51 metų verslininkė laukiasi antro vaiko

 (32)
Gimdyti brandžiame amžiuje ar ne? Šią dilemą sprendžia ne viena moteris, kurią vėlyvas nėštumas dažniausiai užklumpa netikėtai. Tačiau istorija, kurią papasakosime, yra kitokia, nes čia moteris savo itin vėlyvus gimdymus suplanavo specialiai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

51 m. Tracey Kahn yra sėkminga Niujorke dirbanti verslininkė, ji labai užsiėmusi - vadovauja savo viešųjų ryšių bendrovei ir viena augina dukrelę Scarlett.

Sulaukusi 50 m. moteris buvo ką tik susilaukusi pirmosios dukrytės, tačiau vis dar norėjo daugiau vaikų. Ji ryžosi dirbtiniam apvaisinimui su donoro sperma ir donorės kiaušinėliu ir dabar laukiasi antros dukters.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokiuose produktuose yra daugiausia geležies?
4 vaikų mamos Birutės emigracijos dienoraštis: mintys po atostogų Lietuvoje

Kahn viešai žiniasklaidai papasakojo savo istoriją norėdama parodyti moterims, kad jos neturėtų paisyti kitų nuomonės, jei nėra jaunos, bet nori susilaukti kūdikio. Vėlyva motinyste besidžiaugianti moteris pasakojo, kad dauguma žmonių pritarė jos sprendimui gimdyti ir vienai auginti dvi dukteris, bet buvo ir perdėtai susirūpinusių asmenų.

Verslininkė atvirauja, kad  lauktis vaikų, kai buvo 20 ar 30 metų, ji neplanavo, nes tada rūpėjo karjera ir tvirtas pagrindas po kojomis. Susižadėjusi ji buvo tik kartą, tačiau tada, būdama 33 -ejų, sužadėtuves likus 3 savaitėms iki vestuvių nutraukė ir toliau gyveno nerūpestingą vienišės gyvenimą.

Kai Tracey buvo 45-eri metai, po neįpareigojančių santykių ji pasijuto besilaukianti. Nors su vaiko tėčiu jokios ateities neplanavo kurti, moteris pajuto motinystės instinktą ir norėjo gimdyti. Deja, bet nėštumas baigėsi persileidimu. Nuo tada moters neapleido mintis tapti mama. Ji kelis kartus nesėkmingai mėgino pastoti, naudojant donoro spermą, tačiau nesėkmingai. Paskui pabandė pastoti naudojant donoro spermą ir donorės kiaušinėlį, štai tada ir ėmė lauktis Scarlett. Sėkmingai išnešiojusi 9 mėnesius, moteris pagimdė, kai jai buvo 49 metai.

Dabar ji laukiasi antrojo vaiko. Abu kartus pagalbos ponia Kahn kreipėsi į ligoninę, kuri turi patirties su vėlyvais nėštumais, čia mamomis jau tapo ne viena 50 ir  daugiau sulaukusi moteris. Tai, kad moterys gimdo artėjant penkiasdešimt arba įžengusios į šeštą dešimtį, nebėra sensacija, sako gydytojas Ericas Flisseris iš Niujorko Mount Sinai ligoninės. Jo teigimu, dar prieš ketverius metus to nebūtų buvę, tačiau dabar pasitaiko vis dažniau.

Nusprendusi pastoti dirbtinio apvaisinimo būdu, Tracey Kahn nė akimirkos nesuabejojo tokiu sprendimu ir vartojo visus reikiamus vaistus. Net ir tokius, nuo kurių svyruodavo nuotaika ir ji nesijausdavo darbinga.

Šiandien Kahn pati konsultuoja į penktą dešimtį įžengusias drauges, kurios irgi nori vaikų. Jai  absoliučiai nerūpi, ką žmonės galvoja apie tai, kad ji viena augina dukteris.

Pasiturinti verslininkė gimus pirmajai dukteriai, pasamdė profesionalią slaugytoją, kuri dieną naktį rūpinosi naujagime pirmuosius mėnesius. Šįkart moteris žada pasielgti taip pat.

Tiesa, ji neslepia, kad be donorės kiaušinėlio nebūtų pastojusi - pačios kiaušinėliai netiko apvaisinimui. Moteris nebijo viena auginti dvi dukteris, ji prisižiūri, kad būtų geros sveikatos, darbinga.

Tracey gydęs medikas pabrėžia, kad su donorės kiaušinėliu bandančios pastoti moterys turėtų ne tik pasitikrinti sveikatą, bet taip pat nueiti į psichologinę konsultaciją dėl galimos įtampos, bandant pastoti su svetimu kiaušinėliu. „Moterys baiminasi, kad žmonės sužinos jog jos pastojo ne su savo kiaušinėliu. Taip pat (moterys) gali pasikalbėti apie buvimą vyresnio amžiaus motina. Tai vis dar nėra labai įprasta", - teigė medikas.

Parsisiųskite Tavovaikas.lt programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.