Vaizdo įrašas iš gimdymo namų skirtas netikėtam tikslui: pamatykite ir jūs

Labai netikėtu vaizdo filmu „Pasirink savo ateitį“, kuriame įamžinti gimstantys naujagimiai, Europos Parlamentas kviečia dalyvauti artėjančiuose rinkimuose, iki kurių liko vos mėnuo. 


Trumpas filmas skatina susimąstyti apie ateities kartas, kurias tiesiogiai paveiks Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai. Garsaus Prancūzijos režisieriaus Frédérico Planchono sukurtame filme užfiksuotos ryškios, jaudinančios ir trapios akimirkos naujagimiams ateinant į šį pasaulį.


Filmą įgarsino 11 metų mergaitė iš Danijos, kuri kreipiasi į rinkėjus ir ragina juos būti atsakingais: „Kiekvienas pajėgus palikti žymę, bet dideliems pokyčiams reikia mūsų visų. Pasirink Europą, kokioje norėtum, kad augčiau.“ Gegužės 23–26 d. visoje Europoje rengiami rinkimai nuspręs Europos Sąjungos (ES) ateities kryptį.


Įdomu, kad filme iš viso dalyvavo 15 būsimųjų tėvų, jų nėštumai ir gimdymai nufilmuoti natūraliai, nerežisuojant. Visi filmuke matomi gimdymai vyko 2019 metais vasario - kovo mėnesiais. Filmuke matomos šeimos gyvena Graikijoje, Čekijoje, Danijoje ir Vengrijoje. Savo pasirinkimą filmuoti būtent šiose šalyse filmuko autorius grindžia tuo, kad sumanymas buvo parodyti vaiko gimimą skirtingose Europos dalyse: šiaurinėje, centrinėje ir pietinėje. Iš viso buvo užmegzta kontaktų su 20 ligoninių 13 Europos šalių, o galiausiai filmuota penkiose ligoninėse, keturiose aukščiau išvardintose šalyse.


Filmuką galima pamatyti čia (žiūrėdami pasirinkite subtitrus lietuvių kalba):


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis