Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus

 (1)
Mylintys tėvai - Joanne ir Markas Wishickai kiekvienas atidavė po inkstą, kad išgelbėtų savo dviejų sergančių vaikų gyvybes.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tėvų meilė begalinė. Ir tai nėra tik tušti žodžiai. Kai nejučia sakome ar pagalvojame, kad dėl vaiko sveikatos ir gerovės padarytume viską, nesusimąstome, kad tokia diena gali imti ir išaušti. Taip nutiko vienai šeimai iš Jungtinės Karalystės, kurie tapo pirmaisiais tėvas, atidavusiems po inkstą savo vaikams.

Pirmasis inkstą savo sūnui padovanojo tėtis Markas. Inkstas buvo persodintas tuomet dvejų metų sūnui Oliveriui, kurio sveikata buvo prasta nuo gimimo. Jau nuo mėnesio amžiaus kūdikiui reikėjo daryti dializę, vėliau situacija pablogėjo ir tapo kritinė. Laimė, tėčio dovanotas inkstas berniukui tiko, ir transplantacija pavyko sėkmingai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Austėja Landsbergienė: ar tėvai turi padėti vaikams ruošti namų darbus?
Jus nustebins atsakymas į klausimą, ar tėvai savo vaikus myli vienodai

Praėjus septyneriems metams po sudėtingos operacijos, istorija pasikartojo. Šįkart donoro prireikė vyresniajai šeimos dukteriai Ellai, kurios inkstai taip pat nustojo funkcionuoti, ir mergaitės gyvybei iškilo pavojus.

Mama Joanne nedvejodama pasiryžo atiduoti vieną savo inkstą dukteriai. Taip pernai vasario mėnesį buvo atlikta inkstų transplantacija ir antram šeimos vaikui. Ji truko daugiau kaip šešias valandas: mamai išėmė inkstą vienoje Londono ligoninių, paskui nugabeno per visą miestą į kitą, kur operavo Ellą.

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
© Vida Press

Šiomis dienomis televizijos laidoje dalyvavę tėvai pasakojo ne tik apie tai, kokį didžiulį nerimą patyrė išgirdę, kad jų vaikams būtina atlikti inkstų persodinimą, bet ir apie tai, kad apsispręsti jiems prireikė sekundžių.

"Esame tėvai, tad nedvejodami nusprendėme jiems padėti. Taip jau nutiko, kad Marko inkstas tiko Oliveriui, o mano - Ellai, taigi jiems neteko laukti eilėje donoro. Transplantacija gražino jiems gyvenimą", - sakė 45 - erių moteris ir jos dvejais metais vyresnis sutuoktinis.

Abu vaikai jau gimė su nesveikais inkstais. Oliverio inkstai buvo labai silpni nuo pat gimimo, o Ella jautėsi geriau, tačiau daug metų vartojo vaistus. Nuo pirmosios sūnaus transplantacijos jau praėjo daug metų, tačiau Joanne aiškiai prisimena tą dieną, kai Oliveriui persodino vyro Marko inkstą: „Niekada nejaučiau kaltės, bet labai apsidžiaugiau, kad operacija buvo sėkminga."

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
Tėčio inkstas tiko sūnui, o mamos - dukteriai, abiems vaikams transplantacijos atliktos sėkmingai
© Vida Press

Šią vasarą pora su pasididžiavimu stebėjo, kaip dabar 11 metų Oliveris ir 17 metų Ella dalyvavo transplantaciją patyrusių žmonių sporto varžybose. Jie abu laimėjo po medalį žaidynėse „British Transplant Games". Ella laimėjo aukso medalį boulingo rungtyje ir bronzos medalį badmintono ir kamuolio metimo rungtyse, o Oliveris laimėjo aukso medalį bėgimo su kliūtimis rungtyje ir bronzos medalį badmintono ir trumpojo nuotolio bėgimo rungtyse.

Šeima, kurioje tėvai vaikams gyvybes dovanojo du kartus
© Vida Press

"Vaikams puikiai sekasi, ir jie tiek daug pasiekė, mes labai didžiuojamės. Džiaugiamės, kad galėjome padovanoti jiems pilnavertį gyvenimą", - sakė Joanne.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui: turi labai daug gauti, kad galėtum duoti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.