Dizainerė Rūta Rimšelienė: smagiau yra ne gauti dovanų, o dovanoti

 (2)
Avalynės dizainerė Rūta Rimšelienė, Ąžuolo (11) ir Tauro (4) mama, apie Kalėdas kalba kiek kitaip, negu dauguma lietuvių. Ji neplanuoja vaikams pirkti madingiausių žaislų, jos namuose nežybsi dar lapkričio mėnesį papuošta eglė. Apie pasikeitusį jos požiūrį į Kalėdas ir mūsų pokalbis.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgaplaukis sūnelis Tauras

Pokalbį su avalynės dizainere pradedame nuo... sūnaus Tauro plaukų. Ilgi, šviesūs ir garbanoti berniuko plaukai it magnetas traukia aplinkinių akis. Mano – taip pat. Rūta Rimšelienė sako, kad dažnai sulaukia dėl to klausimų.

Tokia jau šeimos tradicija - ilgus plaukus turėjo ir Rūtos pirmagimis Ąžuolas. „Mano vyresnysis irgi pakankamai ilgai buvo su ilgais plaukais. Nukirpom prieš mokyklą, kai jau pats norėjo", – pasakoja Rūta Rimšelienė. Pasak pašnekovės, jos berniukas pakankamai švelnių bruožų, todėl kai kas supainioja jį su mergaite: „Net kai buvo mažiukas ir neturėjo visai plaukų, jį pavadindavo mergaite. Aišku, dabar jam pačiam tai nepatinka. Jau prieš kurį laiką norėjau nukirpti plaukus, bet aplinkiniai sustabdė. Jis jau yra ties ta riba, kad galbūt norėtų nusikirpti, jau mąstom apie tai. Nukirptus plaukučius pasidėsim atminimui". Ilgi plaukai netrukdo mažyliui žaisti ir dūkti. „ Einant į darželį surišam plaukus į kuoduką, ir jis netrukdo", - sako Rūta.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ko nedėti ant Kalėdų stalo, jei auginate vaikus
Kurios žinomos šeimos jau papuošė Kalėdų eglę, o kuri jos išvis neturės

Dizainerė Rūta Rimšelienė: smagiau yra ne gauti dovanų, o dovanoti
Rūta Rimšelienė ir jaunesnysis sūnus Tauras
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasikeitusios Kalėdų tradicijos

Paklausta apie šeimos kalėdines tradicijas, Rūta Rimšelienė sako, kad jos bėgant metams šiek tiek keičiasi. „Pernai metais mano vyresnėlis sūnus priėmė pirmąją Šv.Komuniją. Daugiau jo iniciatyva šiemet mes labiau akcentuojame patį Kalėdų laukimą, tai, kad dovanas yra smagiau dovanoti, negu gauti pačiam. Štai praėjusį savaitgalį nešėme dovanų į bažnyčioje esančią dėžę, kurioje aukojama socialiai remtiniems vaikučiams. Pastebėjau, kad tai mano vaikams yra didelė šventė. Nesakau, kad tapome giliai tikintys, tai labiau bendražmogiškos vertybės. Džiaugiuosi, kad jos yra svarbios mano vaikams", – sako garsiausia avalynės dizainerė Lietuvoje.

Dėl tos pačios priežasties, Rūtos namuose dar nežiba Kalėdų eglutė. „Anksčiau puošdavome eglę kone lapkričio viduryje, bet po to aš supratau, kad to visai nereikia. Šiemet puošim po gruodžio 21 - osios. Pasidarysim sau šventę, kai visa šeima susirenka, ir papuošim ją. Nepuošėm eglės dar ir dėl to, kad neseniai netekom savo katinėlio. Dabar priglaudėm naują, bet jis dar nematęs eglutės, tai bijom, kad nuvers iš karto. Reikia dar apgalvoti, kaip čia padarius", – svarsto pašnekovė.

Gyva ar ne?

Rūta Rimšelienė pritaria tam, kad gyvos eglės namuose skleidžiamas kvapas yra ypatingas, tačiau jos šeima šiemet pirmenybę teiks dirbtinei. „Praėjusiais ir užpraėjusiais metais turėjome Kalėdų eglę vazone, pirkom specialiai tam, kad po to galėtume pasodinti kieme, tačiau neprigijo nei viena. Vaikams buvo skaudu tai matyti.

Mano vaikai taip auklėti, kad jiems gaila miške kirstų eglių. Jeigu dar nebūtų atsisveikinimas su jomis po švenčių toks graudus, būtų kitaip. Dabar matant, kaip žmonės tiesiog į konteinerius išmeta egles po švenčių, būna graudu. Jausmas nemalonus. Šiemet tikriausiai pirksime dirbtinę, o dėl kvapo gal šakelę pasipuošim".

Apie dovanas ir besaikį vartojimą

Prakalbus apie dovanas, Rūta neslepia, kad jai yra nepriimtinas šių laikų vartotojiškas požiūris į šventes. „Laiškus Kalėdų seneliui vaikai rašė darželyje ir mokykloje, namuose - ne. Mes iš anksto su vyru pasitariame, ką galėtume dovanoti, ir bandom vaikus nukreipti ta linkme, Kad jie realiai žinotų, ko gali gauti. Juk jei užsimanys kažko, ko mes negalim įgyvendinti...

Seneliams esame pasakę, kad geriau vaikus nusivesti į kokias nors pramogas, o ne pirkti dovanų. Taip, vaikams smagu jų gauti, bet šiais laikais vartojimo perteklius yra didžiulis. Man Kalėdų senelis parašė, kad abu sūnūs jau seniai nori tam tikrų žaidimų, manau, juos ir gaus".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Grožio konkursai garsina lietuvės 4 metų dukterį visame pasaulyje (FOTO) (75)

Lietuvę Enriką Milne ir jos dukrytę Ariellę Didžiojoje Britanijoje žino daugelis, jei ne visi. Vos ketverių metų mažylė nuolat dalyvauja grožio konkursuose, juose laimi, o jos mama, lietuvė Enrika, drąsiai gina savo poziciją, kodėl leidžia mažylei dalyvauti grožio industrijoje.

Atkreipkite dėmesį į Kate Middleton ir jos vaikų aprangą – pastebite šią stiliaus gudrybę? (25)

Tai, kad Kembridžo hercogienė Kate Middleton yra viena stilingiausių moterų visame pasaulyje, sutiks daugelis.

Be rankų ir kojų gimęs Nikas Vujičičius vėl taps tėvu, šįkart – dvynukų (91)

Du vaikus su žmona Kanae auginantis Nikas Vujičičius vėl taps tėčiu. Ir šįkart nėštumas ypatingas - pora laukia gimstant dvynukų.

Koks vaiko vardas yra pats populiariausias tarp žinomų Lietuvos šeimų (16)

Tai, kad egzistuoja vaikų vardų mados, paneigti sunku. Tą įrodo statistiniai duomenys, liudijantys vieno ar kito vardo populiarumą.

Atviras interviu: gimęs vaikas aktorių šeimoje pakoregavo gyvenimo būdą

Aktorių Roko Petrausko (29 m.) ir Indrės Mickevičiūtės-Petrauskienės (32 m.) šeimoje jau beveik metai krykštauja sūnelis Džiugas. Ilgai lauktas vaikas menininkų gyvenimą pripildė džiaugsmo ir... atsirado tvarkos.

Žavusis princas švenčia 4 gimtadienį: išskirtinės akimirkos iš jo gyvenimo (41)

Šiandien princas George užpūs keturias žvakutes ant savo gimtadienio torto. Vienas mylimiausių pasaulyje būsimųjų karalių dėmesio centre yra nuo pirmųjų dienų.

Įspūdingiausios karališkųjų mažylių nuotraukos: kelionėje būta ir ožiukų, ir ašarų (25)

Didžiosios Britanijos princas Williamas (35), jo žmona Kate Middleton (35) ir jųdviejų vaikai šiuo metu vieši Vokietijoje, į kurią atskrido iš Lenkijos.

Tik pažiūrėkite, kokie jau paaugę karališkieji mažyliai (FOTO) (37)

Didžiosios Britanijos princas Williamas, jo žmona Kate Middleton ir abu mažyliai šiandien atskrido oficialaus vizito į Lenkiją.

Žinomi žmonės apie gimusius vaikus praneša ir netradiciniu būdu

Kai žinomi žmonės susilaukia mažylio, tai, be abejo, domina jų fanus. Kas gimė, kokį vardą išrinko tėvai ir t.t.

Beyonce paviešino pirmąją dvynukų nuotrauką (1)

Muzikos karalienės Beyonce gerbėjai instagrame pirmieji turėjo progą pamatyti prieš mėnesį gimusius dvynukus - mergaitę ir berniuką.

Karališkieji mažyliai ruošiasi su tėvais į kelionę – bus visai šalia Lietuvos (23)

Liepos 17 - 21 dienomis Lenkijoje ir Vokietijoje lankysis Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate bei abiem savo vaikais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi šeima susikūrė namus, kuriuose juokas netyla visus metus (30)

Iki menininkų ir svajotojų (patys save taip vadina) Linos ir Adomo namų Užpaliuose (Utenos r.) su fotografe Indre važiavome išpūtusios akis. Iš baimės ir nuostabos. Tą lietingą dieną vienintelis trijų kilometrų keliukas per pievas buvo vos pravažiuojamas.

Karališkieji rūmai nesusitvarko su mažuoju princu ir imasi specialių priemonių? (91)

Liepos pabaigoje ketvirtąjį gimtadienį švęsiantis princas George – kietas riešutėlis savo tėvams - princui Williamui bei Kate Middleton. Pranešama, kad mažylis turės ir antrą auklę.

Nėščia sportininkė žurnalo viršeliui pozavo nuoga (2)

Besilaukianti ir jau tuoj gimdysianti 35 metų tenisininkė Serena Williams papuošė naujausią žurnalo „Vanity Fair“ viršelį.

Kova pralaimėta: mirė vaikas, kurio istorija sujaudino milijonus (10)

Kai prieš dvejus metus gimė Eli Thompson, jo istorija nepaliko abejingų. Be nosies gimusį mažylį medikai „nurašė" iš karto, tačiau mylintys tėvai nepasidavė, jį augino ir sakė, kad jų mažylis - pats gražiausias.