Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus

 (1)
Mylintys tėvai - Joanne ir Markas Wishickai kiekvienas atidavė po inkstą, kad išgelbėtų savo dviejų sergančių vaikų gyvybes.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tėvų meilė begalinė. Ir tai nėra tik tušti žodžiai. Kai nejučia sakome ar pagalvojame, kad dėl vaiko sveikatos ir gerovės padarytume viską, nesusimąstome, kad tokia diena gali imti ir išaušti. Taip nutiko vienai šeimai iš Jungtinės Karalystės, kurie tapo pirmaisiais tėvas, atidavusiems po inkstą savo vaikams.

Pirmasis inkstą savo sūnui padovanojo tėtis Markas. Inkstas buvo persodintas tuomet dvejų metų sūnui Oliveriui, kurio sveikata buvo prasta nuo gimimo. Jau nuo mėnesio amžiaus kūdikiui reikėjo daryti dializę, vėliau situacija pablogėjo ir tapo kritinė. Laimė, tėčio dovanotas inkstas berniukui tiko, ir transplantacija pavyko sėkmingai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Austėja Landsbergienė: ar tėvai turi padėti vaikams ruošti namų darbus?
Jus nustebins atsakymas į klausimą, ar tėvai savo vaikus myli vienodai

Praėjus septyneriems metams po sudėtingos operacijos, istorija pasikartojo. Šįkart donoro prireikė vyresniajai šeimos dukteriai Ellai, kurios inkstai taip pat nustojo funkcionuoti, ir mergaitės gyvybei iškilo pavojus.

Mama Joanne nedvejodama pasiryžo atiduoti vieną savo inkstą dukteriai. Taip pernai vasario mėnesį buvo atlikta inkstų transplantacija ir antram šeimos vaikui. Ji truko daugiau kaip šešias valandas: mamai išėmė inkstą vienoje Londono ligoninių, paskui nugabeno per visą miestą į kitą, kur operavo Ellą.

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
© Vida Press

Šiomis dienomis televizijos laidoje dalyvavę tėvai pasakojo ne tik apie tai, kokį didžiulį nerimą patyrė išgirdę, kad jų vaikams būtina atlikti inkstų persodinimą, bet ir apie tai, kad apsispręsti jiems prireikė sekundžių.

"Esame tėvai, tad nedvejodami nusprendėme jiems padėti. Taip jau nutiko, kad Marko inkstas tiko Oliveriui, o mano - Ellai, taigi jiems neteko laukti eilėje donoro. Transplantacija gražino jiems gyvenimą", - sakė 45 - erių moteris ir jos dvejais metais vyresnis sutuoktinis.

Abu vaikai jau gimė su nesveikais inkstais. Oliverio inkstai buvo labai silpni nuo pat gimimo, o Ella jautėsi geriau, tačiau daug metų vartojo vaistus. Nuo pirmosios sūnaus transplantacijos jau praėjo daug metų, tačiau Joanne aiškiai prisimena tą dieną, kai Oliveriui persodino vyro Marko inkstą: „Niekada nejaučiau kaltės, bet labai apsidžiaugiau, kad operacija buvo sėkminga."

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
Tėčio inkstas tiko sūnui, o mamos - dukteriai, abiems vaikams transplantacijos atliktos sėkmingai
© Vida Press

Šią vasarą pora su pasididžiavimu stebėjo, kaip dabar 11 metų Oliveris ir 17 metų Ella dalyvavo transplantaciją patyrusių žmonių sporto varžybose. Jie abu laimėjo po medalį žaidynėse „British Transplant Games". Ella laimėjo aukso medalį boulingo rungtyje ir bronzos medalį badmintono ir kamuolio metimo rungtyse, o Oliveris laimėjo aukso medalį bėgimo su kliūtimis rungtyje ir bronzos medalį badmintono ir trumpojo nuotolio bėgimo rungtyse.

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
© Vida Press

"Vaikams puikiai sekasi, ir jie tiek daug pasiekė, mes labai didžiuojamės. Džiaugiamės, kad galėjome padovanoti jiems pilnavertį gyvenimą", - sakė Joanne.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.