Atviras skaitytojos laiškas: ši nuotrauka įkvėpė pasidalinti savo žindymo istorija

Ačiū skaitytojai už pasidalintą savo istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.
Tatjanos Nikolajevos nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Galiu pasidalinti savo žindymo pradžios sunkumais. Prisegu nuotrauką, į kurią pažvelgus ir kilo mintis šiais patyrimais pasidalinti.

Pamatęs šią mūsų nuotrauką, vyras pasakė, kad nieko tobulesnio nėra matęs. "Ir kiek vargo, skausmo teko patirti žindymo pradžioje", - pridūrė.

Tiesa, buvo labai daug išbandymų.

Pirmiausia, mano sūnus gimė didelis, tai turėjo įtakos jo didesniam norui pasisotinti. Dvi paras jis žindė ištisai, aš tik glausdavau jį nuo vienos krūties prie kitos. Neturėjau jėgų atsistoti iš lovos dėl didelio kiekio prarasto kraujo gimdymo metu, tačiau perkelti nuo vienos krūties prie kitos tikrai pajėgiau.

Nesudėjau bluosto tris paras (pirmoji para - kai prasidėjo gimdymo skatinimas, dvi paros - po gimdymo). Seselė antrą parą pasakė, kad neišmaitinsiu vaiko, teks duoti mišinuko. Pasakiau griežtą NE ir tiesiog glaudžiau jį prie savęs. Neišvengiau žaizdų ant spenelių, kraujo, nežmoniško ir neapsakomo skausmo, ašarų... Vyras sakė, kad nebekankinčiau savęs. Aš jam atsakiau, kad jei reiks, įsikąsiu į staktą dantimis, bet maitinsiu.

Praėjus dviems savaitėms po gimdymo, namuose nukraujavau ir praradau sąmonę. Krisdama susižeidžiau stuburą. Kai atvažiavo greitosios pagalbos darbuotojai, jie palaukė, kol pažindysiu savo kūdikį. Pasakiau, kad sūnus keliaus su manimi. Kadangi man buvo pažeistas stuburas, o ir dėl prarasto kraujo kiekio, negalėjau pati eiti ir apsirengti, tai sūnų nešė greitosios pagalbos darbuotojas, kuris po to šalia manęs sėdėjo, laikydamas sūnų ant kelių, priešais mane).

Nuvykus į ligoninę paaiškėjo, kad man buvo palikta placentos dalis, kurią reikėjo šalinti. Liepė kažkam atvykti ir paimti iš manęs kūdikį. Pasakiau, kad tai neįmanoma, nes sūnus valgo mamos pieną ir turi būti su manimi! Atvyko vyras. Jam leido pabūti palatoje su sūnumi, kol aš buvau operacinėje.

Viskas vyko labai greitai, operaciją darė su silpna narkoze, kadangi visi žinojo, kad aš maitinu. Išrašė antibiotikus, kurie yra suderinami su žindymu. Turėjau pasilikti dar per naktį stebėjimui ligoninėje, tačiau būtų neleidę likti sūnui kartu (ir tai nepaaiškinamo stebuklo dėka, man į palatą atvežė lovelę sūnui, nors jie labai rizikavo, nes tame skyriuje specialistai neturi kompetencijų kūdikio priežiūrai, ir leido dieną sūnui būti mano palatoje).

Pasakiau, jog atsisakau likti ir važiuoju namo. Buvau be jėgų, išsekusi, bet visiškai nesuvokiau situacijos sudėtingumo, nes tą akimirką ir amžinai, man svarbiausia buvo ir liks mano sūnaus - Rojaus interesai!

Birželio 26 dieną suėjo lygiai 6 mėnesiai, kai jį maitinu. Planuoju žindyti tol, kol pats atsisakys.

Žindymas iki šiol vyksta sėkmingai tik dėl to, jog aš niekada neturėjau net minties, kad aš nemaitinsiu savo sūnaus! Jaučiuosi dėkinga, laiminga ir visa esybe mylinti!

Atopinis dermatitas

Atsakykite į vieną klausimą ir laimėkite dovanų!

Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti dovanų praktišką ir naudingą dovaną – Atoderm SOS Spray purškalą.

Atopiniu dermatitu sergančio Vyčio istorija

Bemiegės naktys, rūpinimasis vaiko mityba, tinkamu poilsiu, įdomaus laisvalaikio ieškojimas – visi šie rūpesčiai kasdien lydi mamytes, tačiau kai kurioms skirta dar daugiau. Viena iš jų Virginija, 2 metukų Vyčio, sergančio atopiniu dermatitu, mama.

Vargina atopinis dermatitas? Apsilankykite „Atoderm & KIDS“ atopiškos odos darželyje

Atopiškos odos požymiai yra lengvai atpažįstami: ypač sausa oda, nuolatinis jos niežulys, uždegimo sukelti odos pažeidimai.

Kur dažniausiai atsiranda atopinio dermatito bėrimai?

Daugeliui žmonių pirmieji atopinio dermatito simptomai pasireiškia iki penkerių metų amžiaus.

Kaip numalšinti odos niežėjimą?

Niežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

Kaip pasirūpinti atopiška oda einant į lauką šaltuoju metu?

Sergantiems atopiniu dermatitu sportas visais metų laikais yra puikus būdas atsipalaiduoti, valdyti stresą ir palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Ar atopiniu dermatitu sergantis vaikas gali turėti augintinį?

Kai kalbama atopinį dermatitą (AD) ir jo paūmėjimus, vienareikšmiškai teigiama, kad atopinio dermatito būklę pablogina neigiamos emocijos. Ir tai nestebina, juk sergant AD būtina tiek daug pakeisti, vengti ar net atsisakyti.

Ar visada maisto produktai yra susiję su atopiniu dermatitu?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad atopinis dermatitas tolygu griežta dieta mamai ar jos mažyliui. Tačiau šis faktas yra teisingas tik iš dalies.

Kodėl šaltuoju metu paūmėja atopinis dermatitas?

Vasarą besidžiaugdami pagražėjusia ir nurimusia oda, šaltuoju periodu atopiškos odos savininkai vėl sunerimsta. Daugeliui iš jų atsiranda atopinio dermatito paūmėjimas: pasireiškia niežėjimas, bėrimai, paraudusi, sausa oda, uždegimas, jaučiamas tempimas bei diskomfortas. Kodėl taip nutinka?

Monika: augindama vaiką pervargsti ir nieko nespėji? - Pati kalta (181)

TavoVaikas.lt portale publikuotas interviu apie nepagražintą motinystę su Rugile sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir komentarų. Publikuojame gautą Monikos laišką – ji turi visai priešingą nuomonę.

IRMA: sunku tris auginti vaikus? – Gal laikas keisti požiūrį (14)

Jeigu ir jūs turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti su portalo TavoVaikas.lt skaitytojais, visada jų laukiame el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Na, o šįkart publikuojame Irmos laišką, kurį ji parašė perskaičiusi straipsnį "Ką reiškia turėti tris vaikus".

Atviras skaitytojos laiškas: ši nuotrauka įkvėpė pasidalinti savo žindymo istorija

Ačiū skaitytojai už pasidalintą savo istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (179)

Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

Skaitytojos išpažintis: atrodė, kad vaikelis miega, deja, jis buvo be gyvybės ženklų (30)

Jeigu kas nors prieš trejus metus būtų paklausęs, kaip susitaikytum su kūdikio mirtimi, turbūt atsakyčiau labai paprastai: „Taip tiesiog negali nutikti. Tik ne man“. Bet, deja, šią tragediją patyriau būdama 24 – erių metų.