Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ką reikia žinoti planuojant kelionę su vaiku į užsienį?

Apsilankymas pas gydytoją

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų saugi, prieš išvykdami pasikonsultuokite su vaiko gydytoju, aptarkite su juo kelionės vaistinėlę ir skiepus.

Skiepai

Keliaujant į kai kurias lietuvių pamėgtas šalis rekomenduojamas skiepas nuo hepatito A - ligos, kuri dar vadinama ,,nešvarių rankų" liga. Ja užsikrečiama per maisto produktus, vandenį, gerai nenuplautas daržoves arba nuo sergančio žmogaus. Kadangi vaikų higienos įgūdžiai nepakankami, jie rizikuoja lengvai užsikrėsti ir toliau platinti hepatito A užkratą šeimoje bei tarp aplinkinių.

Dokumentai

Pasitikrinkite, ar galioja jūsų ir vaiko asmens dokumentai. Europos Sąjungos bei Šengeno erdvės šalyse užtenka asmens tapatybės kortelės, šalyse, kuriose reikia vizos, būtinas pasas. Vaikui keliaujant su vienu tėvų kito leidimo nereikia.

Daiktai

Įvertinkite, kiek ir kokių drabužių verta imti sau ir vaikui. Teikite pirmenybę natūralaus pluošto drabužiams, nepamirškite patogių batų ir kelių kepuraičių nuo saulės. Neimkite per daug žaislų. Labiausiai pravers lauko žaislai, pripučiamasis kamuolys, tačiau apsvarstykite galimybę nusipirkti jų vietoje. Na, ir žinoma, nepamirškite mėgstamų pasakų knygos ir žaislo, su kuriuo jūsų mažylis keliauja į sapnų karalystę.

Adaptacija svečioje šalyje

Atvykę į svečią šalį, ypač šiltesnio klimato, prie jūros ir saulės pratinkitės pamažu, nepulkite į pramogas stačia galva. Venkite vidudienio saulės, atminkite, kad ji saugiausia iki pietų ir vakarop.

Kelionės vaistinėlė

Prieš važiuodami atostogų, kruopščiai apgalvokite kelionės vaistinėlę. Čia geriausias patarėjas - šeimos gydytojas, žinantis jūsų sveikatos būklę, tačiau egzistuoja ir keletas bendrų patarimų.

Skauda gerklę. Nepamirškite priemonių nuo gerklės skausmo, pavyzdžiui, čiulpiamųjų tablečių su eukaliptu, mentoliu ar vitaminu C.

Sumušimai ir patempimai. Kelionėje nė vienas mūsų nesame apsaugotas nuo traumų, todėl pravartu pasiimti skausmą malšinančių ir patempimus gydančių tepalų ar šaldomųjų aerozolių. Skausmą malšina ir šalti kompresai (pvz., ledas), ypač jei sumuštą vietą skauda. Taip pat nepamirškite į kelioninį krepšį įsidėti binto ir gydomųjų pleistrų, kurie pagelbės pritrynus nuospaudų, pūslių ar stipriau susižeidus.

Priemonės virškinimui. Nereti kelionių palydovai - viduriavimas, vidurių pūtimas, pilvo maudimas ar skrandžio deginimas. Turėkite vaistų nuo viduriavimo, virškinimo fermentų, rėmens. Pasiimkite ir paprasčiausių angliukų - lengvai negaluojant jie padės.

Alergija. Priemonių nuo alergijos turėtų būti kiekvieno keliautojo vaistinėlėje - ne tik alergiško. Net jei niekada nesate patyrę alergijos požymių, nesate nuo jų apsaugotas. Organizmas gali „audringai" sureaguoti į egzotišką maistą, augalus ar vabzdžių įkandžius.

Pykinimas. Jeigu važiuojant automobiliu, plaukiant laivu ar skrendant lėktuvu pykina, dėl to „kaltas" silpnas vestibiulinis aparatas. Pasiimkite vaistų nuo pykinimo. Kai kam padeda citrinos skiltelės, čiulpiamas mėtinis ledinukas ar ledo gabalėlis.

Saulė. Kremas nuo saulės privalomas! Vaikams tinkamiausias su dideliu (50) SPF. „Padauginus" saulės, galima naudoti purškiamąjį šaltalankių aliejų ar medetkų tepalą.

Priemonės nuo vabzdžių. Repelentai nuo vabzdžių skleidžia juos atbaidantį kvapą ir veikia iki 4-6 val. Tai ir aerozoliai, tepalai, kremai, pieštukai. Jeigu apsisaugoti nepavyko, įkastą niežtinčią, skaudančią ar patinusią vietą tepkite spiritiniais tirpalais arba antihistamininiais tepalais.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Visoje Europos Sąjungoje bei Islandijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje keliautojai turi teisę nemokamai gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, o šių paslaugų išlaidas kompensuoja Valstybinis sveikatos draudimas. Tam reikia savo šalyje būti apdraustam privalomuoju sveikatos draudimu ir turėti tai patvirtinantį dokumentą - Europos sveikatos draudimo kortelę. Ją išduoda teritorinės ligonių kasos, o vaiko iki 16 metų prašymą pildo ir pateikia vienas tėvų. Būtinoji medicinos pagalba paprastai teikiama dėl ūmios ligos. Atsitikus bėdai, kreipiantis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame pateikite savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei kortelę. Kai kuriose šalyse gali tekti iš pradžių patiems mokėti už gydymą, tik paskui kreiptis, kad būtų kompensuota.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: ne tik smagi, bet ir labai naudinga mankšta pėdutėms

Kad pėdų masažas teikia didelę naudą, žino visi. Jau nuo ankstyvosios kūdikystės siūloma masažuoti savo mažylių pėdutes, kuriose pilna aktyvių taškų, teigiamai veikiančių ne tik vaiko imunitetą, bet ir nuotaiką bei vystymąsi.

Kaip atskirti kokybišką žaislą vaikui nuo tokio, kuris gali būti netgi pavojingas

Kiekvieną dieną mūsų vaikai susiduria su įvairiausiais produktais, apie kurių galimą pavojų mažiesiems dažnai net nesusimąstome.

Patyrusios mamos patarimai: kaip keliauti su mažais vaikais lėktuvu

Keliaujame atostogauti, aplankyti seniai matytus draugus ar gimines, pakeisti gyvenimą. Dažnai kelionės iš žadančių daug džiaugsmo ir laimės, tampa pilnomis streso ir baimės, ypač keliaujant su mažamečiais vaikais.

Teo ir Ieva pristato: raidžių arba skaičių žvejyba

Kol už lango vasara, mėgaukimės jos teikiamomis gėrybėmis – šiltu oru bei žaidimais su vandeniu.

Teo ir Ieva pristato: gėlių teptukas, spalvų loterija ir kitos linksmybės lauke

Kaip smagu vasarą! Vabalų, paukščių ir kitų gamtos reiškinių stebėjimas, drugelių gaudymas, vandens pramogos – visa tai galima išbandyti vasarą gryname ore.

Kokia ji – tobula mama: interviu su psichologe

Ar prieš gimstant vaikučiui jums nešmėkštelėjo mintis: „Noriu būti tobula mama!"? Manau, jei būsite nuoširdi atsakydama, greičiausiai atsakymas bus „TAIP".

Teo ir Ieva pristato: lobio ieškojimas, piešimas pupelėmis ir kiti smagūs žaidimai vaikams (1)

Atostogos kaime - kaip gryno oro gurkšnis! Magiškas laikas, kai gali nerūpestingai siautėti ir dūkti saulės spinduliuose ar žaisti vandenyje.

Prieš keliaudami su vaiku atostogų, atminkite kai ką svarbaus

Kad kelionė į svečias šalis su vaiku būtų sklandi, svarbu tinkamai jai pasiruošti ir nepamiršti kelių svarbių aspektų.

Teo ir Ieva pristato: kai prireikia greitai užimti vaiką čia ir dabar (4)

Kiekvieną antradienį portale www.tavovaikas.lt svečiuojasi tinklaraštininkė Ieva ir jos sūnelis Teo, kurie dalijasi savo išbandytais smagiais žaidimais bei lavinimaosiomis veiklomis.

Įvaikintas „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis

Iš viso 2017 metais Lietuvoje įvaikinti 92 globos netekę vaikai, tarp jų – „Gyvybės langelyje“ paliktas kūdikis.

Teo ir Ieva pristato: žaismingi būdai pažinti skaičius patiems mažiausiems

Vaikystė – tai pats įdomiausias laikas, kuris skirtas žaidimams. O juk žaidimo pagalba galima ugdyti ir tam tikrus vaiko įgūdžius.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

Psichologė Jūratė Baltuškienė: vaikas mušasi – praeis ar verta sunerimti ir iškart reaguoti

„Mano vaikas iš darželio grįžo sumuštas", „Bijau auklėtojos skambučio, nes išgirsiu, kad maniškis vėl ką nors prilupo", „Broliai pliekiasi iki kraujo" – tai vis mamų skundai. Girdėta? Ką daryti?

Teo ir Ieva pristato: 4 lavinantys užsiėmimai, kurie patiks ir mergaitėms, ir berniukams (2)

Kuo dažniau saulėtos dienos džiugina mus, tuo daugiau laiko praleidžiame lauke. Ir kai kurie kambario žaidimai pamažu išsikrausto į lauką. Juk lauke - tikras nuotykių pasaulis.

„Tėvų linija“ daugiausiai klausimų sulaukia apie 2-3 metų vaikus

Daugiau nei pusmetį veikianti "Tėvų linija" - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais.