Dažniausiai tėvų daromos klaidos, kuomet perka aprangą vaikams internetu

Viena iš svarbiausių tėvų atsakomybių, auginant vaikus, pasirūpinti mažųjų atžalų apranga. Nors pirkti drabužius, avalynę ir aksesuarus internetinėse parduotuvėse ir yra labai patogu ir paprasta, dažnai perkant atsiranda naujų iššūkių, kuriuos sunku spręsti.

Vien tik pigiausių kainų medžiojimas


Nors yra naudinga ieškoti žemiausios kainos ir didžiausių nuolaidų, aklas pigių produktų vaikymasis atneša daugiau problemų nei naudos. Vaikai yra gerokai aktyvesni už suaugusius ir, nors drabužius greitai išauga, nesinori, kad jie suplyštų ar susidėvėtų greičiau nei atžala spėjo juos išaugti.


Dėl to į kainą dėmesį kreipti yra naudinga, tačiau tai neturėtų būti pirmaeilis kriterijus, kai renkate drabužius vaikams. Visos vaikiškos kelnės, visų pirma turėtų būti kokybiškos ir patogios, visų antra – atrodytų stilingai ir gražiai, o tik trečioje eilėje apsimoka prioritetą teikti kainai. Priešingu atveju daug nervinsitės dėl to, kad drabužius reikės keisti dažniau, o bendroje sumoje išleisite daugiau.


Per brangių drabužių pirkimas


Iš kitos pusės, negalime nepaminėti ir to, kad daugelis tėvų dažnai nusivilia, kai perka itin brangius drabužius savo vaikams. Nors norisi, kad vaikas atrodytų gražiai ir jaustųsi puikiai, yra tam tikra riba, nuo kurios finansiškai nebeapsimoka pirkti vaikams tokių drabužių.


Tikėtis, kad vaikas elgsis itin atsakingai – naivu. Jie daug dūksta, žaidžia, tyrinėja aplinką ir dėl to dažnai išsitepa, krenta, užsigauna, susiplėšo drabužius ar kitaip pakenkia drabužiams. Geriau, kad drabužių nebūtų gaila, nes kuomet vaikas sugadina brangų ir vertingą daiktą, tėvai tikrai pergyvena ir nusimena. Toks tėvų liūdesys gali nuliūdinti ir vaiką arba jį išgąsdinti, o dėl drabužių tokias emocijas patirti tikrai neverta.


Realu turėti vieną – kitą brangesnį ir geresnį drabužį progoms, tačiau taip pat nesitikėkite, kad jis tarnaus tiek laiko, kiek tarnautų atsakingam suaugusiam.


Stiliaus svarba iškeliama virš patogumo


Šiek tiek apie tai užsiminėme prie pačio pirmo punkto. Kiekvienas drabužis vaikui tarnauja kiek kitaip nei suaugusiam žmogui. Iki tam tikro amžiaus vaikui net nelabai įdomu kuo ir kaip jis yra aprengiamas. Bent jau tuo laikotarpiu svarbu, kad dėvimi drabužiai, avimi batai ir turimi aksesuarai nevaržytų žaidimų ar pramogų laisvės.


Nesirinkite aptemptų arba judesius varžančių drabužių, nes su jais vaikas nesijaus komfortiškai ir priešinsis jais rengtis arba labai greitai juos sugadins. Kai renkatės batus, viršutinius ar apatinius drabužius, pasidomėkite ne tik sudėtimi ir prekės informacija, tačiau taip pat ir tuo, kaip vaikas su tuo drabužiu jaučiasi.

Nepamirškite to, kad prioritetų skalėje patogumas visuomet turėtų būti aukščiau nei stilius.


Nepagalvojama apie drabužio funkcionalumą


Patogumas nėra tas pats, kaip funkcionalumas, nors dažnas vartotojas tai maišo. Paimkime pavyzdį – striukę. Štai patogi striukė bus ta, kurią malonu dėvėti. Na, o funkcionali striukė turės daug kišenių, gobtuvą, atšvaitus, suveržiamas ar atlaisvinamas rankoves, daug kitų privalumų.


Funkcionalumas drabužyje yra svarbus daugeliui žmonių, tačiau vaikams to reikia net labiau nei suaugusiems. Kodėl? Daugiausiai – todėl, kad jie dar nėra tiek susirūpinę tuo, kad pasirūpintų savo sveikata ar daiktais. Ši savybė daugiau bus svarbi tėvams ar globėjams, kurie nori, kad vaikas nesušlaptų lietingą dieną arba jo neperpūstų smarkus vėjas, būtų galima saugiai pasivaikščioti jau sutemus ir ne tik. Funkcionalūs drabužiai yra verti kiek didesnių išlaidų.


Ignoruojama sudėtis ir prekės informacija


Kuomet galite, pirmenybę teikite drabužiams, avalynei ir aksesuarams, kurie turi geresnę sudėtį. Nors 100% natūralūs arba tvarūs ingredientai nebūtinai reiškia daug geresnį produktą, tačiau pavyzdžiui vilnonės pirštinės vaikams beveik visuomet bus geresnės nei sintetinės.


Sudėtis svarbi ne tik dėl to, kad, pvz., natūralios sudėties marškinėliai geriau kvėpuoja. Sudėtis svarbi ir dėl drabužio priežiūros – valymo bei patvarumo. Tėvams visada norisi, kad drabužiai lengvai išsiskalbtų arba lengvai nesudiltų ir nesusigadintų. Kai perkate, neignoruokite sudėties ir atkreipkite dėmesį į tai, kokios medžiagos buvo panaudotos gaminant drabužį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis