Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta FOTO

 (15)
Ji atrodė taip, tarsi būtų labai sumušta. Mažosios Bethan Speak tėvai pripažino: „Mes nerimavome dėl jos ir dėl to, ką pagalvos gydytojai, kai atvažiuosime į ligoninę". Tačiau pasirodė, kad skubi kelionė į ligoninę buvo gyvybiškai svarbi, nes vienerių metų mažylei buvo diagnozuota reta liga, kuri galėjo paveikti jos inkstus.
© Sipa Press/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laimė, dabar Bethan jau yra namuose su mama Vicky Haywood, tėčiu Adam ir dviejų metų sese Caitlin.

Calderdale Karališkosios ligoninės (Didžioji Britanija) gydytojai nustatė, kad ji serga Henocho - Šionleino purpura liga (HSP). Tai liga, dėl kurios prasideda smulkių kraujagyslių  uždegimas ir jos ištinsta. Šis uždegimas yra vadinamas vaskulitu. Paprastai jis atsiranda odoje, žarnyne ir inkstuose. Dėl kraujagyslių uždegimo odoje gali atsirasti raudonų bėrimų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji?
Juozas Liesis atvirai apie skyrybas: kas džiugina, o kas skaudina būnant tėčiu "pagal grafiką"

Tačiau paprastam žmogui gali atrodyti, kad vaikas yra nuolat mušamas. Mama Vicky sako: „Jei atvirai, mes nerimavome, ką pagalvos žmonės. Viskas prasidėjo nuo to, kad ant jos odos atsirado pūslelės, kurios ėmė trūkinėti, tačiau labai greitai bėrimas pasidarė raudonas, o tada ėmė juoduoti - visai kaip mėlynės. Aš iš karto pagalvojau apie meningitą, kaip ir žmonės ligoninėje, kai pamatė bėrimus, tačiau taip pat jaudinausi, kad jie pagalvos, jog dukrytė buvo sumušta. Jos kūnas atrodė siaubingai".

Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Laiku diagnozuota liga padėjo išvengti komplikacijų
© Sipa Press/Scanpix

Dabar Bethan atliekami tyrimai namuose ir ligoninėje, tačiau jos šeima tiki, kad blogiausia jau praeityje.

Mama Vicky sako: „Norėdama pakeisti sauskelnes, priėjau prie lovytės ir pamačiau pūsleles ant kojų odos. Atrodė, tarsi ji būtų nudilginta. Paskambinau medikams, kurie telefonu pasakė, kad greičiausiai tai alerginė reakcija bei patarė man vaistinėje nupirkti antihistamininių preparatų. Man atrodė, kad tai yra daugiau nei alergija, tad jie pasiūlė man nuvežti vaiką į greitosios pagalbos ligoninę.

Kai mes ten atvykome, jos pūslės virto bjauriu raudonu bėrimu ir ėmė juoduoti kaip mėlynės. Jie nerimavo, kad tai gali būti meningitas, tad skyrė jai intraveninių antibiotikų. Mums patarė kreiptis į kitos ligoninės specialistus, ir, laimei, šie gydytojai jau buvo susidūrę su HSP. Liga labai reta, ja suserga tik apie šešis žmones iš 100000. Paprastai ja suserga vyresni vaikai ir dažniau berniukai nei mergaitės".

Reta liga susirgusi mergaitė atrodė taip, tarsi būtų smarkiai sumušta <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Mažoji Bethan su mama
© Sipa Press/Scanpix

Ši liga buvo pavadinta dviejų vokiečių gydytojų Eduard Henoch ir Johann Schönlein vardu. Jie pirmieji aprašė šią ligą 1800 metais. HSP dažniau suserga vaikai nei suaugę (paprastai 2 - 11 metų).

Nors niekas nežino, dėl ko susergama HSP, gydytojai žino, kad šia liga susergama, kai organizmo imuninė sistema nefunkcionuoja taip, kaip turėtų.

Daugeliu atveju ją paskatina bakterinė arba virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies, gerklės ar plaučių) infekcija. HSP neįmanoma perduoti kitam asmeniui, ji neužkrečiama.

Nuotraukų galerijoje - Bethan su šeima:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.