Mokykla „Delta“ – loginio mąstymo mokykla

1999 metais Kaune ėmė veikti „Šeštadieninė jaunųjų matematikų mokykla“, kuri buvo skirta 5–8 klasių vaikams. 2005 metais tėvų pageidavimu greta matematikos pradėta mokyti ir anglų kalbos. Dar po dvejų metų pradėti mokyti ir pradinukai, tad ugdymo įstaigoje imta lavinti mokinius iki 8 klasės. Nuo 2016 metų jai suteiktas „Deltos“ pavadinimas. Mokykla veikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Tikslas. Mokykloje „Delta“ siekiama mokyti vaikus ne atkartoti jiems žinomus standartinius matematikos veiksmus ir procedūras, bet lavinti jų bendrą matematinį suvokimą. Kadangi uždaviniai sprendžiami kaskart vis kitokie, atsiminti, kaip spręsti, sunku, nes kiekvieną kartą reikia iš naujo galvoti, nuo ko pradėti. Tiesa, kartais specialiai įterpiami jau išspręsti uždaviniai, kad mokinys matytų, jog netgi prie kažkada jau spręsto uždavinio, praėjus kažkuriam laikui, gali tekti paplušėti iš naujo. „Deltoje“ mokiniai pagerina savo loginį mąstymą, susidraugauja su matematika. Ir „matematika“ tampa visai nebaisiu žodžiu!


Neretai atsiranda mokinių, kuriems bendraamžių lygis būna per lengvas, tuomet jie gali mokytis su viena ar netgi dviem klasėmis vyresniais mokiniais.


Pasiekimai. Didžiausias pasiekimas kiekvienam asmeniškai yra tada, kai vaikas tampa geresnis, nei buvo anksčiau, patobulėja, kai supranta, kad matematika yra visai nebaisi, greičiau įdomi, suteikianti galimybę lavinti savo kūrybiškumą. Tai pasiekia apie du trečdalius mokyklą lankančių vaikų – matematika jiems pasidaro lengvesnė, pagerėja mokykliniai šio dalyko rezultatai. Dalis iš jų pajunta norą varžytis, spręsdami rimtesnius uždavinius, dalyvauja olimpiadose. Nemažai jų laimi prizines vietas miesto olimpiadose, o ėmę lankyti 9–12 klases, tampa prizininkais ir respublikinėse. Septyni buvę matematikų mokyklos „Delta“ auklėtiniai vyresnėse klasėse tapo pasaulinių matematikos olimpiadų prizininkais, du – Vidurio Europos matematikos olimpiados prizininkais. O kai kurie, palavinę loginį mąstymą, pakeitė domėjimosi sritį ir pasiekė aukštų rezultatų kitose srityse, pavyzdžiui, chemijoje.


Beveik tradicija tapo „Deltos“ aštuntokų iššūkis vyresniems mokiniams ir pasivaržymas su devintokais respublikinėje olimpiadoje. Bent penki „Deltos“ aštuntokai yra tapę prizininkais devintokų grupėse. Vienas ypač gabus mokinys Aidas pirmasis sugebėjo patekti į respublikinę olimpiadą devintokų grupėje, būdamas tik septintoje klasėje!


Artėjančiais mokslo metais mokykloje „Delta“ planuojama mokyti vaikus nuo 5 metų, taip pat organizuoti nuotolinį lavinimą, kad ne tik didžiųjų miestų vaikai turėtų galimybę lavintis pagal savo polinkius ir norus.


Informacija bus mokyklos interneto puslapyje www.mokykladelta.lt ir feisbuke Mokykla „Delta“.


Užsakymo nr.: PT_64187

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis