Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokių kainų ir naujovių tikėtis šiemet

Du kartus per metus vykstanti „Mamų mugė“ – unikalus renginys visoje Europoje. Vilniuje esančiame verslo parke „Gariūnai“ ji vyks dviem etapais: kovo 21-24 dienomis ir po prekių papildymo kovo 28-31 dienomis. TAVO VAIKO komanda po mugę dairėsi jos atidarymo išvakarėse, tad dalijamės karščiausiais įspūdžiais.

Į „Mamų mugę“ – kaip į šventę


Nors oficialiai duris „Mamų mugė“ duris atveria kovo 21 dieną, išvakarėse išskirtinę teisę apsipirkti turi prekes pristačiusieji dalyviai. Kai kurie jų čia – lyg geri pažįstami, nes mugėje dalyvauja jau daug metų ir prisipažįsta jos laukiantys lyg vaikai Kalėdų.


Štai sutikta dviejų vaikų mama Vaida, paklausta, kelintą kartą ateina į „Mamų mugę“ sako nebesuskaičiuojanti. Iš pradžių ji dalyvavo tik kaip mama, pristatanti prekes, vėliau idėja taip patiko, kad įsiliejo į mugės darbuotojų būrį. „Čia tokių perliukų galima rasti! Asortimentas daug įvairesnis negu įprastoje parduotuvėje, be to, kainos mažos ir daug geros kokybės daiktų! Mano vaikai auga, neturiu kam atiduoti jų daiktų, tad mainų idėja man labai artima. Puiku, kai gali dalintis. Būna, mugėje nuperku kažką vaikams, o kai jie išauga, atnešu vėl į mugę. Taip ir sukasi ratu daiktai. Pavyzdžiui, kokie „kroksai“ – juk jie praktiškai nesudėvimi, galima vėl ir vėl parduoti“ , – pasakojo Vaida.


Kelintą kartą dalyvauja MAMŲ MUGĖJE, Vaida nebesuskaičiuoja.
Kelintą kartą dalyvauja MAMŲ MUGĖJE, Vaida nebesuskaičiuoja.
Marius Morkevičius


Paklausta, kokį skyrių pirmiausia aplanko atėjusi, moteris ilgai nesvarsto – moterims skirtąjį „Damų“ skyrių: „Reikia pirmiausia save mylėt ir palepint, sakoma, kad tada ir kiti tave mylės. Labai patinka knygų skyrius, tada žaislų. Avalynės galima rasti kokybiškos už gerą kainą, na, ir drabužių. Jų čia gausiausiai yra. Ar suplanavau, kiek išleisiu pinigų? Na, tikiuosi, tilpsiu į šimtą eurų“. Vaidos vaikai yra 7 ir 9 metų, tad pašnekovė paneigia mitą, kad mugė skirta tik mažus vaikus auginančioms šeimoms. Ji čia randa viską, ko reikia pradinukams.


Mugėje lankosi žinomos mamos


Dainininkė Baiba Skurstenė–Serdiukė į mugę atėjo su beveik pusantrų metukų sūneliu Antanu. Kol mažylis tyrinėjo žaislus, pakalbinome jauną mamą: „Čia lankausi pirmą kartą. Labai smagi idėja. Su draugėmis mielai keičiamės vaikų daiktais, žaislais ir drabužėliais. Pasidalinam, perleidžiam vieni kitiems, juk vaikų prekės daug kainuoja, vaikams žaislai greitai nusibosta, o drabužėlius išauga. Nesu prieš naudotus daiktus, svarbiausia, kad jie būtų geros kokybės ir nenutrinti. Tik drabužius naujus mėgstu pirkti arba iš labai gerai pažįstamos šeimos. Iš svetimų – ne. Man atrodo, lyg drabužėlis turėtų sielą. Rūbams negailiu pinigų, man norisi, kad sūnus gražiai atrodytų. Turi derėti spalvos, jei nedera, erzina. Pirkdama atsižvelgiu į tai būtinai. Žinoma, stengiuosi palaukti ar nuolaidų, ar iš internetinių parduotuvių perku, kad būtų pigiau.“


Dainininkė Baiba Skurstenė–Serdiukė mugėje lankėsi pirmą kartą.
Dainininkė Baiba Skurstenė–Serdiukė mugėje lankėsi pirmą kartą.
Marius Morkevičius


Paklausta, ar namuose yra vaikui skirtų daiktų, kurių ji nepanaudojo, Baiba atsakė, jog ne: „Net kai laukiausi nebuvau prisipirkusi kažko, ko nepanaudojau. Apgalvotai pirkau. Žinojau, ko noriu ir reikia, buvau paprašiusi draugių ar artimųjų dovanų. Pavyzdžiui, žinojau, kad norėsiu vaikštynės vaikui, nors apie ją yra visokių nuomonių. Ji labai pasiteisino. Antanui joje buvo smagu, net valgė joje, o ir vaikščioti pradėjo sklandžiai. Tiesa, buvo vienas daiktas, kurio visai nepanaudojau – tai plastikinis gultukas į maudynių vonelę. Pirkau jį naują ir nepanaudojau supratusi, kad jis visai nereikalingas. Daugiau nebuvo tokių daiktų“. Baiba sako, jog jai labai patinka tai, kad „Mamų mugė“ prisideda prie vaikų hospiso statybos.


Dviejų dukryčių mama, renginių organizatorė ir režisierė Erika Purauskytė mugėje lankosi antrą kartą ir juokauja, kad pirmą kartą čia atėjus šovė mintis – mamų rojus: „Vyresnėlę leidžiame į darželį, kur vaikai labai daug laiko praleidžia lauke. Manau, kad vaikas geriausiai ir laimingiausiai jaučiasi lauke, laisvai lakstydamas, kai niekas jo nestabdo: „Palauk, susipurvinsi, negalima“. Vasara kasdien grįžta su krepšiu purvinų rūbų, tada „įdarbinam“ skalbimo mašiną, ir taip kiekvieną dieną. Pamaininių rūbų reikia kasdien ir įvairiems metų laikams – jei purvynas, vienų, jei sninga – kitų. Tad man „Mamų mugė“ yra tikras išsigelbėjimas ir džiaugsmas“.


Erika Purauskytė labai palaiko mugės idėją
Erika Purauskytė labai palaiko mugės idėją
Organizatorių nuotr.


Erika su šypsena pasakoja, kad „Mamų mugėje“ pirkta rankų darbo nerta liemenė su boružėle padėjo jai išspręsti vieną problemą: vyresnioji į darželį rytais keldavosi sunkiai, bet dabar tik paklausta: „Vasara, ar nori rengtis „boružėlę“, noriai šoka iš lovos ir rengiasi. „Štai kaip kitos mamos nėrimo talentas man padėjo išspręsti rytinio kėlimosi problemą“, – pasakoja pašnekovė. „Kaip pardavėja mugėje nedalyvauju, bet labai palaikau šią idėją. Dabar toks etapas, kad laukiasi mano draugės, kurioms atiduodu savo mergaičių daiktus. Jei nebeturėsiu kam dovanoti iš savo aplinkos, būtinai atiduosiu čia. Galų gale, kol vaikai maži, jiems svarbiau ne daikto prekinis ženklas, o kad jis būtų su boružėle ar šuniuku. Beje, šiandien mugėje radau ir naujų rūbų. Tad mamos, kurios nori tik naujų daiktų, paieškoję gali jų čia surasti“.


Šimtai tūkstančių daiktų


„Mamų mugė“ šiemet itin populiari, nes per pirmąsias tris registracijos dienas norą dalyvauti joje pareiškė 1500 dalyvių! Kasmet pristatoma parduoti vis daugiau ir įvairesnių daiktų, štai paskutiniosios mugės asortimente jų buvo net 200 tūkstančių!


Organizatorių žiniomis, įprastai „Mamų mugėje“ daugiausia nuperkama prekių, kurių kaina yra iki 3 eurų. Brangiausi daiktai, įvertinti keliasdešimt eurų, yra automobilių kėdutės, vežimėliai, vaikų kambario baldai. Daugiausia nuperkama žaislų ir knygų.


Pavasario-vasaros sezono mugės prekės yra pigesnės nei rudens-žiemos sezono. Tad manoma, kad vidutinė prekės kaina šiemet – apie 5 eurai. Tarp populiariausių prekių – žaislai, vaikiška avalynė, rūbeliai, knygos ir, žinoma, judėjimo priemonės – dviratukai, paspirtukai, riedlentės.


Jūsų dėmesiui – fotografo Mariaus Morkevičiaus nuotraukos iš šių metų pavasario-vasaros MAMŲ MUGĖS:




Svarbiausia – ekologijos idėja


„Mamų mugės“ sumanytoja keturių vaikų mama Jurga Barbora Jauniškienė šiandien yra kuo puikiausios nuotaikos – ji jaučia, kad mugė yra reikalinga ir atlieka savo misiją. „Mamų mugė“ turi savo ištikimą komandą, kuri kiekvienais metais sugrįžta tam, kad prisidėtų prie gražios iniciatyvos. Todėl nenustebkite, prie kasų pamatę iš ankstesnių mugių matytus veidus – kai kurie žmonės savo darbuose pasiima atostogų, kad galėtų šias 10 dienų praleisti mugėje.


„Labai džiaugiuosi augančiu dalyvių sąmoningumu – tai įkvepia. Pastebiu, kad žmonės gražėja, daiktai gražėja, daiktų kokybė gerėja. Šįkart sugriežtinom kokybę ir daug daiktų nepriėmėm. Yra tam tikra dalis žmonių, kurie gal bandė verslą padaryti šioje mugėje, tačiau didžioji dauguma palaiko idėją, kad svarbiausia yra galimybė keistis daiktais, tai yra mainai, atsakingas daiktų vartojimas. Mūsų šūkis yra „Žemė jums padėkos“. Čia renkasi žmonės ne iš vargo ar negalėjimo nusipirkti naują daiktą, o dėl to, kad jiems svarbios ekologijos idėjos. Net jei čia iš pradžių ateini ekonominiais sumetimais, susipažinus su idėja, vėliau ranka nepakils išmesti padėvėtų, bet gerų batų ar marškinėlių. Kai esi vienas, galvoji „Ai, ką aš vienas galiu“, bet kai pamatai tūkstantinę minią, tada supranti, kad tai mes darome dėl savo vaikų – tausojame žemę“, – sakė „Mamų mugės“ vadovė. 


MAMŲ MUGĖS sumanytoja Jurga Barbora Jauniškienė.
MAMŲ MUGĖS sumanytoja Jurga Barbora Jauniškienė.
Marius Morkevičius


Pasak Jurgos Barboros Jauniškienės, „Mamų mugės“ pardavimai didėja, o kiekvienas dalyvis vidutiniškai parduoda 70-80 proc. savo pristatytų daiktų. Norintieji neparduotus daiktus gali paaukoti labdarai. Šios mugės naujiena – etiketėje esantis ženkliukas su aukojančia rankyte – tai ženklas, kad šios prekės šeimininkas dalį gautų pinigų paaukos vienintelio Vilniuje vaikų hospiso statybai. Vaikų hospisui aukojamos ir lėšos, gautos už nupirktus bilietus. Pati mugė yra nemokama visiems lankytojams, tik pirmąją mugės dieną - kovo 21-ąją ir 28 dieną - pirmąją prekybos dieną po prekių papildymo, nuo 9 iki 12 valandos – laikas, skirtas pirmiesiems pirkėjams. Pinigai už bilietus paaukojami vaikų hospiso statybai. Kitu mugės darbo laiku visiems įėjimas nemokamas.


Kovo 21-ąją ir 28-ąją (ketvirtadieniais) mugė dirbs nuo 12 iki 20 val. Kovo 22 ir 29 d. (penktadieniais) - nuo 9 iki 18 val., kovo 23 ir 30 (šeštadieniais) - nuo 9 iki 16 val., kovo 24 (sekmadienį) - nuo 9 iki 14 val., o paskutinę mugės darbo dieną kovo 31-ąją (sekmadienį) - nuo 9 iki 16 val. Paskutinę dieną pažymėtoms prekėms - nuolaidos net iki 70 procentų. „Mamų mugėje“ nuolaidos prasideda jau penktadieniais. Pažymėtoms prekėms taikomos 20-ies procentų, šeštadieniais bei sekmadieniais - ir 50 procentų nuolaidos.


.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis