Ar tikrai žindomi vaikai užauga protingesni

Mamos pienas ir žindymas turi daug privalumų kūdikiui bei pačiai mamytei. Žindomi kūdikiai yra saugomi nuo alergijos, jie turi mažesnę riziką turėti antsvorį, yra kuriamas itin glaudus ryšys tarp mamos ir vaikelio. Naujausia mokslinė studija patvirtina tai, apie ką jau anksčiau buvo kalbama puse lūpų – žindomi vaikai užauga protingesni už nežindytus bendraaamžius.Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Medicinos mokslo žurnale „The Lancet Global Health“ publikuotas ilgalaikis brazilų mokslininkų iš Pelotaso universiteto tyrimas siekė atsakyti į klausimą, ar iš tiesų žindymas turi teigiamos įtakos protui. Rezultatai vienareikšmiai – žindyti vaikai vėliau turi didesnį intelekto koeficientą, paprastais žodžiais tariant, yra protingesni.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kad susilauktų mergaitės, sūnus auginanti šeima ryžosi neįmanomam

Kažin ar girdėtas kiaušinių marginimo būdas

Studijoje dalyvavo tūkstančiai tiriamųjų

Brazilijos mokslininkai tyrimo metu įvertino beveik 6000 vaikų, gimusių 1982 metais Brazilijos pietuose esančiame Pelotaso mieste.

Pagal tai, kaip ilgai jie buvo žindyti vaikystėje, tiriamieji buvo suskirstyti į penkias grupes:

-žindyti mažiau kaip mėnuo;

- žindyti nuo 1 iki 3 mėnesių;

-žindyti nuo 3 iki 6 mėnesių;

-žindyti nuo 6 iki 12 mėnesių;

- žindyti metus ir daugiau kaip metus.

Kadangi tuo metu, kai gimė tiriamieji, nebuvo skatinama tik išimtinai žindyti, į grupes buvo įskaičiuoti ir tie, kurie buvo žindomi, tačiau tuo pačiu kartais buvo girdomi ir vandeniu ar arbata.

Ilgo žindymo nauda

Po 30 metų mokslininkai turėjo galimybę susisiekti su 3493 studijos dalyviais ir buvo matuojamas jų intelekto koeficientas. Rezultatai vienareikšmiai: kuo ilgiau vaikas buvo žindytas, tuo didesnis jo IQ suaugus.

Trys mėnesiai žindymo padidindavo IQ maždaug 0,7. Tie, kurie vaikystėje buvo žindomi metus ir daugiau, suaugę turėjo maždaug 4 balais didesnį IQ už tuos, kurie buvo nežindyti nė mėnesio. Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad metus ir daugiau žindyti vaikai suaugę turėjo ne tik didžiausią IQ, bet ir didesnes mėnesio pajamas už kitus. Jie uždirbdavo maždaug 100 eurų daugiau už vaikystėje nežindytus žmones.

Išvados

Mokslininkai daro išvadą, kad žindymas didina IQ nepriklausomai, iš kokios šeimos yra kilęs tiriamasis. Šios žindymo naudos nesumažina ir kiti faktoriai, tokie kaip mažesnės negu vidutinės šeimos pajamos, motinos išsilavinimas, vyresnis gimdyvės amžius ir naujagimio svoris. Visus šiuos faktorius brazilų mokslininkai buvo įtraukę į studiją. Mamos piene esančios riebalų rūgštys teigiamai veikia vaikų smegenų vystymąsi, sakoma tyrimo išvadose.

Brazilų mokslininkų studija yra tokia antroji didelė studija. Jau 2008 metais panašių išvadų priėjo Kanados mokslininkai. Tačiau jie tyrė mokinių intelekto koeficientą, o šiuo atveju buvo matuojamas suaugusiųjų IQ.

Norintys daugiau sužinoti apie tyrimą, gali pasidomėti čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis