Dizainerė Rūta Rimšelienė: smagiau yra ne gauti dovanų, o dovanoti

 (2)
Avalynės dizainerė Rūta Rimšelienė, Ąžuolo (11) ir Tauro (4) mama, apie Kalėdas kalba kiek kitaip, negu dauguma lietuvių. Ji neplanuoja vaikams pirkti madingiausių žaislų, jos namuose nežybsi dar lapkričio mėnesį papuošta eglė. Apie pasikeitusį jos požiūrį į Kalėdas ir mūsų pokalbis.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgaplaukis sūnelis Tauras

Pokalbį su avalynės dizainere pradedame nuo... sūnaus Tauro plaukų. Ilgi, šviesūs ir garbanoti berniuko plaukai it magnetas traukia aplinkinių akis. Mano – taip pat. Rūta Rimšelienė sako, kad dažnai sulaukia dėl to klausimų.

Tokia jau šeimos tradicija - ilgus plaukus turėjo ir Rūtos pirmagimis Ąžuolas. „Mano vyresnysis irgi pakankamai ilgai buvo su ilgais plaukais. Nukirpom prieš mokyklą, kai jau pats norėjo", – pasakoja Rūta Rimšelienė. Pasak pašnekovės, jos berniukas pakankamai švelnių bruožų, todėl kai kas supainioja jį su mergaite: „Net kai buvo mažiukas ir neturėjo visai plaukų, jį pavadindavo mergaite. Aišku, dabar jam pačiam tai nepatinka. Jau prieš kurį laiką norėjau nukirpti plaukus, bet aplinkiniai sustabdė. Jis jau yra ties ta riba, kad galbūt norėtų nusikirpti, jau mąstom apie tai. Nukirptus plaukučius pasidėsim atminimui". Ilgi plaukai netrukdo mažyliui žaisti ir dūkti. „ Einant į darželį surišam plaukus į kuoduką, ir jis netrukdo", - sako Rūta.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ko nedėti ant Kalėdų stalo, jei auginate vaikus
Kurios žinomos šeimos jau papuošė Kalėdų eglę, o kuri jos išvis neturės

Dizainerė Rūta Rimšelienė: smagiau yra ne gauti dovanų, o dovanoti
Rūta Rimšelienė ir jaunesnysis sūnus Tauras
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasikeitusios Kalėdų tradicijos

Paklausta apie šeimos kalėdines tradicijas, Rūta Rimšelienė sako, kad jos bėgant metams šiek tiek keičiasi. „Pernai metais mano vyresnėlis sūnus priėmė pirmąją Šv.Komuniją. Daugiau jo iniciatyva šiemet mes labiau akcentuojame patį Kalėdų laukimą, tai, kad dovanas yra smagiau dovanoti, negu gauti pačiam. Štai praėjusį savaitgalį nešėme dovanų į bažnyčioje esančią dėžę, kurioje aukojama socialiai remtiniems vaikučiams. Pastebėjau, kad tai mano vaikams yra didelė šventė. Nesakau, kad tapome giliai tikintys, tai labiau bendražmogiškos vertybės. Džiaugiuosi, kad jos yra svarbios mano vaikams", – sako garsiausia avalynės dizainerė Lietuvoje.

Dėl tos pačios priežasties, Rūtos namuose dar nežiba Kalėdų eglutė. „Anksčiau puošdavome eglę kone lapkričio viduryje, bet po to aš supratau, kad to visai nereikia. Šiemet puošim po gruodžio 21 - osios. Pasidarysim sau šventę, kai visa šeima susirenka, ir papuošim ją. Nepuošėm eglės dar ir dėl to, kad neseniai netekom savo katinėlio. Dabar priglaudėm naują, bet jis dar nematęs eglutės, tai bijom, kad nuvers iš karto. Reikia dar apgalvoti, kaip čia padarius", – svarsto pašnekovė.

Gyva ar ne?

Rūta Rimšelienė pritaria tam, kad gyvos eglės namuose skleidžiamas kvapas yra ypatingas, tačiau jos šeima šiemet pirmenybę teiks dirbtinei. „Praėjusiais ir užpraėjusiais metais turėjome Kalėdų eglę vazone, pirkom specialiai tam, kad po to galėtume pasodinti kieme, tačiau neprigijo nei viena. Vaikams buvo skaudu tai matyti.

Mano vaikai taip auklėti, kad jiems gaila miške kirstų eglių. Jeigu dar nebūtų atsisveikinimas su jomis po švenčių toks graudus, būtų kitaip. Dabar matant, kaip žmonės tiesiog į konteinerius išmeta egles po švenčių, būna graudu. Jausmas nemalonus. Šiemet tikriausiai pirksime dirbtinę, o dėl kvapo gal šakelę pasipuošim".

Apie dovanas ir besaikį vartojimą

Prakalbus apie dovanas, Rūta neslepia, kad jai yra nepriimtinas šių laikų vartotojiškas požiūris į šventes. „Laiškus Kalėdų seneliui vaikai rašė darželyje ir mokykloje, namuose - ne. Mes iš anksto su vyru pasitariame, ką galėtume dovanoti, ir bandom vaikus nukreipti ta linkme, Kad jie realiai žinotų, ko gali gauti. Juk jei užsimanys kažko, ko mes negalim įgyvendinti...

Seneliams esame pasakę, kad geriau vaikus nusivesti į kokias nors pramogas, o ne pirkti dovanų. Taip, vaikams smagu jų gauti, bet šiais laikais vartojimo perteklius yra didžiulis. Man Kalėdų senelis parašė, kad abu sūnūs jau seniai nori tam tikrų žaidimų, manau, juos ir gaus".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.