Kaunietę verslui įkvėpė motinystė: mes, moterys, mokame ne tik kotletus kepti

Nuo menkiausios vaiko ligos pavargstančioms mamoms. Pesimistiškai nusiteikusiems ir į užsienius lagaminus besikraunantiems tautiečiams. Nusivylusioms nuobodžia kasdienybe moterims. Nustojusiems svajoti ir nuolat burbantiems niurzgliams. Jiems ir Tau - puikiausias pavyzdys, kad ir po Lietuvos dangum pildosi svajonės, kad moterys ne tik kepa kotletus, o piešti namai gali virsti realybe. Apie tai - nuoširdžiame pokalbyje su mama, nuostabia moterimi, verslininke Ingrida Alioniene.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

„Užaugusi aiškinsiu kitiems, ką daryti"

„Kiek save prisimenu, būdama vaiku nesupratau, kodėl, kai kiti svajoja tapti gydytojais, mokytojais, kirpėjomis, man norisi užaugus „aiškinti kitiems, ką daryti". Štai taip su tuomet keistu vaikišku noru Ingrida ir užaugo, baigė verslo studijas, sukūrė šeimą, susilaukė dukrytės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
41 metų nėščioji: jaučiuosi "per sena" gimdyti. Ką patars psichologė?
Kaip iš tiesų vyksta gimdymas: 4 jo etapai

Moters karjera prasidėjo nuo mokyklos raštvedės padėjėjos, kur, vos per kelias savaites įsisavinusi žinias, išėjo dirbti kitos įmonės administratore - vadybininke ir ten darbavosi trejus metus. „Gal ir šiandien ten tebedirbčiau, jei ne tas vidinis kirminukas, kuris vis „graužė" mane, kad gyvenime galiu pasiekti daugiau, kad ne ofiso darbuotoja esu ir ne čia turėčiau būti, - pasakoja Ingrida. - Ir apsisprendžiau išeiti į „niekur", nepabijojusi palikti „komforto zonos".

Pesimistams, kurie sako, jog reikia kuo greičiau bėgti iš Lietuvos, galiu atsakyti: dirbkit 25 val. per parą, atiduokite „visą" save, ne kitiems pinigus uždirbkite, o sau, ir tada galėsite drąsiai sakyti „Gera gyventi Lietuvoje".
Ingrida Alionienė

Tuo metu moteriai tikrai nebuvo lengva ryžtis tokioms permainoms, nes neseniai buvo išsiskyrusi su vyru ir turėjo rūpintis dukrele. Metus laiko Ingrida, kaip pati sako, „tyrinėjo save", daug skaitė, domėjosi įvairiomis verslo kryptimis, bendravo, keliavo ir brandino save kaip asmenybę. „Dėl darbo ofise buvo visiškai sumenkusi mano savivertė ir vaikystėje gimusi svajonė „aiškinti kitiems, ką daryti" pavirtusi neįmanomu dalyku. Per tuos nuo darbo atitrūkimo metus tiesiog reikėjo reabilituoti save", - daugelio moterų atitinkančią gyvenimo istoriją pasakoja I. Alionienė.

Piešti svajonių namai

Būtent tuo savęs paieškos periodu jauna mama tvirtina atradusi daugiau laisvo laiko savo augančiai mergaitei. Tas metas buvo ne tik Ingridos, kaip asmenybės, brandinimas, tačiau ir dosnus kokybiško bendravimo su savo vaiku, kurio itin trūksta šiandieninėms užimtoms mamoms. „Pamažu atradau jos meninius gabumus, pažinau dukros vidinius gebėjimus, polinkį į muziką, klasikinius šokius", - kad tuomet pasuko neįprastu keliu nė kiek nesigaili moteris.

Ingridos dukra serga epilepsija. Kiek priežiūros ir rūpesčio reikia tokiam ligoniui, turbūt gali įsivaizduoti kiekviena sveiką vaiką auginanti mama. Mergaitei dažnai sergant bronchitu, peršalimo ligomis gydytojai rekomendavo kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, ramioje, be streso ir įtampos esančioje aplinkoje, stiprinti imunitetą.

Ingrida Alionienė, asmeninio arch. nuotr.„Trumpam gamtos prieglobstį surasdavom, nuvažiuodami į kaimą pas prosenelius ar kokiame miškelyje šalia Kauno, - pasakoja mama Ingrida. - Tačiau tokios išvykos tik laikinos.Mačiau, kiek dukrai reikalinga asmeninė erdvė ir laisvė, o ir ta būtina gamtos atgaiva vis dažniau paskatindavo mintis apie nedidelį, jaukų, tačiau savo namą Kauno priemiestyje". Sakoma, kad svajones pirmiausia reikia įgyvendinti popieriaus lape, tad tuo ir užsiimdavo šios svajotojos: kartu su dukrele piešdavo įsivaizduojamą savo namą, o mažosios mėgiami žaislai tuo metu „įsikurdavo" nupieštame jos svajonių kambaryje.

Gera proga antrąkart nepasitaiko

Nuo pat vaikystės, kiek tai įmanoma atsimint mažai galvelei, Ingrida tvirtina svajojusi apie nuosavą verslą. Kad ilgai ir užtikrintai brandintos mintys materializuotųsi, kad to kelio, kuriuo kryptingai eini, gale lauktų svajonės įgyvendinimas, pasirodo, visai nedaug tereikia. Tai įrodo Ingridos Alionienės pavyzdys, kuri šiuo metu yra statybų verslu užsiimančios įmonės „Stadena" direktorė.

Paklausta, kaip iš bedarbės mamos ji tapo vyrams vadovaujančia moterimi, Ingrida tikina pasinaudojusi taisykle „Gera proga antrąkart nepasitaiko" ir nė kiek neprašovusi. „Taip gavosi, kad, sužinojusi apie pažįstamo parduodamą statybų įmonę, ilgai nedvejojau - pamąsčiau, jog pats laikas išpildyti vaikystės svajonę „aiškinti kitiems, ką daryti", nors tam paaukojau visiškai visas santaupas". 

Šiuo metu Ingridai tenka atlaikyti stereotipišką Lietuvoje vyrų nuomonę „boba statybų verslą pradėjo daryt". „Pavargau visiems aiškinti, kad jokio skirtumo, kokioje srityje „biznį" darai, nes visur formulė ta pati: pajamos minus išlaidos = pelnas, - su šypsena kalba verslininkė. - O jei kažko nežinai, tai nereiškia, kad to nežino ir kiti - tiesiog imi ir pasiklausi". Todėl drauge su Ingrida dirba projektų vadovas, kuris ją konsultuoja visais statybiniais, techniniais klausimais nuo pamatų iki stogo vainiko.

Kai svajonės tampa realybe

Jau kitais metais Ingrida su dukrele gyvens ne pieštame, bet realiame name Poderiškių gyvenamajame kvartale „Aušrinė". Ramioje ir vaizdingoje Kauno priemiesčio vietoje jos klausysis viena kitos, barbenant lietui - taip mėgiamos dukros muzikos, čiulbančių paukščių ir gėrėsis kerinčiais saulėlydžiais. Mama tikisi, jog šalia namų esanti natūrali gamta dar labiau sustiprins jos vaiko sveikatą bei savijautą ir joms vis rečiau reikės lankytis pas medikus. „Manau, nė kiek nesuklydau, vienu metu „šovusi į du zuikius": dirbdama aš pagaliau „aiškinu kitiems, ką daryti", o ilsėtis galėsiu savame name, kurio su mažąja taip troškome, - kad svajonės gali tapti realybe įsitikinusi I. Alionienė.

„Mes, moterys, galime vyrams įrodyti, kad ne tik kotletus kept sugebam, tereikia mumis tikėti ir pasitikėti, - šypsosi, paprašyta išduoti savo sėkmės receptą. - O pesimistams, kurie sako, jog reikia kuo greičiau bėgti iš Lietuvos, galiu atsakyti: dirbkit 25 val. per parą, atiduokite „visą" save, ne kitiems pinigus uždirbkite, o sau, ir tada galėsite drąsiai sakyti „Gera gyventi Lietuvoje".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Mažoji princesė Charlotte dėl savo elgesio atsidūrė vestuvių dėmesio centre

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvės gegužės 19 -ąją dieną sulaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje. Mes taip pat stebėjome šias vestuves ir nepraleidome pro akis mažiausiųjų vestuvių svečių – princo George ir princesės Charlotte.

Lietuvės fotografės darbai apie nepagražintą motinystę nepalieka abejingų visame pasaulyje (13)

Giedrė Gomes, lietuvių kilmės fotografė ir dviejų vaikų mama šiuo metu gyvena Indianos valstijoje (JAV). Šiomis dienomis įvairių šalių žiniasklaida mirga Giedrės darbais – fotografijų ciklu apie nepagražintą motinystę.

Dvigubą gimtadienį sūnums surengusi Goda Jokubaitienė dalijasi įspūdingos šventės akimirkomis

TV prodiuserė ir renginių organizatorė Goda Jokubaitienė su vyru Andriumi augina du sūnus – trejų Jokūbą ir vienerių Motiejų. Kadangi berniukai pavasarį gimę labai panašiu laiku, šiais metais šeima nusprendė abiems surengti bendrą gimtadienį. Apie dvigubos šventės iššūkius ir kalbamės su Goda.

Veiklioji Viktorija kuria paslėptukus ir žaislų maišus – daiktus, palengvinančius jauniems tėvams gyvenimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Palapinę dukrytei pasiuvusi Gabrielė atrado mėgstamą veiklą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Neįprastas Kate Middleton poelgis, už kurį ją dar labiau pamilo mamos ir tėčiai

Prieš kelias dienas rašėme ir rodėme pirmąsias Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Catherine Middleton naujagimio Louis nuotraukas.

Dzūkijos sostinėje gyvenanti Solveiga kuria išskirtinius siuvinius, kurie labai pradžiugina vaikus

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Metus be cukraus gyventi pasiryžusi dviejų vaikų mama stebina savo veiklumu ir kūrybiškumu (1)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Pasauliui parodė dvi naujausias mažojo princo nuotraukas

Didžiosios Britanijos princas Williamas su Kembridžo hercogienė Catherine Middleton išplatino savo ką tik gimusio sūnaus nuotraukas.

Živilė Vaškytė: geriausi mokytojai yra vaikai

Visai neseniai po motinystės atostogų į televizijos eterį sugrįžusi Živilė Vaškytė - Lubienė – sąmoningos ir sveikos motinystės pavyzdys.

Dviejų dukryčių mama Inga: poreikis kurti atsirado tapus mama

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Papuošalus iš cemento kurianti Greta paneigė skeptikų prognozes: tapus mama veiklų tik padaugėjo

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Penkių vunderkindų mama Foreli Kramarik: gyvenkite ir bendraukite su savo vaikais taip, tarsi tai būtų paskutinė diena

Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – ypatinga moteris! Lietuvių kilmės autorė, lektorė, ugdymo specialistė bei kompozitorė jaunystėje išvyko į JAV, ten sukūrė šeimą ir kartu su vyru susilaukė penkių vaikų. Visi penki Foreli vaikai pasižymi ypač puikiai išreikštais talentais įvairiose meno, mokslo ir kultūros srityse.

Gimus sūnui išpildė vaikystės svajonę ir rašo dienoraštį apie tai, ką daugelis mamų nutyli

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi tinklaraščio „Dienoraštis mamoms“ autorė Aušra.

Jūratė Bitinaitė – apie sąmoningą motinystę ir išpildžiusią svajonę tapti mama

Neseniai tapusi mama ir šiuo metu gyvenanti Meksikoje Jūratė Bitinaitė yra gegužės 6 d. vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" ambasadorė.