5 vaikų meilės kalbos: kaip neapsirikti, kurios nori jūsų vaikas

Supratimas, kaip jūsų vaikai nori būti mylimi, suteikia galimybę užmegzti tiesioginį ryšį, kuris tvirtai susies jūsų širdį su vaiko širdimi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar kada nors esate patyrę situaciją, kai vaikui įteikėte itin planuotą ir apgalvotą dovaną, į kurią vaikas reagavo ne taip, kaip tikėjotės? Galbūt galvą pametę ruošėtės dukros gimtadienio vakarėliui, o ji jus patikino, kad visiškai nenori vakarėlio, o tik nori pabūti su jumis?

Jei esate susidūrę su tokia situacija, gali būti, kad tai, kaip jūs reiškiate meilę savo vaikui, skiriasi nuo to, kaip jis norėtų būti mylimas, rašo smartparenting.com. Jei žinotumėte vaiko meilės kalbą, galėtumėte sėkmingiau suprasti ir efektyviau reikšti meilę mažajam šeimos nariui, nes tada meilę reikštumėte jam priimtinu būdu.

Populiarioje knygoje „The Five Love Languages" gydytojas Gary Chapmanas teigia, kad problemų dažniausiai kelia ne pati meilė, o kalba, kuri yra naudojama meilei reikšti. Meilės kalba – tai įrankis, skirtas patenkinti žmogaus emocinį meilės poreikį.

Egzistuoja penkios meilės kalbos: įvertinimo žodžiai, fiziniai prisilietimai, dovanos, paslaugumas ir kokybiškas laikas kartu.

Fiziniai prisilietimai

Vaikas, kuriam priimtina ši meilės kalba, meilę tėvams dažniausiai demonstruoja juos apkabindamas, bučiuodamas ir glaustydamasis. Toks vaikas jaučiasi saugiausias, kai tėtis ar mama yra šalia. Jaunesni vaikai jaučiasi mylimi per prisilietimus, bučinius ir pasiglaustymus, sėdėdami ant tėvų kelių. Vyresniems vaikams tinka paplekšnojimas per petį, laikymasis už rankų ar apkabinimas per pečius.

Įvertinimo žodžiai

„Mama, kokia graži suknelė", „pažiūrėk į mano piešinį, tėti". Jei jūsų vaikas dažnai kartoja tokias frazes, tai reiškia, kad jis siekia iš jūsų gauti komplimentų per įvertinimo žodžius. Toks vaikas jaučiasi ypatingas, kai tėvai jam demonstruoja pritarimą rašydami trumpučius meilės raštelius, dažnai išsako padrąsinimus, įvertina tiek vaiko dedamas pastangas, tiek ir jo pasiekimus, vengia aštrių pasakymų ir kritikos.

Kokybiškas laikas kartu

Šio tipo vaikui labai svarbus kartu su mama ir tėčiu leidžiamas laikas, galimybė žaisti kartu, imtis įvairių veiklų, šnekučiuotis, nes tai vaikui leidžia jausti jam skiriamą dėmesį. Skirkite laiko savo vaikui, klausykitės jo istorijų ir leiskite jam dalintis su jumis savo jausmais, žaisti kartu su juo mėgstamą vaiko žaidimą. Duokite vaikui užduočių, leiskite jam padėti jums virtuvėje, eikite kartu su mažuoju šeimos nariu pasivaikščioti, paprasčiausiai būkite kartu.

Dovanos

Jei vaikas dažnai jums ką nors duoda, pavyzdžiui, į popierių suvyniotą žaislą, gėlių iš sodo ar saldainį, turbūt meilę jis jaučia per dovanas. Šios dovanos turėtų būti teikiamos kartu taikant kurią nors kitą meilės kalbą. Galite apčiuopiamai reikšti meilę įteikdami vaikui mažytes, nebrangias dovanėles, tai gali būti rankdarbiai. Vaiką tai džiugins tiek šiokiadieniais, tiek ir ypatingomis progomis.

Paslaugumas

Jei jūsų vaikas vos mamai ar tėčiui paprašius stiklinės vandens skuba pildyti prašymo, meilę jis linkęs reikšti ir suvokti per paslaugumą. Tokiu atveju dėmesį rodykite paruošdami ypatingą patiekalą, kuriuo nudžiuginsite vaiką po sudėtingo egzamino, ar padėkite jam ruoštis mokykliniam projektui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująsias išmokas vaikui (1)

2018 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kas būdinga vaikams iki 2 metų: svarbiausi elgesio etapai ir patarimai tėvams

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė Zolumskienė ir Natalija Stefanovičienė iš vaikų darželio „Šilagėlė“ apžvelgia pagrindines vaiko iki 2 metų raidos sritis ir elgesio ypatumus.

Ko mes galime pasimokyti iš skandinavų, kurie augina laimingiausius vaikus pasaulyje

Danija pasaulyje garsi Andersono pasakomis, LEGO žaislais ir laimingiausios pasaulyje tautos reitingu. Tai viena mažesnių Europos valstybių, negalinti pasigirti giedru dangumi, bet jau daug metų garsėjanti kaip giedros nuotaikos „receptą“ atradusi šalis. Kokios gi šio recepto dedamosios dalys?

Tik 9 sakiniai, bet juose telpa visa motinystės ir tėvystės esmė

Apie vaikų auklėjimą yra prirašyta tonos knygų, tačiau svarbiausia esmė telpa vos į 9 sakinius. Štai jie.

Mažų vaikų pojūčių ugdymas: pataria pedagogė

Šiuo metu ankstyvojo ugdymo idėjos vis labiau populiarėja. Apie jas pasakoja vaikų darželių tinklo „Šilagėlė“ pedagogė Ilona Orlova.

Žaidimo svarba vaiko gyvenime

Kodėl sakoma, kad svarbiausias mažo vaiko „darbas“ yra žaidimas? Ko išmoksta vaikai žaisdami? Apie tai pasakoja VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė.

Žvilgsnis į Kalėdų Senelio dovanų maišą: geidžiamiausi vaikų rinkiniai

Laukdami gražiausios metų šventės galvojame apie mums brangius žmones, o ypač apie savo mylimiausius vaikus – kokia dovana nudžiuginsime juos stebuklingą Kalėdų rytą?

Trečiųjų metų krizė: kaip tinkamai sureaguoti į netinkamą vaiko elgesį (1)

Dažnai girdime sakant, jog pirmoji paauglystė prasideda vos trijų. Jaunus tėvelius tai gali gerokai neraminti. Išsireiškimas „trečiųjų metų krizė“ plačiai vartojamas, tačiau taip ir nepaaiškinama, kaip elgtis tėvams atšventus trečiąjį gimtadienį.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

Išsiskirdamas su mama vaikas verkia: ką patars psichologė (3)

Išsiskiriant ar atsisveikinant su vaiku, kai mama išeina į darbą arba atvedus jį į darželį, neretai patiriama daug emocijų: vaikas verkia, nenori paleisti tėvų. Kaip elgtis panašiose situacijose, pataria psichologė.

Svarbi taisyklė, kurios turi nepamiršti 2 metų vaikus auginantys tėvai

Dvejų metų vaiką auginanti mama pastebi, kad jos sūnus nuolat mėto daiktus ant žemės. Psichologės patarimai skaitytojai, kaip tinkamai sureaguoti tokioje situacijoje.

Kokių vaikų auklėjimo paslapčių galime pasimokyti iš žydų (24)

Kone trečdalis Nobelio premijos laureatų, daugybė žinomų teisininkų, verslininkų, populiarių menininkų yra žydų tautybės. Žydų tautybė yra tarsi kokybės ženklas. Vieni jais žavisi, kiti pavydi, tačiau abejingųjų šiai tautai nėra. Kur slypi žydų tautos išskirtinumas?

Numerologė: kuo ypatingi vaikai, gimę bet kurio mėnesio 9, 18, 27 dienomis (1)

Numerologė Julija Kubiliūtė dalijasi su mumis savo žiniomis apie tai, kokią užkoduotą informaciją apie save atsineša tam tikrą mėnesio dieną gimdamas vaikas.

Mamos ir anytos nesutarimai dėl vaiko auginimo: ką patars specialistė (21)

Redakcija gavo jaunos mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo apie bendravimą su anyta, vaiko močiute. Mamai skaudu, kad anyta dažnai komentuoja vaiko auginimą ir taip tarsi nuvertina mamos pastangas.

Vaikas rodo ožius mamai, o su kitais būna auksinis: psichologės komentaras (2)

Turbūt, nereta šeima susiduria su situacija, kuomet su kitais žmonėmis vaikas būna ramesnis, paklusnesnis ir geriau elgiasi negu savo tėvų akivaizdoje. Kodėl taip nutinka ir ar galima tokį elgesį pakoreguoti?