Paprasta ir gražu: rankų darbo Velykinės dekoracijos

Šios Velykos - kitokios. Turime daugiau laiko, kuomet galime ruoštis ir atsiskleisti. Žurnalo "Tavo vaikas" dizainerė siūlo pamėginti pasigaminti labai paprastas, tačiau nuostabiai gražias dekoracijas.

Pajūrio akmenėliai

 

Interneto platybėse yra šimtai būdų, kaip dažyti kiaušinius. Keletą mums labiausiai patikusių išbandėme. Siūlome pabandyti ir jums.

 

Pajūrio akmenėliai
Pajūrio akmenėliai
Rima Milaševičienė


Reikės:

Kiaušinių baltu lukštu

Nedidelio mėlynojo kopūsto

Trijų šaukštų acto

Sviesto

Kempinėlės

 

Kiaušinius išverdame ir paliekame atvėsti.


Atskirai išverdame kopūstą. Kad būtų paprasčiau jį įdėti į puodą, atskiriame lapus (kaip verdant balandėlius) arba kopūstą tiesiog supjaustome į kelias dalis. Užpilame vandeniu, kad visiškai apsemtų kopūstą, ir verdame apie 30–40 min. Kopūstui išvirus, spalvotą vandenį nupilame į atskirą indą ir paliekame atvėsti iki kambario temperatūros.


Tada imamės kiaušinių dažymo. Kempinėlę lengvai priliečiame prie kambario temperatūros sviesto ir ja patapšnojame kiaušinį. Kiaušinį geriausia laikyti dviem pirštais. Kuo daugiau sviesto užtepsime ant kiaušinio, tuo daugiau jis turės baltos spalvos. Suteptus sviestu kiaušinius iš karto dedame į indą su spalvotu vandeniu. Kad kiaušiniai vienas su kitu nesiliestų, puodo dugne paklojame popierinių rankšluosčių. Spalvotame vandenyje kiaušinius laikome ne mažiau kaip valandą arba paliekame per naktį. Tada kiaušiniai nusidažys tamsiausiai. Išėmus kiaušinį, dedame ant popierinio rankšluosčio ir paliekame nudžiūti. Sviesto likučius nuvalome.

 

Gera idėja

Įmerkite kiaušinį į puodelį taip, kad jis būtų nevisiškai apsemtas. Po valandos kiaušinį atsargiai pasukite. Kartokite keletą kartų. Gausite naujo dekoro margutį.

 

Visos vaivorykštės spalvos

 

Visos vaivorykštės spalvos
Visos vaivorykštės spalvos
Rima Milaševičienė


Reikės:

Kiaušinių baltu lukštu

3 spalvų valgomųjų dažų

Skutimosi putų

Keksiukų kepimo formos

 

Kiaušinius išverdame ir paliekame atvėsti.


Keksiukų kepimo formas pripildome skutimosi putų. Daug nepurkškite, nes jos labai plečiasi. Tada užlašiname kelių spalvų valgomųjų dažų. Išmaišome mediniu smeigtuku ir uždedame kiaušinius. Laikome apie 30 min. Tada atsargiai apsukame kiaušinius kita puse. Vėl palaikius 30 min., kiaušinius išimame. Labai netrindami, atsargiai nuplauname ir paliekame nudžiūti.

 

Iš kelių kiaušinių padarėme vazeles pirmiems pavasario žiedams.


O viename kiaušinyje susukome lizdelį viščiukui.

 

Plunksnuotosios papūgėlės

 

Keletas medinių skalbinių segtukų, šiek tiek rankų darbo ir fantazijos...

 

Plunksnuotosios papūgėlės
Plunksnuotosios papūgėlės
Rima Milaševičienė


Reikės:

Medinių skalbinių segtukų

Dažų

Teptuko

Plunksnų

Spalvoto popieriaus

Pieštukinių klijų

Žirklių

 

Skalbinių segtukus nudažome guašu, akvarele, akriliniais dažais arba net mamos nagų laku. Iš balto popieriaus iškerpame akytes. Bus dar paprasčiau, jei turite skylamušį, nereikės kirpti. Juodu flomasteriu nupiešiame akytes. Iš geltono popieriaus iškerpame snapelį. Viską priklijuojame. Kitoje pusėje priklijuojame plunksnas.

 

 Naudingas patarimas

Jei snapeliui neturite spalvoto popieriaus, baltą popierių nuspalvinkite geltonai. Jo reikia visai nedaug.

Akyčių vyzdžius galite padaryti, priklijuodami juodus karoliukus.

 

Laimės paukštės


Laimės paukštės
Laimės paukštės
Rima Milaševičienė

 

Reikės:

Kelių rūšių storesnio spalvoto popieriaus

Krepinio popieriaus

Žirklių

Pjaustymo peiliuko

 

Ant storo popieriaus nusipiešiame paukščio kontūrą ir jį išsikerpame. Galite pasidaryti kelių dydžių paukščius. Naudodami šį šabloną, prisikarpome daug paukštelių. Peiliuku iškerpame sparneliams skyles. Iš krepinio popieriaus armonikėle prilankstome sparnelių. Sparnelius perkišame per skyles, sulenkiame ir išskleidžiame armonikėlę, kad sparnai imtų plasnoti. Jei kabinsite ant šakelių, adata perverkite norimo ilgio siūlą.

 

Zuikių šeimyna


Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko... Kokios Velykos be zuikių. Pūkuotuodegiai – geriausi Velykų bobutės padėjėjai, kiaušinių slapstytojai!


Zuikiai puikiai
Zuikiai puikiai
Rima Milaševičienė


Reikės:

Storesnio popieriaus

Putplasčio kiaušinių

Karštų klijų

Dažų, teptuko

Karoliukų

Juodos vielos

 

Putplasčio kiaušinius nudažome norima spalva. Kad neišsiteptumėte rankų, laikykite juos pasmeigtus ant medinio pagaliuko. Iš popieriaus susukame kūnelį ir suklijuojame klijais. Kraštus sulyginame žirklėmis. Nudažome. Kiaušinį priklijuojame ant kūnelio.


Liko smagiausia dalis – veidelio piešimas. Iš vielučių suformuojame ausis ir jas įsmeigiame į galvytę. Juodu flomasteriu nupiešiame akis. Karoliuką perveriame keliomis vielutėmis – gausime nosytę, kurią priklijuosime ant kiaušinio. Spalvingomis juostelėmis ar plunksnomis papuošiame zuikius.


Vainikas

 

Vainikas
Vainikas
Rima Milaševičienė


Reikės:

Kartono

Lipalo

Medienos plaušo dekoravimui

Dekoratyvinių kiaušinukų

Karštų klijų (jei neturite, tiks ir lipalas)

 

Iš kartono išsikerpame pagrindą vainikui (skrituliui apsibrėžti naudojome dvi skirtingo dydžio lėkštes).


Lipalą šiek tiek praskiedžiame vandeniu ir supilame į dubenėlį. Imame plaušą, merkiame į dubenį su lipalu (visai suvilgyti nereikia) ir prispaudžiame prie vainiko pagrindo. Taip plaušu apdėliojame visą vainiką. Jei vainikas atrodo plokščias, pakartojame procesą ant viršaus. Nebijokite, jei vainiko pagrindas šiek tiek permirksta lipalu. Išdžius ir lipalo nesimatys. Tik dirbdami būtinai pasitieskite plastikinių maišelių, kad vainikas nepriliptų prie stalo ar kito popieriaus. Vainikui išdžiūvus, dekoruojame, karštais klijais priklijuodami kiaušinius.


Indų dekoravimas

 

Dekoruotas indas
Dekoruotas indas
Rima Milaševičienė


Ant stiklainio dangtelio priklijavome guminį ančiuką. Viską nudažėme akriliniais dažais. Štai jums ir žaismingas indas biriems velykiniams dalykėliams laikyti!

 

 Lizdelis


Lizdelis
Lizdelis
Rima Milaševičienė


Iš likusių medžiagų nuo vainiko gamybos galime susukti lizdelį mažam paukšteliui. Paimame norimo dydžio dubenėlį ir, jį apvertę, aptraukiame maistine plėvele. Ant plėvelės dedame plaušą, sumirkytą lipalu. Taip apdedame visą dubenėlį. Palaukiame, kol lipalas sudžius. Apverčiame dubenėlį ir kartu su maistine plėvele atskiriame jį nuo suformuoto lizdelio. Dekoruojame kiaušiniais.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis