Ar gali moteris pajausti ovuliaciją?

 (3)
Kai kurios moterys pajunta savo ovuliaciją – jausdamos ovuliacijos, kitaip vadinamąjį ciklo vidurio skausmą. Ar tai patikimas ženklas, rodantis aktyvią kiaušidžių veiklą? O gal ovuliacijos skausmo priežastys yra kitos?
© Žurnalas "Cosmopolitan"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Skauda ir daug, ir mažai

Maždaug 40 procentų moterų jaučia ovuliacijos skausmą. Jis gali trukti tik keletą minučių, kelias valandas ar net 1-2 dienas. Ovuliacijos skausmas dažniausiai apibūdinamas kaip lengvas arba vidutinio sunkumo tempimas, dūrimas, kartais - spazmai. Jis jaučiamas įvairiose vietose - pilvo apačioje, kairėje ar dešinėje. Vieną mėnesį šis skausmas gali būti juntamas labai aiškiai, o kitą – vos, vos arba visai nejuntamas. Ovuliacijos skausmas pasireiškia vis kitoje pusėje, priklausomai nuo to, kuri kiaušidė yra aktyvi.

Kas sukelia ovuliacijos skausmą?

Tiksli ovuliacijos skausmo priežastis nėra moksliškai įrodyta. Tačiau toliau išvardytos priežastys, manoma, labiausiai tikėtinos. Prieš plyštant folikului ir išsilaisvinant kiaušinėliui, jis jau yra visiškai prisipildęs skysčio. Folikulo įsitempimas ir trūkimas gali sukelti skausmą. Be to, plyšus folikului išteka skystis, kuris, manoma, taip pat gali dirginti pilvaplėvę ir sukelti skausmą.

Ar tai patikimas signalas, kad ovuliacija įvyko?

Į klausimą, ar moteris, jaučianti ciklo vidurio skausmą, gali tiksliai nustatyti, kada įvyksta ovuliacija, galima atsakyti - ir taip, ir ne. Bent jau šiuo savo kūno "signalu" ji neturėtų vadovautis kaip vienintele šeimos planavimo priemone. Reikėtų paisyti organizmo siunčiamų ženklų tik kartu atliekant vaisingumo testus ar matuojant bazinę kūno temperatūrą. Ovuliacijos skausmas nėra patikimas ženklas, kad ovuliacija vyksta. Juk yra ir daug kitų priežasčių, kodėl juntamas tempimas pilvo apačioje - pavyzdžiui, dėl šlapimtakių infekcijos.
Ovuliacijos skausmo pajausti nelabai įmanoma, jei moteris vartoja kontraceptines piliules, nes piliulė kaip tik slopina ovuliaciją - kas, kaip spėjama, ir sukelia vidurio ciklo skausmą.

Kas gali padėti nuo ovuliacinio skausmo?

Sušvelninti skausmus padeda šildyklė arba kviečių pagalvė. Galima pamėginti pavartoti magnio. Jei skausmai tęsiasi ilgiau ir yra pakankamai stiprūs, verta kreiptis į gydytoją. Nes smarkių skausmų priežastis gali būti visai kita, negu jūsų įsivaizduojamoji – ovuliacijos skausmo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.