Ketvertuką pagimdžiusi 65 metų moteris sulaukė ypatingų žinių

 (35)
Prieš tris mėnesius vienoje Vokietijos klinikų 65 metų pensininkė Annegret R. po cezario pjūvio operacijos susilaukė ketvertuko. Tai pirmasis toks atvejis pasaulyje, kai garbaus amžiaus moteris pagimdė iš karto keturis naujagimius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išskirtines teises į šią neeilinę istoriją nusipirkęs Vokietijos koncernas RTL šiomis dienomis parodė pirmąjį reportažą, kuriame įamžintas prieš 3 mėnesius gimęs ketvertukas.

Vaizdo įraše matyti, kaip Annegret R. su jauniausia savo dukterimi atvažiuoja į ligoninę aplankyti čia vis dar augančio ir stiprėjančio ketvertuko. Motina paima ant rankų vieną mažylį ir atsisėdusi maitina jį pienu iš buteliuko.

Šiuo metu visi keturi kūdikiai sveria daugiau kaip po pustrečio kilogramo, jie patys kvėpuoja, valgo iš buteliuko, neturi sveikatos problemų, dėl kurių jiems reiktų dar likti ligoninėje.

Gegužės 19 po cezario pjūvio operacijos gimė ketvertukas - Neeta, Dries, Bence ir Fjonn. Tuo metu jų motinai Annegret R. buvo vos 26 nėštumo savaitės. Iki nėštumo pabaigos dar buvo likę beveik 15 nėštumo savaičių, todėl neišnešioti naujagimiai buvo itin mažučiai - svėrė nuo 655 iki 960 gramų, jų ūgis buvo nuo 30 iki 35 cm. Prieš laiką gimę mažyliai buvo patalpinti intensyviosios terapijos skyriuje. Neeta atlikta žarnyno operacija, Dries prieš mėnesį taip pat prireikė smegenų operacijos dėl besikaupiančio skysčio.

Kaip atrodo ketvertukas šiandien, galima pamatyti čia.

Šiuo metu visi vaikai jaučiasi gerai, yra sveiki ir tuoj galės keliauti namo. Tai reportaže patvirtino ketvertuką prižiūrinčios Berlyno klinikos Neonatologijos skyriaus vedėjas Christoph Bührer.

65- metų vienišos vokietės nėštumas paskatino diskusiją visame pasaulyje - ar etiška lauktis vaikų tokiame vėlyvame amžiuje. Pagal profesiją anglų ir rusų kalbos mokytoja, Annegret R. yra vieniša mama, kuri iki šio gimdymo viena augino 13 vaikų ir jau turėjo 7 anūkus. Vyriausiajam moters vaikui šiandien yra 44 metai. Gimus ketvertukui, šiandien Annegret yra 17 vaikų mama. Beje, ne visi iš jų pritarė tokiam vėlyvam savo motinos norui vėl tapti mama. Kai kurie vaikai žiniasklaidai išsakė kritišką savo nuomonę šiuo klausimu. Beje, moteris ištekėjusi buvo tik vieną kartą, kitų savo vaikų ji susilaukė su 5 skirtingais vyrais.

Pasak moters, jos jauniausioji devynmetė duktė Lelia labai norėjo brolio ar sesės, todėl būdama garbaus amžiaus ji pasirinko pagalbinio apvaisinimo paslaugas užsienyje ir vėl pastojo. Ukrainoje gydyta moteris pasinaudojo spermos ir kiaušialąsčių donorų paslaugomis. Procedūra buvo sėkminga ir paaiškėjo, kad ji laukiasi ketvertuko.

Vokietijoje kiaušialąsčių donorystė yra draudžiama. Be to, daugelyje klinikų maksimalus leistinas embrionų įsodinimas yra 3, o specialistai rekomenduoja apsiriboti dviem. Annegret Ukrainoje buvo įsodinti 4 embrionai, kurie visi prigijo ir moteris tapo nėščia.

Moters poelgis vertinamas nevienareikšmiai. Vieni tokį jos poelgį vadino tiesiog „katastrofa", kiti sakė, jog taip daroma dėl pinigų, mat savo istoriją ir teisę ją viešinti vokietė pardavė vienai žiniasklaidos grupei.

Namo savo ketvertuką moteris planuoja parsivežti dar iki šio mėnesio pabaigos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Aktorė Miglė Polikevičiūtė: motinystė yra nuolatinis procesas

Miglė Polikevičiūtė – teatro ir kino aktorė, įvertinta prestižiniais Lietuvos teatro ir kino apdovanojimais – Auksiniu scenos kryžiumi ir Sidabrine Gerve, sūnelio mama, konferencijos „Sveika ir laiminga mama" ambasadorė.

Daugkartinę Europos ir pasaulio šokių čempionę trys vaikai įkvėpė imtis naujos veiklos (1)

Portalo TavoVaikas.lt naujos rubrikos KURIANTI MAMA viešnia šiandien – veikli moteris ir trijų vaikučių mama Lauryna.

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Ypatingą dukrytę auginanti mama: kodėl aš pasidariau savo pirmąją tatuiruotę (3)

Sanna Karosas, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatorė pasakoja savo istoriją

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.