Kūdikiui netinka sauskelnės ir jis šunta: 7 patarimai

Visais metų laikais, o dar labiau šiltuoju, padidėja kūdikių iššutimų tikimybė. 7 patarimai, kaip išvengti sauskelnių sukelto kūdikio užpakaliuko pašutimų.

#1 TINKAMAS DYDIS


Perkant sauskelnes visada reikia žiūrėti, kokio kūno svorio vaikui jos skirtos. Neverta pasikliauti nurodytu amžiumi, nes vaikai gimsta labai skirtingo ūgio ir svorio, auga taip pat nevienodai. Per mažos sauskelnės spaudžia ir dirgina odą, ji parausta. Kai kurių vaikų šlaunys labai putlios, tokiu atveju tinkamesnės vienu dydžiu didesnės sauskelnės.


#2 KEISKITE KUO DAŽNIAU


Kad oda liktų sveika, stenkitės, kad būtų visada sausa, keiskite sauskelnes ne rečiau nei kas 3–4 valandas (kiekvieną kartą pasituštinus). Juk irstantis šlapimas kenkia odai. Tačiau naujagimiui sauskelnes reikia keisti dar dažniau. Medžiaginius vystyklus būtina keisti kiekvieną kartą, kai tik sušlampa.


#3 VANDUO


Jei kūdikis pasituštino, tuoj pat švariai nuplaukite užpakaliuką šiltu tekančiu vandeniu, kad neliktų išmatų likučių, nes šarminės jų medžiagos labai dirgina odelę. Vienkartines drėgnąsias servetėles naudokite tada, kai negalima vaiko apiprausti.


#4 KEISKITE RŪŠĮ


Būna, kad vaikio odelė, nors ir labai kruopščiai prižiūrima, sudirgsta. Pabandykite kitos rūšies sauskelnes – šiuo metu rinkoje jų pasirinkimas didžiulis. Suradę jūsų vaikui tinkamą rūšį, nebeeksperimentuokite.


#5 MUILAS


Muilą naudokite tokį, kuris skirtas specialiai kūdikiams ir vaikams. Muilą stenkitės gerai nuplauti, nes likučiai odai gali pakenkti. Naujagimių ir kūdikių oda labai plona ir jautri, todėl po maudynių kruopščiai nuvalykite minkštu, švelniu ir gerai drėgmę sugeriančiu rankšluosčiu.


#6 KRUOPŠČIAI NUSAUSINKITE


Ypač stropiai reikia iššluostyti odos raukšleles, nes dėl likusios drėgmės oda parausta, šunta, gali atsirasti žaizdelių. Be to, šiltoje aplinkoje greičiau dauginasi bakterijos. Pakeitus sauskelnes ar vystyklus būtų gerai keliolika minučių vaikui leisti pasispardyti nuogu užpakaliuku. Oro vonios padeda išvengti iššutimų.


#7 KREMAS NUO IŠŠUTIMŲ


Jei oda paraudo, iššuto, tepkite specialiu kremu. Dėl jo rūšies pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Aprimus iššutimui dar kurį laiką gali tekti naudoti kremą profilaktiškai, kad apsaugotumėte jautrią kūdikio odelę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis