Ar gali moteris pajausti ovuliaciją?

 (3)
Kai kurios moterys pajunta savo ovuliaciją – jausdamos ovuliacijos, kitaip vadinamąjį ciklo vidurio skausmą. Ar tai patikimas ženklas, rodantis aktyvią kiaušidžių veiklą? O gal ovuliacijos skausmo priežastys yra kitos?
Ar gali moteris pajausti ovuliaciją?
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Skauda ir daug, ir mažai

Maždaug 40 procentų moterų jaučia ovuliacijos skausmą. Jis gali trukti tik keletą minučių, kelias valandas ar net 1-2 dienas. Ovuliacijos skausmas dažniausiai apibūdinamas kaip lengvas arba vidutinio sunkumo tempimas, dūrimas, kartais - spazmai. Jis jaučiamas įvairiose vietose - pilvo apačioje, kairėje ar dešinėje. Vieną mėnesį šis skausmas gali būti juntamas labai aiškiai, o kitą – vos, vos arba visai nejuntamas. Ovuliacijos skausmas pasireiškia vis kitoje pusėje, priklausomai nuo to, kuri kiaušidė yra aktyvi.

Kas sukelia ovuliacijos skausmą?

Tiksli ovuliacijos skausmo priežastis nėra moksliškai įrodyta. Tačiau toliau išvardytos priežastys, manoma, labiausiai tikėtinos. Prieš plyštant folikului ir išsilaisvinant kiaušinėliui, jis jau yra visiškai prisipildęs skysčio. Folikulo įsitempimas ir trūkimas gali sukelti skausmą. Be to, plyšus folikului išteka skystis, kuris, manoma, taip pat gali dirginti pilvaplėvę ir sukelti skausmą.

Ar tai patikimas signalas, kad ovuliacija įvyko?

Į klausimą, ar moteris, jaučianti ciklo vidurio skausmą, gali tiksliai nustatyti, kada įvyksta ovuliacija, galima atsakyti - ir taip, ir ne. Bent jau šiuo savo kūno "signalu" ji neturėtų vadovautis kaip vienintele šeimos planavimo priemone. Reikėtų paisyti organizmo siunčiamų ženklų tik kartu atliekant vaisingumo testus ar matuojant bazinę kūno temperatūrą. Ovuliacijos skausmas nėra patikimas ženklas, kad ovuliacija vyksta. Juk yra ir daug kitų priežasčių, kodėl juntamas tempimas pilvo apačioje - pavyzdžiui, dėl šlapimtakių infekcijos.
Ovuliacijos skausmo pajausti nelabai įmanoma, jei moteris vartoja kontraceptines piliules, nes piliulė kaip tik slopina ovuliaciją - kas, kaip spėjama, ir sukelia vidurio ciklo skausmą.

Kas gali padėti nuo ovuliacinio skausmo?

Sušvelninti skausmus padeda šildyklė arba kviečių pagalvė. Galima pamėginti pavartoti magnio. Jei skausmai tęsiasi ilgiau ir yra pakankamai stiprūs, verta kreiptis į gydytoją. Nes smarkių skausmų priežastis gali būti visai kita, negu jūsų įsivaizduojamoji – ovuliacijos skausmo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Planuojantiems nėštumą: netikėkite viskuo, ką jums sako aplinkiniai (1)

Jūsų dėmesiui – 9 mitai apie pastojimą, kuriais siūlome netikėti.

7 mitai apie pastojimą, kuriais vis dar tikima XXI amžiuje (2)

Naujos gyvybės pradėjimas iki šių dienų gaubiamas mitų ir prietarų. Bene dažniausiai pasitaikančius aptarsime šiame straipsnyje.

A. Kaluginas: kaip į šeimą sugrąžinti intymų gyvenimą (51)

Turite vaikų, visko pilnus namus, jaukų miegamąjį, čiužinį iš reklamos ir net garsaus (brangaus) tapytojo paveikslą virš lovos. Bet neturite intymaus gyvenimo, kuris suteiktų sparnus? Skaitykite toliau - psichologas, kūno psichoterapijos specialistas, Geraspsichologas.lt autorius Andrius Kaluginas pasakoja, kas, kaip, kodėl.

Ar įmanoma sukurti laimingą šeimą be vaikų? (144)

TavoVaikas.lt skyrelyje „Klausk specialisto“ galite užduoti jums rūpimus klausimus, į kuriuos atsakys specialistai. Šįkart sulaukėme laiško apie vaikų planavimą. Ką daryti, jei vyras jų nori, o moteris – ne?

Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai (2)

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.

Kokią sekso pozą rinktis, jei norite berniuko, o kokią – planuojantiems mergaitę (22)

Vieni mano, kad seksualinės pozos, laikas ir varpos įsiskverbimo gylis gali lemti būsimo kūdikio lytį. Kiti sako, kad nėra būdo nuspėti ar nulemti lytį.

Vyro ir moters Zodiako ženklai: kokie tėvai būsite savo vaikams (2)

Planuojant vaikus, visada knieti nors akies krašteliu žvilgtelėti į ateitį: koks išrinktasis būtų tėtis, kokia mama galėtų būti mergina? Jūsų dėmesiui – lentelė, kuri padės jums atsakyti į šiuos klausimus.

Ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? (9)

Kalbant apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, visada iškyla tas pats klausimas - ar įmanoma pastoti menstruacijų metu? Iš tiesų, tai įmanoma. Nors nėštumas nėra labai tikėtinas, tačiau visiškai atmesti jo tikimybės negalima.

Noriu kuo greičiau pastoti: tiesa ir mitai (3)

Planuojančios vaiką poros girdi ne vieną patarimą, kaip tą padaryti kuo greičiau ir sėkmingiau. Jūsų dėmesiui, bene dažniausieji jų: kuo tikėti verta, o kas tėra tik pramanai?

Kokių triukų griebiasi šeimos, norinčios susilaukti mergaitės (10)

Tikimybė susilaukti mergaitės arba berniuko yra daugmaž vienoda - apie 50 proc. Galite mesti monetą ir tikėtis geriausio, bet niekas negarantuoja, kad jūsų svajonė išsipildys.

Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie gimdos kaklelį (3)

Apžiūros pas ginekologą metu besilaukiančiai ir jau pagimdžiusiai moteriai neretai yra apčiuopiamas ir įvertinamas gimdos kaklelis. Ką svarbu žinoti apie šį organą?

Vaikus myliu, bet pastoti bijau: psichologės patarimas (10)

Mums parašiusi moteris prisipažįsta, kad vaikus labai myli, tačiau mintis apie nėštumą jai yra baisi. Kodėl taip yra?

Ar tikrai vaikus gimdyti geriausia iki 35 metų? (49)

Kada gimdyti pirmąjį vaiką? Kiek laiko reikia, kad po gimdymo atsigautų moters organizmas ir būtų galima toliau planuoti šeimos pagausėjimą? Šiuos klausimus gydytojai ginekologai girdi iš tiesų dažnai. Tačiau problema yra ta, kad joks gydytojas neduos jums vienareikšmio atsakymo, nes tai labai individualu. Aptarkime keletą aspektų.

Feisbuke išgarsėjusi moteris: neturiu vaikų? Tai ne jūsų reikalas! (55)

„Tai kada turėsite vaikų?“, – šis klausimas galvos skausmu tampa ne vienai šeimai, kuri neplanuoja ir nenori turėti vaikų. Aplinkiniams tarsi savaime suprantama, kad suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, kitas žingsnis yra nėštumas ir gimdymas.

Ką kiekviena moteris turi žinoti apie menstruacijas (7)

Planuojant nėštumą, svarbu pažinti savo menstruacijų ciklą.