Kauno klinikose - išmintingosios motinystės ir tėvystės pamokos

Kauno klinikose vykusioje edukacinėje konferencijoje „Išmintingoji motinystė ir tėvystė" vaikelio besilaukiančioms šeimoms parodyta kita motinystės ir tėvystės pusė – grįsta mokslo įrodymais bei gera klinikine praktika.

Renginyje savo patirtimi dalijęsi ir į klausimus atsakę medicinos specialistai siekia išsklaidyti įvairias nepagrįstas baimes, mitus, susijusius su gimdymu, pogimdyviniu laikotarpiu ir naujagimio priežiūra.

„Sprendimai, kuriuos priima šeima besilaukdama ir susilaukusi vaikelio yra neišmatuojamos svarbos. Mes norime, kad tie sprendimai būtų kuo išmintingesni, pagrįsti patikima, mokslo patikrinta informacija ir specialistų patirtimi", – apie žinių svarbą besilaukiant ir susilaukus vaikelio pasakojo Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė. „Mes savo klinikoje rūpinamės ne tik gimdyvių bei jų vaikelių sveikata, bet ir jų psichologine būkle, emociniu gerbūviu, siekiame kurti šeimai artimą, jaukią, natūralią aplinką čia klinikoje, bet taip pat norime suteikti kuo daugiau informacijos, perduoti žinių, kad ir grįžus namo jauna šeima jaustųsi tvirtai, o mažylis augtų harmoningoje sveikoje aplinkoje."

Konferencijos metu jaunos šeimos su specialistais diskutavo apie artimųjų pagalbą gimdymo metu, apie pogimdyvinį laikotarpį, kalbėta apie sėkmingą žindymą, socialiai atsakingą motinystę, tėčio patirtis, kai mama laukiasi. Renginio globėja trijų vaikų mama Gintarė Songailė taip pat dalijosi savo patirtimi: „Mano asmeninė patirtis buvo didžiausia paskata prisidėti prie šios idėjos. Noriu pasidalyti savo istorija, kaip su nuostabių medikų pagalba po pirmojo nėštumo, kuris, deja, pasibaigė cezario pjūvio operacija, nepraėjus dvejiems metams man pavyko sėkmingai pagimdyti. Skatinu mamas pasitikėti gydytoju, o svarbiausia savimi ir padėti mūsų mažyliams ateiti į šį pasaulį kuo natūralesniu būdu."

Pagalbą ir paramą besilaukiančioms ir naujagimius sūpuojančioms moterims visuomet teikia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje veikiančios Akademijos šeimai specialistai. Čia savanoriškai darbuojasi klinikos akušerės, naujagimių slaugytojos, psichologai ir kiti specialistai. Tiek šios konferencijos, tiek Akademijos šeimai siekis – šeimą supažindinti su įvairiapuse saugiai motinystei ir tėvystei skirta informacija. „Viliamės, kad rengiantis naujos gyvybės gimimo stebuklui, moterims padėsime geriau suprasti audringus kūno ir dvasios pokyčius, sumažinsime gimdymo baimę, padėsime šeimai pasiruošti prižiūrėti naujagimį, pradėti teisingai jį žindyti ir sėkmingai spręsti visus iškylančius klausimus. Norime, kad jus pasiektų tik mokslo įrodymais ir gera klinikine praktika grįsta informacija", – teigė klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.

Išsamesnę informaciją apie „Akademijos šeimai" paskaitas, skirtas sąmoningos motinystės ir tėvystės ugdymui ir kitus renginius rasite http://akademijaseimai.lt/ tinklalapyje.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos informacija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis