Pakrikštyti Monako karališkieji dvynukai PAPILDYTA+FOTO

 (19)
Dar nespėjo nutilti šurmulys Didžiojoje Britanijoje, kur prieš savaitę, gegužės 2 dieną, gimė mažoji princesė, Princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton dukrytė, o akys krypsta į dar vieną karališkąją šeimą ir jos kūdikius. Gegužės 10 dieną pakrikštyti Monako sosto įpėdiniai dvyniai Jacques ir Gabriella.
© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dvyniams krikštynų dieną sukanka lygiai penki mėnesiai. Monako bei viso pasaulio smalsuoliai antrą kartą pamatė juos viešumoje. 2014 metų gruodžio 10 gimę dvyniai iki šiol vienintelį kartą viešai buvo pristatyti netrukus po gimimo, kai su tėvais pozavo susirinkusiems monakiečiams rūmų balkone.

Nuotraukų galerija – iš šiandien vykusių krikštynų:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šiuolaikinių tėvų klaida: dėl to vaikus užklumpa šimtai ligų
Kaip šiandien sekasi ketvertuko besilaukiančiai 65 metų moteriai

Priminsime, kad 2011 metais susituokę kunigaikštis Albertas (57) ir kunigaikštienė Charlene (37) dvynių susilaukė 2014 metų gruodžio 10 dieną. Jie gimė Monake, Charlene anytos, kunigaikštienės Grace, vardo ligoninėje. Mergaitė pavadinta Gabriella Therese Marie, o dviem minutėm jaunesnis brolis – Jacques Honoré Rainier. Pastarasis vardas suteiktas kunigaikščio Alberto tėvo garbei – kunigaikštis Rainier mirė 2005 metais.

Nors dukrytė ir gimė pirmoji, šalies sosto pirmuoju įpėdiniu tampa berniukas. Monake galiojantis įstatymas suteikia šią privilegiją berniukams, nesvarbu, kad jie yra jaunesni už seses.

Pakrikštyti Monako karališkieji dvynukai <sup style="color: #ff0000;">PAPILDYTA+FOTO</sup>
© AP/Scanpix

Dvyniai gimė anksčiau numatyto laiko, todėl kurį laiką turėjo praleisti ligoninėje. Tik po kelių savaičių kunigaikštis parsivežė į namus pagausėjusią šeimyną.

Pakrikštyti Monako karališkieji dvynukai <sup style="color: #ff0000;">PAPILDYTA+FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Krikštynoms pasirinkta data neatsitiktinė. Gegužės 10 dieną daugelyje pasaulio šalių, Monake taip pat, švenčiama Motinos diena.

Monako katedroje mažylius pakrikštijo arkivyskupas Bernardas Barsi, kuris sutuokė Albertą bei Charlene. Abu vaikai turės skirtingus krikšto tėvus, jais pakviesti tapti artimiausi giminaičiai.

Pakrikštyti Monako karališkieji dvynukai <sup style="color: #ff0000;">PAPILDYTA+FOTO</sup>
© AFP/Scanpix

Krikštynas buvo galima stebėti dideliame ekrane prie rūmų, taip pat jos buvo transliuojama per televiziją bei internete.

Po iškilmių Katedroje, Albertas ir Charlene pėsčiomis grįžo iki rūmų, tai yra maždaug 200 metrų. Tuo metu karališkąją šeimą sveikino visi susirinkusieji.

Nuotraukų galerijoje - šios dienos krikštynų akimirkos.

Visą laiką santūri ir mąsli kunigaikštienė Charlene krikštynų dieną buvo linksmai nusiteikusi ir daug šypsojosi. Akivaizdu, kad motinystė jai suteikė daug laimės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.

10 princesės Dianos citatų, kurios privers susimąstyti (1)

Jungtinei Karalystei princesė Diana padovanojo du sosto paveldėtojus – princą Williamą ir princą Harry. Ji sugebėjo įskiepyti sūnums pagarbos vienas kitam, meilės šeimai ir, savaime suprantama, moterims jausmus.

Merūnas: mano karjeros kaina – nesimatymas su vaikais (10)

Išnaudoti talentą ir siekti karjeros, ar atsidėti šeimai? Žinomi Lietuvos žmonės tampa pavyzdžiu, kaip suderinti asmeninius ir karjeros iššūkius, nors pripažįsta – tai nelengva.

Šarūnas ir Laura Mazalai su dukrytėmis dalyvavo ypatingoje fotosesijoje (1)

Žurnalistai, restorano „Valflių namai" įkūrėjai, Šarūnas ir Laura Mazalai, pirmą kartą leidosi į avantiūrą su visa šeima.

Austėja Landsbergienė atskleidžia laimingos šeimos receptą (25)

„Kai žiūriu atgal, kartais net šiurpuliukai perbėga, kaip turėjo būti sunku: dirbi per du darbus, mokaisi, gyveni mažulyčiame nuomojamame bute, vaikai mažulyčiai, auklei neturi pinigų, tad kvietiesi tik tada, kai jau būtinų būtiniausiai reikia...“ - sako žinoma edukologė, socialinių mokslų daktarė ir keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.

Girmantė Vaitkutė: kuo daugiau vaikų, tuo širdis didesnė ir rankos apkabinimams tarsi pailgėja

Girmantė atvira: vaikų ji nori labai ir net ne svarbiausia jai būtų aplinkybės. Svarbiausi jai - mamos pasakyti žodžiai: „Nesvarbu, ar ištekėjusi, ar ne, svarbu, kad iš meilės". Apie taip laukiamus vaikus, gyvenimo stebuklus ir moteriškas patirtis kalbamės su įstabaus balso savininke, atlikėja Girmante Vaitkute.

20-ą vaiką pagimdžiusi moteris pareiškė, kad tai jau pabaiga (19)

20 vaikų per 30 metų. Tokia įspūdinga vaikų statistika gali pasigirti pati gausiausia Didžiosios Britanijos šeima.

Radvilų palikuonė Janina Radvilė: aš nesu klasikinė močiutė (3)

Mes, suaugusieji, didžiųjų metų švenčių laukiame ne dėl dovanų, o labiausiai turbūt dėl susitikimų, kuriems kitu metu nerandame laiko. Per šventes sodiname vaikus į automobilį ir važiuojame lankyti močiučių, senelių, tetų ir dėdžių, sėdame kartu prie vaišėmis nukrauto stalo ir kalbamės apie tai, kas seniai buvo kalbėta...

Antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: vaikai yra stebuklas (3)

Prie Krizinio nėštumo centro akcijos prisijungusi dabar antro vaikelio besilaukianti Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė klausia: "Gal galime padaryti gražesnį pasaulį su vaikais?".

Įkvėpta motinystės lietuvė sukūrė knygą, kuri vaikus nukels į XVI amžių (1)

„Elenos istorija: labirintų paieškos“ – tai neeilinis, Lietuvos istorija paremtas pasakojimas apie keturis draugus, iš tiesų galėjęs įvykti XVI amžiuje Vilniuje.

Dr. Arūnas Liubšys apie gimdymą namuose: daug kas nutylima (47)

"Pastaruoju metu vis dažniau moterys kovoja už teisę gimdyti namie. Bet kur kas dažniau medikams tenka prabilti apie tai, kuo baigiasi tokia drąsa", - rašoma naujoje dr. Arūno Liubšio knygoje "Naujagimių gydytojo užrašai".

J. Arlauskaitė-Jazzu: motinystei pasiruošti neįmanoma (5)

Atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu dainų tekstai kupini jausmų ir meilės. Ir Justės gyvenime jų netrūksta. Pati atlikėja prisipažįsta, dabar jos gyvenime ramybės ir harmonijos laikas.

Janet Jackson neįmanoma atpažinti: kas lėmė tokius pokyčius

51 metų Janet Jackson nustebino savo gerbėjus pasirodžiusi neatpažįstamai pasikeitusi savo koncertinio turo Luizianoje metu.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo (12)

Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.

Jokių dovanų vaikams per Kalėdas: kodėl taip pareiškė Mila Kunis? (7)

Gali pasirodyti, kad žinomos ir turtingos šeimos savo vaikams gali nupirkti visko, ko tik šie įsigeidžia. Tačiau Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris taip nemano. Priešingai, šiemet jie švęs Kalėdas be dovanų.