Čiulptukai ir tėvų daromos klaidos: svarbu žinoti

 (10)
Kada ir kaip geriausia atpratinti vaiką nuo čiulptuko?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai jums aktuali ši problema. Na, gal kol kas dar ne problema. Ko gero, jūsų mažylį čiulptukas nuramina, padeda lengviau užmigti ir gelbsti kitais „ekstra" atvejais. Tačiau klausimas kyla visoms šeimoms: kada jau laikas atpratinti vaiką nuo čiulptuko ir kaip tą padaryti kuo švelniau?

Kada ateina laikas pasakyti čiulptukui „Viso gero“?

Vieno atsakymo, kada reikia atpratinti vaiką nuo čiulptuko, nerasite. Jo greičiausiai ir negali būti. Vieni tėvai nutaria, kad čiulptuką jų mažylis turės iki pirmojo gimtadienio. Kiti užsibrėžia didesnę ribą - dveji metai. Tačiau yra vaikų, kurie ir iki trejų metų mielai čiulpia čiulptuką ir nė neplanuoja jo atsisakyti.

Gąsdinimas neteisingo sąkandžio formavimusi nėra itin teisingas - odontologai ir ortodontai neretai sako, kad neigiamas čiulptuko poveikis yra pervertinamas. Štai šiame „Tavo Vaiko" straipsnyje kalbinome logopedę bei odontologę apie čiulptuko poveikį vaikams. Skaityti straipsnį ČIA.

Kūdikių čiulpimo refleksas yra skirtingo pobūdžio - vienų stipresnis, kitų - mažesnis. Bet kokiu atveju, augant šis čiulpimo poreikis vis mažėja, taigi, ir čiulptuko reikalingumas mažėja.

Čiulptukai ir tėvų daromos klaidos: svarbu žinoti
© Vida Press

Būna atvejų, kai čiulptukas vaikui savaime tampa nereikalingas: iš pradžių jis jo visiškai nepasigenda dieną, o vėliau ir užmiegant. Visgi, jei jūsų mažylis įsikandęs čiulptuką, o jūs norėtumėte, kad ši draugystė baigtųsi, kviečiame išklausyti keletą patarimų.

3 didžiausios atpratinimo klaidos

Jokių medicininių patarimų, kaip atpratinti nuo čiulptuko, nėra. Kiekvienos šeimos patirtis unikali ir dažniausiai naudojami keli labiausiai pamėgti būdai. Štai dažniausios tėvų klaidos, kurios daromos norint atpratinti vaiką nuo čiulptuko.

Rėkimas ir baudimas. Tai iš tiesų nėra tinkamas būdas spręsti ilgo čiulptuko naudojimo problemą. Atvirkščiai, taip sukursite dar daugiau psichologinių problemų vaikui.

Gėdinimas ir gąsdinimas. Toks būdas, savotiškas psichologinis terorizmas prieš vaiką, gali jam įvaryti daug baimių ir didinti nepasitikėjimą savimi. Ar jūs iš tiesų nemylėsite jo taip stipriai, jei jis neatsisakys čiulptuko?

Ekstremalus atpratinimas. Iki šiol kai kurios šeimos išbando itin drastišką atpratinimą nuo čiulptuko - ištepa jį garstyčiomis ar krienais arba nukerpa čiulptuko galą. 

Čiulptukai ir tėvų daromos klaidos: svarbu žinoti
© Vida Press

3 patarimai, kurių laikantis nesukelsite streso

Susitarimas. Tai geriausias atpratinimo būdas. Vaikui paaiškinate, kad jis jau pakankamai didelis, todėl gali padovanoti čiulptuką mažesniam už save. Paprastai vaikai nori jaustis didesni, stipresni, todėl toks paskatinimas gali jiems patikti.

Laikas, leidžiamas kartu. Neretai mažyliai griebiasi čiulptuko tada, kai nerimauja ar nuobodžiauja. Nutarę atsisakyti čiulptuko, leiskite laiką kartu, ypač vakare. Susigalvokite žaidimų ir veiklų, kurios nukreiptų vaiko dėmesį ir leistų jam užmiršti čiulptuką. Pabandykite naują vakaro ritualą - pasaką, dainelę ar kitą užsiėmimą, po kurio mažylio akytės užsimerktų be čiulptuko pagalbos.

Mainai. Su dviejų metų ir vyresniu mažyliu galite susitarti, kad iškeisite čiulptuką į jo norimą dovanėlę. Žinoma, mažylio prašymą reikia išpildyti, o čiulptukas lai pradingsta iš namų visiems laikams.

Čiulptukai ir tėvų daromos klaidos: svarbu žinoti
© Vida Press

Daugiau mamų patirčių, kaip jos atpratino vaikus nuo čiulptuko, rasite štai šiame mūsų parengtame straipsnyje – ČIA.

Kiekvienam savas laikas

Tam, kad vaikas visiškai atprastų nuo čiulptuko, paprastai užtenka 3-5 dienų be jo. Jeigu jūsų vaikas nė už ką nesutinka atsisveikinti gražiuoju, nespauskite jo ir palūkėkite. Po kiek laiko bandykite vėl.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis

Jei abejojate, ar teisingai elgiatės su vaiku, yra vienas paprastas būdas pasitikrinti

Šis straipsnis, kiek anksčiau publikuotas žurnale TAVO VAIKAS, nagrinėja vaikų ir tėvų santykių modelius. Ar tikrai tėvai gali būti geriausi vaiko draugai?

Dauguma tėvų dar neužpildė prašymų dėl Vaiko pinigų

Gyventojai gana vangiai teikia prašymus dėl vadinamųjų Vaiko pinigų, nors nuo sausio nebetaikomas neapmokestinamasis pajamų dydis už kiekvieną vaiką.

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

Kaip gimimo data nulemia charakterį ir sėkmę gyvenime

Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Vaikas ima bijoti svetimų žmonių – kaip elgtis tėvams

Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Gintaro karoliai vaikui: daugiau naudos ar žalos? (1)

Daug tėvų mėgsta savo mažyliui ant kaklo ar rankos užkabinti gintaro karolius.

Kur geriausia miegoti kūdikiui – tėvų ar savo lovoje (6)

Diskusija, kur geriau migdyti kūdikius - tėvų lovoje, lovelėje šalia jų lovos ar net atskirame kambaryje - greičiausiai niekada nebus baigtinė. Argumentų UŽ ir PRIEŠ turi įvairių teorijų šalininkai.

Vaikas užmiega tik nešiojamas, kitu atveju verkia: psichologės komentaras

Tris mėnesius mama migdė kūdikėlį ant rankų. Jei bando paguldyti į lovytę nesuptą – mažylė ima verkti. Ar ignoruoti mažylės norą būti panešiotai ir leisti verkti? O gal nevirkdyti ir nešioti?

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Tinklaraštininkė – apie vaikiškus drabužėlius: kurie yra praktiškiausi, o kurių neverta pirkti

Turbūt yra gana normalu, kad kiekviena naujai iškepta mama perserga tokia liga, kai savo mažyliui, o dažnai dar net negimusiam, nori visko kas gražiausia, kas geriausia, kas minkščiausia, švelniausia ir t.t...

13 vardų, kurie atneša laimę, džiaugsmą ir sėkmę

Renkant vaikui vardą, svarbu pasidomėti ir jo reikšme. Jūsų dėmesiui – 13 Lietuvoje paplitusių vardų, kurie reiškia laimę, džiaugsmą ir sėkmę.

Kauno rajonas gimusiems naujagimiams dovanoja kūdikio kraitelius

Giraitės naujakurių Eglės ir Justino Butėnų šeimoje gimęs Nojus tapo pirmu Kauno rajono kūdikiu, kurio tėvams įteikta ypatinga dovana – 300 eurų vertės kraitelis.

Paskelbti 2017 metų populiariausi naujagimių vardai: kas labiausiai nustebino

VĮ Registrų centras paskelbė populiariausių 2017 metų antrojo pusmečio vaikų vardų sąrašus.