Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia

 (2)
Dabar labai populiaru dar metukų nesulaukusius vaikučius vesti ne tik į muzikos mokyklėles, bet ir lankyti su jais mankštas baseine. Tinklaraštininkė Kristina apžvelgia baseinus kūdikiams Vilniuje.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dažnai tokios mankštos gali būti naudingos kūdikiams tinginiukams, jos padeda prasijudinti, sureguliuoti tonusus. Pratintis nuo mažens prie vandens visiems yra pravartu.

Tokias mankštas vertėtų pradėti kuo anksčiau, nuo antro-trečio gyvenimo mėnesio, nes sakoma, kad tuomet kūdikiai dar turi įgimtą gebėjimą plaukti, jie vandenyje dažniausiai iš pirmo karto gerai jaučiasi (labai svarbu, kad mankštos metu patys tėveliai nesijaudintų, nes jaudulys lengvai persiduoda vaikui), todėl jiems daug lengviau adaptuotis.

Visai kitaip gali nutikti į baseiną pirmą kartą atvedus vienerių metų vaiką - gali tekti ilgiau padirbėti, kad toks vaikas prisijaukintų vandenį. Bet, žinoma, geriau vėliau nei niekada.

Standartiškai einant į baseiną reikia turėti rankšluosčius, mamai/tėčiui - šlepetes, prausimosi reikmenis, vienkartines ar daugkartines neperšlampamas sauskelnes kūdikiui - jeigu baseiną žadate lankyti reguliariai, tikrai patariu paieškoti kur nusipirkti daugkartinius maudynių triusikėlius - gerokai sutaupysite. Dušo kepurėles turėti buvo reikalaujama tik "Pušyno kelio" baseine. Bet jeigu planuojate nardyti kartu su vaiku, tuomet kepurėlę reikėtų užsidėti.

Daugelyje baseinų norint lankyti mankštas reikalinga pažyma iš pediatro, kad kūdikiui galima lankyti baseiną (paprastai pediatrai tokias pažymas be problemų išduoda). Į mankštas baseine priima kūdikius nuo 3 mėnesių, Antakalnio poliklinikos baseine ir nuo ~2 mėnesių.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
Kai kurie baseinai prašo gydytojo pažymos, kad vaikas sveikas ir lankyti baseiną gali.
© Asmeninio albumo nuotr.

Suaugusiems baseine chloro kiekis gali svyruoti 0,5-2 mg/l vandens, tuo tarpu vaikams iki 7 metų skirtuose baseinuose - 0,3-1 mg vandens/l.

Vietos, kur Vilniuje galima lankyti mankštas vandenyje su kūdikiais:

Antakalnio poliklinika, Antakalnio g. 59

Kaina. 8,31 EUR/1 kartas arba 7,41 EUR/1 kartas, perkant 5 kartų abonementą (pirma apmokomoji pamoka brangesnė: 16 EUR kūdikiams iki 6 mėnesių ir 13 EUR nuo 6 mėnesių).

Rodmenys. Vandens temperatūra ~32 C, Cl 0,78, ph 7,1.

Pažymos. Reikalinga pažyma iš pediatro, kad vaikas gali lankyti baseiną.
Mankštų laikai. Mankštų laikai darbo dienomis 8.00, 9.00, 10.00, 11.30, 12.30 ir taip toliau maždaug kas valandą (savaitgaliais nedirba). Mankšta trunka 30 min, bet be problemų priima ir jeigu ateisite 10 minučių anksčiau ar vėliau.

Mankštų pobūdis. Trukmė ~30 min. Mankštos baseine vyksta grupėse, iki penkių mamų vienu metu. Pirmą kartą mankšta gali būti rengiama individualiai atskiroje vonioje, apmokant, kaip elgtis su vaiku. Vėliau mankštos baseine vyksta laisvai, kineziterapeutės trumpai parodo, kaip plukdyti vaikutį, kokį ketvirtą apsilankymą parodo, kaip vaiką nardinti. Mankštos pabaigoje galima pasilepinti masažiniais burbulais.

Aplinka. Baseinas padalintas į dvi dalis - viena pusė negili, kita gilesnė, maždaug iki krūtinės. Baseinas gana nedidelis, bet jaukus, šviesus. Koridoriai neilgi, viskas labai arti - tiek dušai, tiek persirengimo kambarys. Yra du maniežai, du vystymo stalai. Persirengimo kambarys nedidelis, piko metu sudėtingiau, tuomet reikėtų pasistengti neišlipti vienu metu iš baseino su minia.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Asmeninio albumo nuotr.

Kita informacija. Iki kokių 6 mėnesių su kūdikiu kažko labai daug nenuveiksi, svarbu, kad būtų jauku baseine ir mažiau vėsių vietų, skersvėjų. Tuo atžvilgiu tikrai tinkamas Antakalnio poliklinikos baseinas - praeinami koridoriai neilgi, darbuotojos, jei paprašai, palaiko kūdikius, kol persirengiam, o ne pabėga į savo kabinetus, kai mankšta baigiasi, kaip daugumoj kitų vietų būna. Be to, mankštų kaina viena pigiausių. Taip pat labai teigiamai vertinu tai, kad pakankamai anksti išmoko, kaip reikia vaiką nardinti (kita vertus, kažkokių sudėtingesnių gudrybių su nardymu turėsit mokytis nebent patys). Jeigu norit lankyti baseiną ir bijot, kad galit dažnai vėluoti, Antakalnio baseine į laiką žiūrima laisviausiai, susisukti reikia valandos laikotarpyje.

Tarandės klinikos baseinas, Pagrandos g. 3 (Tarandė)

Kaina. 10 EUR/1 kartas arba 8,75 EUR/kartas, perkant 8 kartų abonementą, kurį reikia išnaudoti per 3 mėnesius.

Rodmenys. Vandens temperatūra 34 C.

Pažymos. Reikalinga pažyma iš pediatro, kad vaikas gali lankyti baseiną.

Mankštų laikai. Mankštos vyksta visą dieną maždaug kas pusvalandį (savaitgaliais nedirba).

Mankštų pobūdis. Trukmė 30 min. Vienu metu dalyvauja iki trijų mamų/tėvelių, todėl vietos pakankamai nemažai. Mankštą veda kineziterapeutė (visą mankštos laiką reikia atlikti tam tikrus pratimus).

Aplinka. Baseinas pakankamai gilus (1,4 m, ilgis 5 m), vidutinio dydžio, jaukus, šviesus. Vienas dvivietis dušas, persirengimo kambarys nedidelis, geriau lankyti ne populiariausiu metu.

Kita informacija. Vienos iš labiausiai patikusių mankštų - kineziterapeutė išmoko daugiau judesių, pratimų, kaip kūdikį laikyti, plukdyti, taip pat akcentuoja ir nardymą.

Pušyno kelias, Pušyno kelias 23 (Baltupiai)

Kaina. 7,5 EUR/1 kartas; 6,55 EUR/1 kartas, perkant 10 kartų abonementą, kurį reikia išnaudoti per 3 mėnesius.

Rodmenys. Vandens temperatūra ~34 C, ph 7, Cl 0,8.

Pažymos. Reikalinga pažyma iš pediatro, kad vaikas gali lankyti baseiną + pažyma iš šeimos gydytojo, kad tėtis/mama neserga grybeliu.

Mankštų laikas: darbo dienomis 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, šeštadieniais 12.00, 13.00, 14.00, 15.00. Registruotis reikia maždaug prieš vieną-du mėnesius, savaitgalių reikia palaukti dar ilgiau. Bet visada galima skambinti tos dienos ryte - neretai atsiranda viena kita laisva vieta kitam vaikui susirgus.

Mankštų pobūdis. Trukmė 45 min. Vienu metu priima iki 4-6 žmonių.
Mankštos vyksta laisvai, prižiūrint kineziterapeutui. Yra įvairios įrangos (plūduriuojantis čiužinys, turėklai) ir žaisliukų. Į tas pačias mankštas priima 3 mėnesių - 3,5 metų vaikus.

Aplinka. Baseinas vidutinio dydžio, persirengimo kambarys nedidelis.
Kita informacija. Mankštų kaina viena pigiausių Vilniuje. Kam patinka šiltas vanduo - čia baseino vanduo vienas šilčiausių iš visų minėtų baseinų, man asmeniškai net kiek per šiltas.

Northway baseinas, S. Žukausko g. 19

Kaina. 15 EUR/1 kartas arba 14,7/14,2/14 EUR/1 kartas, perkant atitinkamai 3/5/10 k. abonementą.

Rodmenys. Vandens temperatūra ~33 C, Cl 0,8, ph 7.

Pažymos. Apsilankius vieną kartą pažyma nereikalinga, norint pirkti abonementą - reikalinga pažyma iš pediatro, kad vaikas gali lankyti baseiną.

Mankštų laikas. Darbo dienomis 10.00, 10.30, 16.00, šeštadieniais 11.00, 11.30.

Mankštų pobūdis. Trukmė 30 min., mankštos gana nuobodžios, kineziterapeutė nurodo pratimus, kuriuos reikia atlikti, kitų reikmenų ar žaisliukų naudojama minimaliai. Paskutines penkias minutes leidžiama mamoms pasilepinti masažiniais burbulais (prie jų telpa iki trijų mamų).

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Asmeninio albumo nuotr.

Aplinka. Baseinas nelabai didelis, mankštą atlieka maximum penkios mamos. Persirengimo kambarys labai nedidelis ir siauras, yra keturi dušai.
Kita informacija. Iš visų išvardintų baseinų brangiausias. Taip pat sudėtinga su automobilio pasistatymu.

Gemma, Bistryčios g. 13 (Antakalnis)

Kaina. 15 EUR/1 kartas, 13,4 EUR/perkant 5 kartus, 12,7 EUR/perkant 10 kartų.

Rodmenys. Temperatūra ~32 C, Cl 0,6, ph 7,1.

Pažymos. Nereikalingos.

Mankštų laikas. Darbo dienomis 10.00, 14.00, 16.00 ir šeštadieniais 10.15.

Mankštų pobūdis. Trukmė 45 min. Mankštas veda kineziterapeutė, bet jos pasirodė gana monotoniškos, o nardymo pratimų minimaliai. Yra nemažai žaislų.

Aplinka. Turbūt erdviausias persirengimo kambarys iš visų paminėtų baseinų, yra keturi dušai, dažnai yra galimybė prieš mankštą užeiti į čia pat esančią pirtelę, ilgokas koridorius iš persirengimo kambario į baseiną (jei bijote skersvėjų).

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Asmeninio albumo nuotr.

Kita informacija. „Gemmoje“ būna paskutinės minutės pasiūlymai, tarp kurių kartais būna ir kūdikių plukdymas baseine, kur 1 kartas kainuoja 10 EUR, tad labai naudinga norint per artimiausias dienas ten apsilankyti peržiūrėti šiuos pasiūlymus.

Watsu baseinas (Karolina viešbutyje) - čia vyksta tiek mankštos su kūdikiais, tiek nėščiosioms. Teko vieną kartą išbandyti šį baseiną per šeimoms skirtą sekmadienį. Baseinas nedidukas, gilus, aplinka tamsoka, šeimininkai draugiški.

Taip pat teko girdėti atsiliepimų apie baseiną Santariškių ligoninėje - baseinas vidutinio dydžio, padalintas į dvi dalis - gilesnę ir negilią; gana stipriai jaučiasi chloro kvapas; kineziterapeutė tik stebi ir, prireikus, pataria; vieno apsilankymo kaina ~6 EUR; eilės didelės, todėl vieną kartą nenuvykus, kito karto tenka laukti gerą mėnesį; persirengimo kambarys gana erdvus.

Visuose minėtuose baseinuose vyksta mankštos vandenyje ir besilaukiančioms būsimoms mamoms (išskyrus sanatorijoje Pušyno kelias), prie šių galėčiau paminėti dar kelias vietas, kur galima lankyti baseiną nėščiosioms Vilniuje:

Privačioje klinikoje Sugihara (Sugiharos g. 3)

Baseinas vienas iš didesnių, nėščiųjų vienu metu priima net iki 10, baseino rodmenys: 0,6 Cl, 7,2 ph, 29 C. Pačiai teko lankyti ten mankštas, jos buvo tikrai vienos iš aktyvesnių lyginant su kitomis vietomis, vertinu labai teigiamai. Kaina 12-14 EUR/1 kartas ir nuo 8,64 EUR/perkant 10 kartų.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Asmeninio albumo nuotr.

Karoliniškių poliklinikoje: baseinas nedidelis, bet pakankamai gilus, mankšta maždaug standartinė, ko ir galima tikėtis viešojo sektoriaus įstaigoje. Baseino rodmenys: 1 Cl, 7,05 ph, 32 C.

Lazdynų ligoninėje: reikalingas siuntimas reabilitologo konsultacijai, su siuntimu gauni 3 kartus nemokamai, be siuntimo konsultacija 17 EUR. (konsultacijos tik pirmadieniais ir ketvirtadieniais). Gana dažnai baseinas uždarytas dėl valymo darbų. Užsiėmimai vyksta ir šeštadieniais.

Antakalnio ligoninėje.

Taigi jeigu neturite vandens baimės, siūlau išnaudoti progą pasimankštinti vandenyje tiek būnant nėščioms, tiek su savo mažaisiais - gausite visapusiškai tiek emocinę, tiek fizinę naudą. Jeigu skaitote angliškai, šiame straipsnyje gana sklandžiai ir vaizdžiai su fotografijomis pateikta informacija apie kūdikio maudynes ir kokių gudrybių vertėtų jį išmokyti.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Adobe Stock

Dar norėčiau paminėti, kad maudynių metu nepatariama piktnaudžiauti įvairiomis plaukimo priemonėmis, tokiomis kaip plaukimo rankovės, maudynių žiedai, makaronai ir kitos, kurios padeda vandenyje plūduriuoti. Tokios priemonės sukuria dirbtinę aplinką ir neleidžia smegenims gauti informacijos apie tikrąją vandens aplinką ir kaip patiems išsilaikyti bei plaukti vandenyje. Nuolat naudojant plaukimo reikmenis gali išsivystyti neteisingi įpročiai, per mažai dirbančios rankos ir kojos. Yra daug sunkiau pakeisti blogus įpročius nei viską pradėti nuo nulio.

Išsami vaikų baseinų Vilniuje apžvalga: kur eiti geriausia
© Adobe Stock

P.S. visur galite spausti ant nurodytų įstaigų - nuorodos jus nuves į jų tinklalapius, kur galėsite patogiai patys peržiūrėti jų teikiamą informaciją.

sukaramele.blogspot
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Gydytoja Kristina Jasmontienė – apie kūdikio primaitinimą: kada, ką ir kaip?

Mažylio mityba – vienas iš didžiausią rūpestį jauniems tėveliams keliančių klausimų.

Poilsis gamtoje: kaip saugotis nuo bičių, širšių ir vapsvų

Mažyliui viskas įdomu. Jis dar ir nežino, kuo gali būti pavojinga bitė, kurią iki tol matė tik paveikslėlyje.

Vasarą vaikams labiausiai tinka gerti šie gėrimai

Vakar važiuojant į darbą, pro langą akį patraukė štai toks vaizdelis: tėtis, mama ir dvi ikimokyklinio amžiaus mergaitės, rankose laikančios skirtingus butelius gazuoto gėrimo. Pavadinimo neminėsime, tačiau tai buvo vienas pigiausių spalvotų limonadų. Negi iš tiesų šios mažylės nusipelnė tik tokio gėrimo? Kodėl tėvai taip neatsakingai renkasi produktus parduotuvėje?

Užspringo vaikas: ekspertai pataria, kokių veiksmų imtis nedelsiant

Kūdikio ar vaiko užspringimas gali labai išgąsdinti tėvus. Kaip tinkamai sureaguoti ir kokių klaidų nepadaryti?

Paviešinusi nuotrauką mama įspėja kitus tėvus: nedarykite mano klaidos

Iš pirmo žvilgsnio ši nuotrauka neatrodo kažkuo ypatinga. Mama laiko dukrytę ant rankų ir abi leidžiasi čiuožyne žemyn.

Vaikas išmoko vaikščioti: kokios dažniausios traumos jo tyko

Laimingiausi tėvai yra tada, kol neserga vaikai, nesusižeidžia, nepatenka į ligoninę. Tačiau kartais dėl menko neapdairumo jie smarkiai susižaloja.

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Įvardijo, kokiais atvejais vaikams skubioji pagalba bus teikiama nedelsiant (3)

Nedelsiant, tą pačią minutę, vaikams pagalba turės būti teikiama, prasidėjus traukuliams, jei vaikas labai kraujuos, ar kitais atvejais, išvardytais naujoje skubiosios pagalbos teikimo tvarkoje, kuri įsigalios nuo liepos.

Žaidimai saulėje: 10 svarbiausių taisyklių, kaip pasirūpinti vaiko oda

Vasara dar tik prasideda, tačiau kaitri saulė mus džiugina jau visą mėnesį.

Nuo liepos 1-osios skiepų kalendorius pasipildo nauja nemokama vakcina kūdikiams ir vaikams (3)

Nuo liepos 1-osios nemokamai B tipo meningokokinės infekcijos vakcina bus skiepijami kūdikiai ir vaikai.

Kas nulemia, kokią kraujo grupę paveldės vaikas +LENTELĖ

Kraujo grupė ir rezus faktorius - nuo seno žinomi genetiniai požymiai. Jau vaisius juos turi ir jie išlieka nepakitę visą gyvenimą.

11 faktų apie vaisių, kurį valgyti sveika nors ir kiekvieną dieną

Pirkdami vaikams brangius egzotinius vaisius ir uogas dažnai nepelnytai nuvertiname lietuvišką sodo obuolį.

Žindymas ir vaiko dantų sveikata: gydytojo komentaras

Daugelis mamų nori kuo ilgiau žindyti savo kūdikius. Tačiau baimę kelia dantukų sveikata. Ar nepakenks naktinis žindymas kūdikio dantukams?

Interviu apie nevalgius vaikus su gydytoja, kuris pakeis požiūrį į šią problemą (2)

Tėvai neretai skundžiasi, kad jų vaikai praktiškai nieko nevalgo. Nenori pietų, pusryčių, vakarienės - nieko, kas vadinama sveiku maistu. Arba geria tik pieną ir nieko daugiau. Ką daryti, kad vaikas valgytų?

Svarbiausi patarimai, kaip tinkamai pasirūpinti vaiko oda saulėtą dieną

Atėjus šiltajam metų sezonui, viena iš svarbiausių tėvų užduočių – pasirūpinti vaiko odos apsauga nuo saulės. Pasidomėkime, kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų ir kokios apsaugos jai reikėtų.