Kaunietę verslui įkvėpė motinystė: mes, moterys, mokame ne tik kotletus kepti

Nuo menkiausios vaiko ligos pavargstančioms mamoms. Pesimistiškai nusiteikusiems ir į užsienius lagaminus besikraunantiems tautiečiams. Nusivylusioms nuobodžia kasdienybe moterims. Nustojusiems svajoti ir nuolat burbantiems niurzgliams. Jiems ir Tau - puikiausias pavyzdys, kad ir po Lietuvos dangum pildosi svajonės, kad moterys ne tik kepa kotletus, o piešti namai gali virsti realybe. Apie tai - nuoširdžiame pokalbyje su mama, nuostabia moterimi, verslininke Ingrida Alioniene.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

„Užaugusi aiškinsiu kitiems, ką daryti"

„Kiek save prisimenu, būdama vaiku nesupratau, kodėl, kai kiti svajoja tapti gydytojais, mokytojais, kirpėjomis, man norisi užaugus „aiškinti kitiems, ką daryti". Štai taip su tuomet keistu vaikišku noru Ingrida ir užaugo, baigė verslo studijas, sukūrė šeimą, susilaukė dukrytės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
41 metų nėščioji: jaučiuosi "per sena" gimdyti. Ką patars psichologė?
Kaip iš tiesų vyksta gimdymas: 4 jo etapai

Moters karjera prasidėjo nuo mokyklos raštvedės padėjėjos, kur, vos per kelias savaites įsisavinusi žinias, išėjo dirbti kitos įmonės administratore - vadybininke ir ten darbavosi trejus metus. „Gal ir šiandien ten tebedirbčiau, jei ne tas vidinis kirminukas, kuris vis „graužė" mane, kad gyvenime galiu pasiekti daugiau, kad ne ofiso darbuotoja esu ir ne čia turėčiau būti, - pasakoja Ingrida. - Ir apsisprendžiau išeiti į „niekur", nepabijojusi palikti „komforto zonos".

Pesimistams, kurie sako, jog reikia kuo greičiau bėgti iš Lietuvos, galiu atsakyti: dirbkit 25 val. per parą, atiduokite „visą" save, ne kitiems pinigus uždirbkite, o sau, ir tada galėsite drąsiai sakyti „Gera gyventi Lietuvoje".
Ingrida Alionienė

Tuo metu moteriai tikrai nebuvo lengva ryžtis tokioms permainoms, nes neseniai buvo išsiskyrusi su vyru ir turėjo rūpintis dukrele. Metus laiko Ingrida, kaip pati sako, „tyrinėjo save", daug skaitė, domėjosi įvairiomis verslo kryptimis, bendravo, keliavo ir brandino save kaip asmenybę. „Dėl darbo ofise buvo visiškai sumenkusi mano savivertė ir vaikystėje gimusi svajonė „aiškinti kitiems, ką daryti" pavirtusi neįmanomu dalyku. Per tuos nuo darbo atitrūkimo metus tiesiog reikėjo reabilituoti save", - daugelio moterų atitinkančią gyvenimo istoriją pasakoja I. Alionienė.

Piešti svajonių namai

Būtent tuo savęs paieškos periodu jauna mama tvirtina atradusi daugiau laisvo laiko savo augančiai mergaitei. Tas metas buvo ne tik Ingridos, kaip asmenybės, brandinimas, tačiau ir dosnus kokybiško bendravimo su savo vaiku, kurio itin trūksta šiandieninėms užimtoms mamoms. „Pamažu atradau jos meninius gabumus, pažinau dukros vidinius gebėjimus, polinkį į muziką, klasikinius šokius", - kad tuomet pasuko neįprastu keliu nė kiek nesigaili moteris.

Ingridos dukra serga epilepsija. Kiek priežiūros ir rūpesčio reikia tokiam ligoniui, turbūt gali įsivaizduoti kiekviena sveiką vaiką auginanti mama. Mergaitei dažnai sergant bronchitu, peršalimo ligomis gydytojai rekomendavo kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, ramioje, be streso ir įtampos esančioje aplinkoje, stiprinti imunitetą.

Ingrida Alionienė, asmeninio arch. nuotr.„Trumpam gamtos prieglobstį surasdavom, nuvažiuodami į kaimą pas prosenelius ar kokiame miškelyje šalia Kauno, - pasakoja mama Ingrida. - Tačiau tokios išvykos tik laikinos.Mačiau, kiek dukrai reikalinga asmeninė erdvė ir laisvė, o ir ta būtina gamtos atgaiva vis dažniau paskatindavo mintis apie nedidelį, jaukų, tačiau savo namą Kauno priemiestyje". Sakoma, kad svajones pirmiausia reikia įgyvendinti popieriaus lape, tad tuo ir užsiimdavo šios svajotojos: kartu su dukrele piešdavo įsivaizduojamą savo namą, o mažosios mėgiami žaislai tuo metu „įsikurdavo" nupieštame jos svajonių kambaryje.

Gera proga antrąkart nepasitaiko

Nuo pat vaikystės, kiek tai įmanoma atsimint mažai galvelei, Ingrida tvirtina svajojusi apie nuosavą verslą. Kad ilgai ir užtikrintai brandintos mintys materializuotųsi, kad to kelio, kuriuo kryptingai eini, gale lauktų svajonės įgyvendinimas, pasirodo, visai nedaug tereikia. Tai įrodo Ingridos Alionienės pavyzdys, kuri šiuo metu yra statybų verslu užsiimančios įmonės „Stadena" direktorė.

Paklausta, kaip iš bedarbės mamos ji tapo vyrams vadovaujančia moterimi, Ingrida tikina pasinaudojusi taisykle „Gera proga antrąkart nepasitaiko" ir nė kiek neprašovusi. „Taip gavosi, kad, sužinojusi apie pažįstamo parduodamą statybų įmonę, ilgai nedvejojau - pamąsčiau, jog pats laikas išpildyti vaikystės svajonę „aiškinti kitiems, ką daryti", nors tam paaukojau visiškai visas santaupas". 

Šiuo metu Ingridai tenka atlaikyti stereotipišką Lietuvoje vyrų nuomonę „boba statybų verslą pradėjo daryt". „Pavargau visiems aiškinti, kad jokio skirtumo, kokioje srityje „biznį" darai, nes visur formulė ta pati: pajamos minus išlaidos = pelnas, - su šypsena kalba verslininkė. - O jei kažko nežinai, tai nereiškia, kad to nežino ir kiti - tiesiog imi ir pasiklausi". Todėl drauge su Ingrida dirba projektų vadovas, kuris ją konsultuoja visais statybiniais, techniniais klausimais nuo pamatų iki stogo vainiko.

Kai svajonės tampa realybe

Jau kitais metais Ingrida su dukrele gyvens ne pieštame, bet realiame name Poderiškių gyvenamajame kvartale „Aušrinė". Ramioje ir vaizdingoje Kauno priemiesčio vietoje jos klausysis viena kitos, barbenant lietui - taip mėgiamos dukros muzikos, čiulbančių paukščių ir gėrėsis kerinčiais saulėlydžiais. Mama tikisi, jog šalia namų esanti natūrali gamta dar labiau sustiprins jos vaiko sveikatą bei savijautą ir joms vis rečiau reikės lankytis pas medikus. „Manau, nė kiek nesuklydau, vienu metu „šovusi į du zuikius": dirbdama aš pagaliau „aiškinu kitiems, ką daryti", o ilsėtis galėsiu savame name, kurio su mažąja taip troškome, - kad svajonės gali tapti realybe įsitikinusi I. Alionienė.

„Mes, moterys, galime vyrams įrodyti, kad ne tik kotletus kept sugebam, tereikia mumis tikėti ir pasitikėti, - šypsosi, paprašyta išduoti savo sėkmės receptą. - O pesimistams, kurie sako, jog reikia kuo greičiau bėgti iš Lietuvos, galiu atsakyti: dirbkit 25 val. per parą, atiduokite „visą" save, ne kitiems pinigus uždirbkite, o sau, ir tada galėsite drąsiai sakyti „Gera gyventi Lietuvoje".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.