šie mokslo metai - pirmieji. Aušros Stančikienės patarimai.

A. Landsbergienės patarimas, kokios klaidos nepadaryti besiruošiant į mokyklą

Kuprinė, ypač pirmoji vaikui, yra ypač svarbus pirkinys, tačiau renkantis ją, tėvai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į atžalos pageidavimus. „Žinoma, vaiko norai yra svarbūs, tačiau dar svarbiau yra tėvų galimybės ir pačios kuprinės funkcionalumas, nes nebūtinai tai, kas gražiausia vaikui, yra ir tinkamiausia“, – teigia socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.