Ketvertuką pagimdžiusi 65 metų moteris sulaukė ypatingų žinių

 (35)
Prieš tris mėnesius vienoje Vokietijos klinikų 65 metų pensininkė Annegret R. po cezario pjūvio operacijos susilaukė ketvertuko. Tai pirmasis toks atvejis pasaulyje, kai garbaus amžiaus moteris pagimdė iš karto keturis naujagimius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtines teises į šią neeilinę istoriją nusipirkęs Vokietijos koncernas RTL šiomis dienomis parodė pirmąjį reportažą, kuriame įamžintas prieš 3 mėnesius gimęs ketvertukas.

Vaizdo įraše matyti, kaip Annegret R. su jauniausia savo dukterimi atvažiuoja į ligoninę aplankyti čia vis dar augančio ir stiprėjančio ketvertuko. Motina paima ant rankų vieną mažylį ir atsisėdusi maitina jį pienu iš buteliuko.

Šiuo metu visi keturi kūdikiai sveria daugiau kaip po pustrečio kilogramo, jie patys kvėpuoja, valgo iš buteliuko, neturi sveikatos problemų, dėl kurių jiems reiktų dar likti ligoninėje.

Gegužės 19 po cezario pjūvio operacijos gimė ketvertukas - Neeta, Dries, Bence ir Fjonn. Tuo metu jų motinai Annegret R. buvo vos 26 nėštumo savaitės. Iki nėštumo pabaigos dar buvo likę beveik 15 nėštumo savaičių, todėl neišnešioti naujagimiai buvo itin mažučiai - svėrė nuo 655 iki 960 gramų, jų ūgis buvo nuo 30 iki 35 cm. Prieš laiką gimę mažyliai buvo patalpinti intensyviosios terapijos skyriuje. Neeta atlikta žarnyno operacija, Dries prieš mėnesį taip pat prireikė smegenų operacijos dėl besikaupiančio skysčio.

Kaip atrodo ketvertukas šiandien, galima pamatyti čia.

Šiuo metu visi vaikai jaučiasi gerai, yra sveiki ir tuoj galės keliauti namo. Tai reportaže patvirtino ketvertuką prižiūrinčios Berlyno klinikos Neonatologijos skyriaus vedėjas Christoph Bührer.

65- metų vienišos vokietės nėštumas paskatino diskusiją visame pasaulyje - ar etiška lauktis vaikų tokiame vėlyvame amžiuje. Pagal profesiją anglų ir rusų kalbos mokytoja, Annegret R. yra vieniša mama, kuri iki šio gimdymo viena augino 13 vaikų ir jau turėjo 7 anūkus. Vyriausiajam moters vaikui šiandien yra 44 metai. Gimus ketvertukui, šiandien Annegret yra 17 vaikų mama. Beje, ne visi iš jų pritarė tokiam vėlyvam savo motinos norui vėl tapti mama. Kai kurie vaikai žiniasklaidai išsakė kritišką savo nuomonę šiuo klausimu. Beje, moteris ištekėjusi buvo tik vieną kartą, kitų savo vaikų ji susilaukė su 5 skirtingais vyrais.

Pasak moters, jos jauniausioji devynmetė duktė Lelia labai norėjo brolio ar sesės, todėl būdama garbaus amžiaus ji pasirinko pagalbinio apvaisinimo paslaugas užsienyje ir vėl pastojo. Ukrainoje gydyta moteris pasinaudojo spermos ir kiaušialąsčių donorų paslaugomis. Procedūra buvo sėkminga ir paaiškėjo, kad ji laukiasi ketvertuko.

Vokietijoje kiaušialąsčių donorystė yra draudžiama. Be to, daugelyje klinikų maksimalus leistinas embrionų įsodinimas yra 3, o specialistai rekomenduoja apsiriboti dviem. Annegret Ukrainoje buvo įsodinti 4 embrionai, kurie visi prigijo ir moteris tapo nėščia.

Moters poelgis vertinamas nevienareikšmiai. Vieni tokį jos poelgį vadino tiesiog „katastrofa", kiti sakė, jog taip daroma dėl pinigų, mat savo istoriją ir teisę ją viešinti vokietė pardavė vienai žiniasklaidos grupei.

Namo savo ketvertuką moteris planuoja parsivežti dar iki šio mėnesio pabaigos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.

Mažoji princesė Charlotte dėl savo elgesio atsidūrė vestuvių dėmesio centre

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvės gegužės 19 -ąją dieną sulaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje. Mes taip pat stebėjome šias vestuves ir nepraleidome pro akis mažiausiųjų vestuvių svečių – princo George ir princesės Charlotte.