Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Mobiliųjų įrenginių programėlės padeda mamos ir tėčiams (yra programėlių specialiai jiems!) planuoti kūdikį, sekti nėštumo eigą, o taip pat pakelia ūpą bei skatina į viską žvelgti žaismingiau. Dauguma šių programėlių yra nemokamos arba kainuoja labai nedaug. Taigi, išbandyti verta. Tiesa, norint jomis naudotis, reikia bent šiek tiek anglų kalbos žinių.

Pateikiame keletą geriausiai vartotojų vertinamų programėlių, tinkančių iPhone arba Android operacinėms sistemoms.

1. Ovia Fertility (iPhone)

Ši nemokama programėlė nuotaikingai ir spalvingai pateikia naudingą informaciją apie ovuliaciją ir vaisingas dienas tiems, kas kūdikį dar tik planuoja. Joje aiškiai, tvarkingai pateikiama būtinoji informacija ir daug papildomos. Kalendoriai, grafikai, lentelės – viskas viename. Čia taip pat galima prasiblaškyti sprendžiant testus aktualia tema, pavyzdžiui, apie mitus norint pastoti.

2. Full Term (iPhone)

Programėlės aprašyme teigiama, kad ji gali netgi tiksliai matuoti sąrėmių laiką, dažnumą. Nors ši funkcija nėra tokia tiksliai veikianti, programėlė turi ir kitų įdomių ir naudingų funkcijų, kurios pravers dar iki sąrėmių. Pavyzdžiui, kūdikio judesių skaičiuoklė, nėščiosios fizinio aktyvumo ar mitybos informacija, patarimai. Programėlės dizainas gana paprastas, minimalistinis, todėl lengva susigaudyti. Programėlė nemokama.

3. BabyBump Pregnancy Pro (iPhone, Android)

Programėlė pasižymi patraukliu, spalvingu dizainu, grafiškomis esamo nėštumo laikotarpio iliustracijomis, todėl nejučia galima perskaityti išties daug informacijos, kuri išdėstyta logiškai, aiškiai. Itin mėgstamas programėlės vartotojų forumas, kuriame dalinamasi įvairiausiais pastebėjimais ir patarimais. Čia galima sekti būsimo gimdymo datą, nuosekliai pildyti nėštumo kalendorių, kurio informacija vėliau patogu pasidalinti ir su savo gydytoju. Kai kurie vartotojai šia nemokama programėle naudojasi ir gimus kūdikiui.

4. Menstruation and Ovulation Calendar (iPhone)

Šios nemokamos programėlės paskirtis – tiksliai sekti ir informuoti apie vaisingas dienas. Kalendorius neperkrautas, aiškus, patogus, be to, jo spalvas, dizainą galima pakeisti pagal savo skonį. Galima naudotis ir turintiems "Apple Watch" laikrodžius.

5. My Pregancy Today (iPhone, Android)

Labiausiai dėmesį prikaustantis dalykas šioje programėlėje – informatyvūs augančio kūdikio paveikslėliai bei vaizdo įrašai. Vaizdinė informacija supažindina su kiekvienu kūdikio vystymosi etapu, atsako praktiškai į visus nėštumo metu iškylančius klausimus. Šios programėlės naudotojai gali bendrauti tarpusavyje, dalintis augančio pilvuko nuotraukomis ir kitais įspūdžiais.

6. Pregnancy ++ (iPhone, Android)

Nors ir mokama (kainuoja apie 4 JAV dolerius), ši programėlė yra gana populiari tarp vartotojų. Galbūt taip yra dėl jos estetiško dizaino, o galbūt dėl kasdienių šmaikščių pastebėjimų. Programėlė nuolat lygina augantį vaisių su maisto produktais: ar žinojote, kad 7 savaičių kūdikis yra tokio paties dydžio kaip mėlynė (uoga)? Čia taip pat rasite skyrelį, skirtą žymėtis vizitų pas gydytoją informaciją.

7. Sprout Pregnancy (iPhone)

Nemokama ir papildyta pastebėjimais iš tėvų žurnalo "Parent Magazine". Programėlės išskirtinumas – informatyvūs grafiniai vaizdai ir nėštumo simptomų paaiškinimai. Vartotojai pastebi, kad ši programėlė itin patogi norint su vaiko gimimu supažindinti kūdikio laukiančius vyresnius brolius ir seseris.

8. Prenatal Pilates by Blue Sparrow (iPhone)

Mankšta jūsų kišenėje – taip pristatoma ši programėlė. Nėštumo metu fizinės formos palaikymas bei gerinimas yra labai svarbus, todėl tikrai pravers nemokama programėlė, kurioje paprastai ir aiškiai parodyti Pilates pratimai specialiai besilaukiančioms.

9. Pregnancy Assistant (Android)

Nemokama programėlė siūlo patogiai žymėtis informaciją kas savaitę, kuria vėliau patogu dalintis su prižiūrinčiu gydytoju. Programėlė pateikia įdomios informacijos apie kūdikio vystymosi etapus, kas keičiasi, kaip tai veikia kūdikį ir būsimą mamą.

10. Baby Names!! (iPhone, Android)

Nemokamai galima susipažinti su tūkstančiais įvairių kultūrų ir tautų vardais. Vardai užsienietiški, tačiau čia galima pasisemti idėjų, sužinoti kitas vardų kilmes, populiarumą užsienio šalyse.

11. I'm Expecting Pregnancy App and Baby Guide (iPhone, Android)

Dar viena puiki nemokama programėlė, iliustruota tikromis besilaukiančiųjų nuotraukomis, papildytomis kasdieniais klausimais ir atsakymais apie nėštumo simptomus bei kūdikio vystymąsį.

12. mPregnancy – For Men with Pregnant Woman (iPhone)

Bene vienintelė nėštumo programėlė skirta vyrams, būsimiems tėčiams. Čia, kaip ir kitur, pateikiama daug patikimos informacijos apie kūdikio vystimąsi ir vykstančius moters organizmo pokyčius. Skirtumas tas, kad vaisiaus dydis prilyginamas ne uogoms, o pavyzdžiui, alaus butelio kamšteliui. Programėlės kūrėjai pataria į tai žvelgti su humoru ir taip lavinti šį jausmą, nes gimus kūdikiui jo tikrai prireiks... Kainuoja apie 1 JAV dolerį.

13. My Baby's Beat (iPhone)

Šios programėlės kaina net penki JAV doleriai, tačiau jos funkcijos išsiskiria iš kitų. Tiksliau, viena ir pagrindinė funkcija – matuoti, sekti kūdikio širdies plakimą. Pridėjusi telefoną prie savo pilvo nėščioji gali girdėti kūdikio širdies plakimą ir matyti jo širdies dūžių diagramą. Visa tai galima įrašyti ir išsaugoti.

Pastebėjimas: Nė viena mobiliųjų įrenginių programėlė negali atstoti gydytojo apžiūros ir profesionalios jo konsultacijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis