6 dovanos po gimdymo, kurios nudžiugins vaiko susilaukusią šeimą

Kartu su kūdikių priežiūros specialiste bendruomenės „Sąmoningos mamos“ įkūrėja Giedre Veličkiene aptariame palankynų dovanas. Ką iš tiesų verta dovanoti gimusiam naujagimiui ir jo tėveliams? Jūsų dėmesiui – 6 dovanų idėjos.

Svarbiausia, mano galva, einant lankyti kūdikio, – nepamiršti mamos! Ji išnešiojo ir pagimdė naują žmogutį, ji tikroji didvyrė. Vakarų kultūroje taip jau priimta, kad dovanų nešama naujagimiui ir visas dėmesys – tik jam, o Rytų kultūroje, priešingai, visos dovanos, dėmesys ir liaupsės skiriamos mamai. 


Dėžė–muziejus


Niekada neprašausite, jei padovanosite dovanų čekį iš vaikiškos parduotuvės. Mūsų visų skonis skirtingas, kas gražu dovanotojui, gali būti visai netinkama tam, kuris tą dovaną gaus. Na, nerengs tuo aitriai citrininiu kostiumėliu savo vaikelio, nes mamai tai nepatinka, galų gale galite nepataikyti ir su dydžiu. Gera palankynų dovana, mano galva, – tinkami žaisliukai, pinigai taip pat nieko bloga, ypač jei šeima jauna.


Pirmųjų mėnesių atributai – nuotraukų albumai, kūdikių dienoraščiai – tiems, kurie mėgsta juos pildyti. Gimus pirmagimiui gavau gražią dekupažo technika puoštą dėžę su sūnaus inicialais, skirtą svarbiausiems kūdikio daiktams, tokią savitą muziejaus saugyklą. Pati turiu tokią dėžę–muziejų, man mama ją per vestuves padovanojo, joje buvo mano pirmas čiulptukas, pirmieji nukirpti plaukučiai, pirmasis dantukas, pirmoji krikštynų žvakė, pirmasis rašiklis, kuriuo rašiau, ir t. t. 


Papuošalai


Kai kas mėgsta dovanoti vaikams mielų papuošalėlių – sidabrines ar auksines pėdutes, rankytes, mažus deimančiukus, perlus ir pan. Jei mama dievina smulkmenėles, tokia dovana tinkama. Galvokite apie mamą, jos charakterį, nes kūdikėliui visiškai tas pats, ką tu jam atneši. Esu pati gavusi auksinį pakabutį, ant jo buvo kryželis, širdelė ir inkariukas, jie simbolizuoja tikėjimą, meilę ir viltį. Kai kurie vyrai, gimus vaikui, savo moteriai dovanoja brangių papuošalų. Mamos juos nešioja ir kiekvieną sekundę prisimena savo vaikus, tai labai gražu. 


Vakaro ritualui


Kartais galima savo dovana tėvams tiesiog „pasufleruoti“, ką galima su vaikeliu nuveikti, pavyzdžiui, dovanoti masažo aliejuką, kad ir raminamąjį, taip „pakišite“ mintį apie galimus vakaro ritualus, apie tik tėvų (mamos) laiką su naujagimiu, apie jų nedalomą dėmesį. Yra įvairių aliejukų, skirtų pirmųjų mėnesių problemoms spręsti, tarkime, ramaus pilvelio mišinys, masažinis aliejukas, su eteriniais aliejais, raminančiais žarnyno spazmus, – ramunėlėmis, levandomis ir kt. Tai tokie dalykai, be kurių tikrai galima gyventi, bet jie labai smagūs. Naujagimiams dažniausiai dovanojamos priemonės, kuriose eterinių aliejų yra vos 1 proc. Jeigu ir to bijote, parinkite tiesiog augalinį aliejų, be jokių priedų. Levandų ir rožių vanduo, sviestmedžių ar migdolų aliejus – švelniau jau būti ir negali, tai klasika visame pasaulyje. Mamai visada pravers geras rankų kremas ir natūralios kūno priežiūros priemonės.


Gėlės ir balionai


Švęskite kūdikio atėjimą, tai tikrai didžiulis įvykis – gimė naujas žmogus. Papuoškite namus taip, kad šviežia mamytė savo „kosmose“ suprastų, koks gražus įvykis nutiko jos gyvenime. 


SPA malonumai


Jeigu mama mėgsta ir jau gali patirti masažo malonumus pas tinkamą specialistą, ji ateina su „leliuku“ ir kol šis miega kažkur šalia, puikiausiai atsipalaiduoja. Paklauskite pačios mamos, ar norėtų ir galėtų pasinerti į SPA malonumus.


Pagamintas maistas ir skanumynai


Prieš eidamos į palankynas tiesiog paklauskite mamos: „Ko tu norėtum? Ar atsinešti valgyti? Ar tau reikės pagalbos?“ Kalbėkitės ir išgirskite, dabar laikai pasikeitė, naują žmogutį augina mama ir tėtis, giminių pagalbos ne taip ir reikia. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis