Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Apie maitinančios mamos mitybą sklando daug gandų. Kartais baisu ko nors netinkama suvalgyti, kad nepadarytume žalos kūdikiui. Ar tikrai žindyvės mityba turėtų būti ypatinga?

Krūtimi kūdikį maitinanti mama turėtų valgyti įvairų maistą ir laikytis svarbiausių produktų grupių proporcijų bei derinti maistą.

Tiek nėščia, tiek žindanti moteris turėtų vengti rūkytų produktų, nepasterizuotų minkštų sūrių, žalios žuvies, minkštai virtų, žalių ar nešviežių kiaušinių, daug ir stiprios kavos, alkoholio, stiprios arbatos.

Viena priežasčių, kodėl priglaustas prie krūties kūdikis verkia, gali būti mamos suvalgytas maistas, kuriame gausu eterinių aliejų. Tai česnakai, svogūnai, porai ir pan. Tačiau jei mama jų valgė per nėštumą, kūdikis gali ir nesureaguoti. Per nėštumą rekomenduojama valgyti įvairių produktų, kad kūdikis jų netiesiogiai „paragautų."

Panašus principas galioja ir žindant: jei mama valgo įvairų maistą, ūgtelėjęs kūdikis lengviau toleruoja papildomą maistą.

Žindyvė turėtų vadovautis sveikos mitybos piramide (svarbiausia produktų grupė turėtų būti grūdai, bulvės, daržovės, vaisiai, šiek tiek mažesnė grupė - mėsa, pieno ir kiti baltyminiai produktai ir mažiausiai reikėtų suvartoti riebalų, saldumynų) ir pakankamai išgerti skysčių.

Reikėtų gerti tiek, kad nejaustų troškulio, įprasta išgerti apie 2 litrus skysčių per dieną. Tinka vanduo, silpnos žolelių arbatos, raudonoji Roibos arbata, naminės sultys, kompotai, džiovintų vaisių ir sėklų nuovirai, saikingai pienas.

Nerekomenduojami produktai:

Kava. Į pieną patenka kofeino. Jo šalinti naujagimio nebrandi virškinimo sistema dar nepasiruošusi. Kofeinas kaupiasi ir tai paskatina naujagimio budrumą, dirglumą, nerimą, prastą miegą. Kūdikiui paaugus mama jau gali saikingai mėgautis kava - 1 puodelis nestiprios kavos per dieną nesukels jam blogos reakcijos.

Juodoji ir žalioji arbata. Jose esantys taninai išplauna iš organizmo mikro- ir makroelementus (vitaminus, mineralus, geležį ir pan.).

Pramoninės gamybos sultys. Jose esantys dažikliai, skonio stiprikliai, dirbtiniai aromatai ir kiti priedai bei daug cukraus nenaudingi žindyvei.

Alkoholis. Lengvai patenka į pieną, todėl žindyvei jo draudžiama vartoti.

Kibiras kmynų arbatos ir kilogramas chalvos. Sakoma, kad „kmynų arbata, chalva, pienas didina pieno kiekį." Tačiau iš tiesų jokie maisto produktai ar gėrimai laktacijos neveikia: nei kmynų arbata, nei vanduo, nei lėkštė sriubos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis