Mama Rita dovanoja žaliavalgiškų saldainių receptą FOTO

 (16)
Airijoje gyvenanti Rita dalijasi sveikų saldumynų receptu ir pasakoja apie savo sūnelio mokyklą, kurioje veganiškai ir žaliavalgiškai besimaitinančią šeimą nemaloniai nustebino vaikams mokytojų dovanojami ledinukai.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Visų pirma, norėčiau pasveikinti visus tėvelius ir mažuosius su naujais mokslo metais. Mano sūneliui tai pirmieji mokslo metai.

Pagal Airijos švietimo sistemą jis pradėjo lankyti „.Playschool". Susipažinome su mokytojomis, naujais klasės draugais, ir, aišku, su mokyklos tvarka. Džiaugiuosi, kad mokyklėlėse nėra valgyklų, nėra nesveiko maisto ir pagundų.


Asmeninio archyvo nuotraukoje - Ritos sūnelis.

Tiems, kurie gyvena Lietuvoje ar kitose šalyse, kuriose kitokia tvarka, be abejo, yra sunkiau užtikrinti sveiką vaiko mitybą. Nors aš auginu savo vaikutį nuo gimimo veganiškai/žaliavalgiškai, tačiau šį kartą kalbėsiu ne apie tai. Noriu kreiptis į visus tėvelius, nepriklausomai, kokia jų mityba.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 vaikų emigrantė – apie švietimo sistemą Didžiojoje Britanijoje bei vaikų atiminėjimą iš lietuvių
Kaip atpratinti vaikus valgyti šlamštą: 5 sveiki ir greitai pagaminami patiekalai

Mano sūnaus mokykloje penktadieniais yra "skanėstų" diena, kai prieš išeinant į namus mokytojai duoda vaikams (tiems, kurių tėvai sutinka) ledinukų. Mums gerai žinomų. Tų, kuriuose didžiulis kiekis cukraus, dažiklių, įvairių kitų saldiklių ir dar neaišku ko.

Kai paklausiau, kodėl jie mokykloje duoda vaikams nesveiko maisto (angl. junk food), nors informacijoje parašyta, kad griežtai draudžiama atsinešti tokio maisto patiems, pagrįsto atsakymo negavau. „Tokia tvarka", - tai viskas, ką man pasakė.

Man nuoširdžiai liūdna žiūrėti į vaikus, išeinančius su tais ledinukais. Kad ir kaip norėčiau tai pakeisti, suprantu, kad nėra viskas taip paprasta. Be abejo, kiekvienas turi teisę maitintis taip, kaip jam norisi, tačiau aš norėčiau, kad mes savo vaikais pasirūpintume labiau. Juk niekas kitas to nepadarys.

Jūs manote, kad maisto pramonei, medicinai rūpi mūsų vaikai? Jiems rūpi parduoti prekę, o medikams, odontologams ir kitiems medicinos atstovams - turėti klientų. Tik mes esame atsakingi už savo mažuosius, niekas kitas.

Taigi, nusprendžiau penktadieniui, „saldėsių" diena mokyklai, savo sūnui pagaminti sveikus "ledinukus", kuriuos perduosiu mokytojai, o ji įteiks mano berniukui atsisveikinant.

Mama Rita dovanoja žaliavalgiškų saldainių receptą <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Asmeninio archyvo nuotr.

Aš siūlau įvesti pokyčius ne tik mokyklose, bet ir namuose (kas yra svarbiausia). Ledinukai, saldainiai, guminukai ir t.t., neturi visiškai jokių maistinių medžiagų, kurios būtų reikalingos augančiam (apskritai, bet kuriam) organizmui. Buvo laikai, kai mes džiaugėmės bet kokiu saldainio gabalėliu, nežinodami, kad po blizgiu popierėliu slypi musu Žmonijos, mūsų vaikų pražūtis.

Vaikų nutukimas, diabetas, hiperaktyvumas, sugedę dantukai ir t.t. Būkime atsakingi už tuos, kurie svarbiausi mūsų gyvenimuose!

Kalbėkime apie sveikatą, mokykime kitus ir save, dėl savęs, o svarbiausia - dėl savo vaikų, kurių ateitis yra mūsų rankose.

Ritos sveikų "ledinukų" receptas, kurį ji pateikė savo Facebook paskyroje:

Pasiruošiame produktus: ekologiškus avižų dribsnius, lazdyno riešutus ir datules. "Ledinukams" prireiks ir bambukinių lazdelių, kurių smailiąją dalį nupjaukime, kad būtų saugu paimti vaikams.

Sumalame produktus, formuojame rutuliukus, mauname ant lazdelių ir trumpam dedame į šaldiklį.

Kakavos milteliai, kakavos sviestas ir medus kaitinamas ant garų. Jei nevalgote medaus, jį galima pakeisti klevų ar agavų sirupu.

Su meile,
Rita Mishkel

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.