Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta FOTO

 (15)
Ji atrodė taip, tarsi būtų labai sumušta. Mažosios Bethan Speak tėvai pripažino: „Mes nerimavome dėl jos ir dėl to, ką pagalvos gydytojai, kai atvažiuosime į ligoninę". Tačiau pasirodė, kad skubi kelionė į ligoninę buvo gyvybiškai svarbi, nes vienerių metų mažylei buvo diagnozuota reta liga, kuri galėjo paveikti jos inkstus.
© Sipa Press/Scanpix

Laimė, dabar Bethan jau yra namuose su mama Vicky Haywood, tėčiu Adam ir dviejų metų sese Caitlin.

Calderdale Karališkosios ligoninės (Didžioji Britanija) gydytojai nustatė, kad ji serga Henocho - Šionleino purpura liga (HSP). Tai liga, dėl kurios prasideda smulkių kraujagyslių  uždegimas ir jos ištinsta. Šis uždegimas yra vadinamas vaskulitu. Paprastai jis atsiranda odoje, žarnyne ir inkstuose. Dėl kraujagyslių uždegimo odoje gali atsirasti raudonų bėrimų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji?
Juozas Liesis atvirai apie skyrybas: kas džiugina, o kas skaudina būnant tėčiu "pagal grafiką"

Tačiau paprastam žmogui gali atrodyti, kad vaikas yra nuolat mušamas. Mama Vicky sako: „Jei atvirai, mes nerimavome, ką pagalvos žmonės. Viskas prasidėjo nuo to, kad ant jos odos atsirado pūslelės, kurios ėmė trūkinėti, tačiau labai greitai bėrimas pasidarė raudonas, o tada ėmė juoduoti - visai kaip mėlynės. Aš iš karto pagalvojau apie meningitą, kaip ir žmonės ligoninėje, kai pamatė bėrimus, tačiau taip pat jaudinausi, kad jie pagalvos, jog dukrytė buvo sumušta. Jos kūnas atrodė siaubingai".

Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Laiku diagnozuota liga padėjo išvengti komplikacijų
© Sipa Press/Scanpix

Dabar Bethan atliekami tyrimai namuose ir ligoninėje, tačiau jos šeima tiki, kad blogiausia jau praeityje.

Mama Vicky sako: „Norėdama pakeisti sauskelnes, priėjau prie lovytės ir pamačiau pūsleles ant kojų odos. Atrodė, tarsi ji būtų nudilginta. Paskambinau medikams, kurie telefonu pasakė, kad greičiausiai tai alerginė reakcija bei patarė man vaistinėje nupirkti antihistamininių preparatų. Man atrodė, kad tai yra daugiau nei alergija, tad jie pasiūlė man nuvežti vaiką į greitosios pagalbos ligoninę.

Kai mes ten atvykome, jos pūslės virto bjauriu raudonu bėrimu ir ėmė juoduoti kaip mėlynės. Jie nerimavo, kad tai gali būti meningitas, tad skyrė jai intraveninių antibiotikų. Mums patarė kreiptis į kitos ligoninės specialistus, ir, laimei, šie gydytojai jau buvo susidūrę su HSP. Liga labai reta, ja suserga tik apie šešis žmones iš 100000. Paprastai ja suserga vyresni vaikai ir dažniau berniukai nei mergaitės".

Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Mažoji Bethan su mama
© Sipa Press/Scanpix

Ši liga buvo pavadinta dviejų vokiečių gydytojų Eduard Henoch ir Johann Schönlein vardu. Jie pirmieji aprašė šią ligą 1800 metais. HSP dažniau suserga vaikai nei suaugę (paprastai 2 - 11 metų).

Nors niekas nežino, dėl ko susergama HSP, gydytojai žino, kad šia liga susergama, kai organizmo imuninė sistema nefunkcionuoja taip, kaip turėtų.

Daugeliu atveju ją paskatina bakterinė arba virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies, gerklės ar plaučių) infekcija. HSP neįmanoma perduoti kitam asmeniui, ji neužkrečiama.

Nuotraukų galerijoje - Bethan su šeima:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip po patirto šoko jaučiasi Angelinos Jolie ir Brado Pitto vaikai (2)

Praėjus beveik pusei metų nuo to laiko, kai Angelina Jolie ir Bradas Pittas pateikė dokumentus skyryboms, aktorė ir šešių vaikų mama pirmą kartą atvirai papasakojo, kaip tai atsiliepė jai ir jos vaikams.

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.