21 nėštumo savaitę gimusi mažylė: niekas netikėjo, kad ji gyvens

 (4)
Kai ji gimė, tokių, kurie tikėjo sėkminga mažylės ateitimi, buvo gerokai mažiau, negu tokių, kurie sakė, jog reikia susitaikyti su tuo, jog tokio amžiaus vaikai gimę neišgyvena. 21 -ąją nėštumo savaitę gimusi mergaitė pranoko net didžiausių optimistų lūkesčius ir šiandien auga graži, sveika, linksma ir protinga.
© AOP nuotr.

Įprastas nėštumas trunka 40 savaičių, tačiau Frieda į pasaulį pasibeldė gerokai anksčiau. Jos mamai tuomet buvo 21 nėštumo savaitė. Fuldos (Vokietija) klinikoje 2010 -ųjų metų rudenį gimusi neišnešiotukė svėrė 460 gramų ir buvo 26 centimetrų ūgio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Burnoje tirpstančių spurgų receptas
Lietuvės mamos atskleidžia, kokias vaikų higienos priemones naudoja savo grožiui

Frieda yra anksčiausiai gimusi ir išgyvenusi naujagimė Europoje, pagerinti jos rekordo iki šiol nepavyko niekam.

Šiandien Frieda - linksma ir protinga mergaitė, tačiau kai ji gimė tokia mažutė, niekas negalėjo atsakyti tėvams į klausimus, kaip ji augs, kokia bus jos raida ir išsivystymas. Dabar į klausimą „Kaip gyveni?", jau atsako pati mažylė: „Gerai!". Friedai jau pusketvirtų metų, ir jei nežinotum, kokia sunki buvo jos gyvenimo pradžia, nieko nė neįtartum.

<span style="color: #ff0000;">21 nėštumo savaitę gimusi mažylė:</span> niekas netikėjo, kad ji gyvens
Frieda - jauniausia neišnešiotukė Europoje, ji gimė 21 nėštumo savaitę
© AOP nuotr.

Fuldos Vaikų klinikos vadovas, profesorius Reinald Repp, sako: „Friedos atvejį galima pavadinti unikaliu. Mergaitė puikiai auga, jos raida yra įprasta ir ji šiandien yra sveikesnė už daugelį vaikų, kurie yra gimę laiku".

Fotografai įamžino Friedą tada, kai ji su mama atvyko į Vaikų kliniką, kur profilaktiškai tikrino sveikatą. Mergaitė su savimi turėjo mėgstamą žaisliuką - meškiuką, ir belaukdama, kol įeis pas gydytoją, mielai piešė. Mergaitės smulkioji motorika yra puikiai išlavinta, apskritai, ji niekuo nesiskiria nuo bendraamžių.

<span style="color: #ff0000;">21 nėštumo savaitę gimusi mažylė:</span> niekas netikėjo, kad ji gyvens
Frieda - jauniausia neišnešiotukė Europoje, ji gimė 21 nėštumo savaitę
© AOP nuotr.

Tiesa, trimetė yra smulkesnė savo kūno sudėjimu. Dabar jos ūgis 86 cm, o svoris - 9,5 kg. Svoris yra šiek tiek mažesnis, negu bendraamžių, tačiau tai normalu, žinant, kiek mergaitė svėrė gimdama.

Kaip sako mama Yvonne (36), mergaitė gana išranki valgytoja ir nėra iš tų vaikų, kuriems nesvarbu, kas lėkštėje, kad tik ši nebūtų tuščia. Tačiau nevalgi mergaitė mėgsta vištienos kepsniukus, keptas bulvytes ir šokoladą.

Nuo šio rudens mergaitė planuoja lankyti vaikų darželį savo mieste.

Kaip sako Friedos sveikatą stebintys medikai, neretai gerokai per anksti gimusių ir labai mažo svorio mažylių sveikata nesiklosto taip sėkmingai, kaip šios mažylės atveju. Juos lydi kvėpavimo takų ligos, būna problemų su rega, klausa, virškinimo sistema. Tačiau kiekvienu atveju mažylis vystosi individualiai, ir šiuo atveju akivaizdu - mažoji Frieda yra gimusi po laiminga žvaigžde.

Friedos tėvai šiandien yra laimingi, matydami bėgiojančią mažylę, nors ji ir primena jiems skaudžias akimirkas prieš trejus metus - Friedos broliukas dvynys Kilian, svėręs 469 gramus, neišgyveno. Nepaisant visų medikų pastangų, jo gyvybė užgeso praėjus pusantro mėnesio po gimimo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.

TOP 20 įspūdingiausių karališkosios šeimos nuotraukų (1)

Besibaigiantys 2016 - ieji metai įsimintini buvo Didžiosios Britanijos princo Williamo šeimai.