Daugiau kaip 900 moterų šventė motinystę konferencijoje „Sveika ir laiminga mama“

Sekmadienį Vilniaus naujojoje “Siemens” arenos erdvėje „Confer by Siemens arena“ vyko neeilinis renginys: jau antrus metus organizuota konferencija „Sveika ir laiminga mama“, sutraukusi daugybę sąmoninga motinyste besidominčių mamų ir tėčių iš visos Lietuvos. Tarptautinėje konferencijoje apsilankė daugiau nei 900 žmonių, daugybė žiūrovų stebėjo tiesioginę renginio transliaciją internetu. 


Šių metų konferencijos dalyviams buvo paruošta net 13 spalvingų pranešimų: sveikata ir hormonų balansas, poros santykiai, sąmoningas gimdymas, vaiko talentų atskleidimas, garsių Lietuvos mamų ir tėčių patirtys, muzikinė požiūrio plėtimo paskaita ir dar daugiau! Į nuo ankstyvo ryto iki vakaro trukusią konferenciją lankytojai rinkosi visą dieną. 


Pirmasis pranešėjas, endobiogenikos ekspertas iš JAV dr. Kamyar M. Hedayat papasakojo apie hormonų įtaką ir svarbą moters gyvenime, pateikė daugybę naudingų žinių, kaip kiekviena moteris gali „susidraugauti“ su savo hormonais, subalansuoti hormoninę sistemą ir gyventi ne tik sveikiau, bet ir maloniau. 


Iškart po to buvo emocinio intelekto lavinimo specialisto, mokymų centro „SoulACTION“ įkūrėjo Rimvydo Židžiūno paskaita apie poros santykius. Pranešėjas pasidalino 25 metų praktikos patirtimi ir pateikė vertingų įžvalgų, padedančių poroms, susilaukusioms vaikų, neapsiriboti tik naujai atsiradusiomis mamos ir tėčio gyvenimo vaidmenimis, o plėsti savo pasaulėžiūrą ir rinktis santykius auginantį evoliucijos kelią poroje. 


Trečioji konferencijos pranešėja, vaikų meninio kolektyvo „Džimba“ trenerė, profesionali gimnastė Viktorija Macijauskienė ne tik pasidalino spalvinga savo patirties būnant mama kelione, bet ir pirmą kartą atskleidė džiugią paslaptį: Arvydo ir Viktorijos Macijauskų šeima laukiasi jau trečiosios atžalos! Nuskambėjus sveikinimams salėje, scenoje savo pasirodymus atliko ir vaikų kolektyvo „Džimba“ šokėjos. 


Viktorija Macijauskienė
Viktorija Macijauskienė
Organizatorių nuotr.


Po ilgosios pertraukos šokio judesio terapijos konsultantė, „7 intelektų lavinimo programos“ mokytoja Rūta Lelytė-Ambrozaitienė papasakojo, kodėl naudinga šokti: ne tik patiems, bet ir su savo vaikais! 


Mitybos ir sveikatos konsultantė, trijų vaikų mama Suzanne Lundborg, naujosios medicinos klinikų tinklo „Health Optimizing Clinics“ klinikos Švedijoje įkūrėja, dirbanti sveikatos srityje jau daugiau nei 30 metų, papasakojo apie penkis didžiausius sveikatos iššūkius, su kuriais gyvenime susiduria moterys. Sėkmingai pasveikusi Suzanne pasidalino asmeninėmis ir profesinėmis žiniomis, kaip puoselėti savo sveikatą natūraliomis, neinvazinėmis priemonėmis. 


Toliau buvo interaktyvus interviu ant scenos, kurio metu konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė ir sveikos mitybos specialistė, knygos „Liekna visam gyvenimui“ autorė Vaida Kurpienė kalbėjosi apie sveiką mitybą ir sveikesnius mitybos įpročius šeimoje. Vaida atskleidė ir keletą paprastų paslapčių, kaip be vargo sveikais patiekalais suvilioti ir šeimos narius!


Pokalbis su Vaida Kurpiene
Pokalbis su Vaida Kurpiene
Organizatorių nuotr.


Elena Tonetti, sąmoningo nėštumo ir gimdymo mokytoja iš JAV, video pranešimo metu papasakojo apie dažniausias gimimo ir pirmųjų trijų augimo metų žmogaus patiriamas traumas ir tai, kaip jau suaugę, galime patys sau padėti.


Po šio pranešimo ant scenos žengė ir konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ viena iš iniciatorių ir organizatorė, emocinio intelekto lavinimo specialistė, „Įkvėpimo dirbtuvių“ autorė Inga Jablonskė. Pozityvumu ir energija trykštanti moteris savo pranešimo metu pasakojo apie 7 ypatingus talentus, kurie iš tiesų yra labai paprasti - būtent todėl mamos dažnai apie juos užmiršta. Pasak Ingos, kiekviena moteris ir mama turi daugybę nuostabių, prigimtinių talentų, o ar vaikelio auginimą nori paversti nauja galimybe mokytis ir asmeniniu „universitetu“ – kiekvieną akimirką sprendžia pati. 


Po šio nuoširdumu įkvepiančio pranešimo ir neilgos pertraukos laukė dar daugiau energijos ir staigmenų! Trijų vaikų tėtis, laimingas vyras Ignas Bakėjus pasidalino asmenine kelione ir augimu poros, vyro ir žmonos santykiuose, šeimos gyvenime. Ignas negailėjo pagyrimų savo žmonai Simonai, kuri sulaukė ir publikos aplodismentų už meilę, kantrybę ir palaikymą. Igną scenoje netikėtai pristatė ir klausimus po pranešimo uždavė kitas žymus trijų vaikų tėtis, knygos „Mamų eilės“ autorius Simonas Urbonas. 


Toliau buvo nuoširdus mokslų daktaro, elgsenos tyrinėtojo Zarey (Ukraina) pranešimas. Jis pasidalino vertingomis įžvalgomis apie šiandienos visuomenę ir vyraujančią laimės sampratą. Pasak Zarey, tikra laimė – labai paprasta. Tokia paprasta, kad dažnai net neatpažįstama. 


Jau antrus metus konferencijai „Sveika ir laiminga mama“ vaizdo pranešimą parengusi JAV gyvenanti lietuvių kilmės Foreli Kramarik šįkart kalbėjo ne apie vaiko talentus, bet apie tėvų: norint užauginti genialius vaikus reikia būti genialiais tėvais! Ateities pedagogikos specialistė, penkių ypač talentingų vaikų mama atsakė į klausimą, kaip būti tėvais-genijais ir padėti vaikams atsiskleisti.


Publikos ovacijų sulaukė ir dailininkų, brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų pranešimas. Jiedu pasidalino skaudžiomis vaikystės patirtimis ir davė vertingų, pozityvių patarimų, kaip reikėtų auklėti bei ugdyti kiek kitokius, iš problematiškos aplinkos atėjusius, elgesio bėdų turinčius vaikus. 


Broliai Gataveckai
Broliai Gataveckai
Organizatorių nuotr.


Prieš pat brolių Gataveckų pranešimą scenoje buvo parodyta specialiai konferencijai „Sveika ir laiminga mama“ sukurta meninė iliustracija, kurią piešė menininkė, iliustratorė Agnė Gintalaitė. Ši iliustracija puikiai atspindėjo mintį, jog kiekvienas vaikas, nesvarbu iš kur jis kilęs, yra gimęs augti, tobulėti ir yra vertas draugystės. Priimdami kitus žmones tokius, kokie jie yra, mes ir patys augame vidumi.


Paskutinis renginio pasirodymas – įdomaus formato muzikinė Andrės AMIYA Pabarčiūtės požiūrio plėtimo paskaita – patyrimas, kurios metu buvo kviečiama atsigręžti į save ir prisiminti, kad meilę ir palaikymą pirmiausiai reikia suteikti sau pačiai, norint duoti tai vaikams ir kitiems šeimos nariams. Kartu su muzikantais Agne Doveikaite ir Vyčiu Smolsku Andrė AMIYA gyvai atliko ir keletą muzikinių kūrinių.


Jūsų dėmesiui – akimirkos iš konferencijos"
Pertraukų metu skirtingi pranešėjai laukė konferencijos dalyvių specialiai įrengtoje erdvėje vestibiulyje ir buvo pasirengę atsakyti į asmeninius klausimus.


Renginį vainikavo visos konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ organizatorių-savanorių komandos šventiškas pasirodymas ant scenos su balionais, simbolizuojančiais džiaugsmą, lengvumą ir padrąsinimą – pritaikyti gautas žinias gyvenime ir siekti savo svajonių.


Parangė Miglė Kačinskaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis