Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.


Vyras gimdyme


Gimdymas yra labai intymus procesas, šiek tiek paslaptingas ir bauginantis, keliantis nemažai nerimo. Kiekviena moteris, o ypač jauna, gimdanti pirmą kartą, jaučia nerimą, ar viskas bus gerai. Kai kartu gimdyti sutinka vyras, šiek tiek jos nerimas nuslūgsta, o pati gimdyvė jaučiasi kur kas geriau.


Kai sutuoktinių santykiai yra geri, moteris žino, kad vyras palaikys už rankos, prireikus pakvies gydytoją, palaikys morališkai. Tad suprantama, kad daugelis moterų nori gimdyti kartu su vyrais. Jos ir gimdytų, ir greičiausiai neieškotų kitų gimdymo palydovų, bet bėda, kad ne visi vyrai nori ar gali dalyvauti gimdyme, ir tada moteris ieško kitų artimų žmonių, kurie galėtų pabūti su ja ir padėti gimdyti.


Mama ar anyta?


Dažniausiai toks artimas žmogus yra mama, kuri pažįsta savo dukterį, dėl jos išgyvena. Jeigu mama gyvena toli arba jos nėra, kai kurios moterys kreipiasi pagalbos į anytą.


Man sunku suprasti, kodėl kaip tik anyta pasirenkama gimdymo palydove. Galbūt todėl, kad ji yra tvirta moteris, galinti suteikti saugumą, o gal žino atsakymus į visus gyvenimo klausimus ir marti šalia jos jaučiasi drąsiau.


Gali būti ir taip, kad anyta yra labai įkyri, mėgstanti kontroliuoti vaikų gyvenimą ir į gimdyklą tiesiog ima ir įsiprašo.


Gimdyvės padėjėja- dula


Kodėl moterys gimdo su gimdyvių padėjėjomis, taip pat sunku pakomentuoti. Galbūt svetimas, nešališkas žmogus teikia saugumo. Man atrodo, kad gimdymo padėjėjas galima palyginti su rinkimų stebėtojais, kurie verčia pasitempti kitus.


Tikiu, kad moteris, gimdanti su padėjėja, jaučiasi saugiau, negu būdama viena, nes tuo metu, kai gimdo, jaučiasi bejėgė ir prireikus negalėtų nei savęs, nei kūdikio apginti. Ko gero, gimdymo padėjėjos tapo populiarios ir dėl straipsnių, pasirodančių žiniasklaidoje, apie medikų klaidas ir atsainumą. Iš nepasitikėjimo gydytojais ir kyla poreikis tokių paslaugų, kurios iš šalies ir atrodo keistos. Dėl šios priežasties, dėl įsitikinimo, kad gimdykloje jautiesi kaip konvejeryje, kai kurios moterys apsisprendžia gimdyti namuose su pribuvėja, tarsi ji galėtų geriau pasirūpinti gimdyve už gydytojus profesionalus.


Gimdymas su vaiku


Dar sunkiau paaiškinti, kodėl mama į gimdyklą atsiveda savo paauglę dukterį. Trylikametei per anksti matyti mamos lytinius organus ir stebėti visą gimdymo procesą. Galiu įtarti, kad tokia mama yra pernelyg „suaugusi" su savo dukterimi, niekur jos nepaleidžia. Gimdymas turėtų išlikti tam tikra paslaptis, kurią, mano nuomone, galima praskleisti tik pačiam artimiausiam žmogui - vyrui."

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis