Žurnalistas pričiupo nelegalias psichotropines medžiagas platinantį nepilnametį: atskleistos detalės kelia nerimą

Šalies mokyklose ir už jų ribų kaip virusas plinta mokinių svaiginamasis narkotinėmis medžiagomis bei neaiškios kilmės ar net žiurkių nuodais pripildytų aparatų rūkymas. Kad tokių medžiagų įsigyti galima nesunkiai, įsitikino ir tyrimą atlikusi TV3 laidos „Karštai su tv3.lt“ komanda. Jau šį vakarą laida kvies pasiaiškinti, kodėl mokyklos nesugeba sukontroliuoti nusikalstančių paauglių, o policijai nepavyksta sugaudyti narkotikus ir svaiginančius rūkalus pardavinėjančių nusikaltėlių?

Apie tai šį vakarą laidoje diskutuos trijų vaikų mama Inga Krasuckienė, Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis ir Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas.


Kad narkotinių ir svaigiųjų medžiagų galima įsigyti lengvai, „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai įsitikino tik pradėję ieškoti, kaip tą padaryti, mat skelbimų pilni socialiniai tinklai. O ir pardavėjai nesislapsto. Tik „maža smulkmena“ – tarp jų gausu ir nepilnamečių. Slaptą interviu su vienu iš jų, kurį pričiupo žurnalistai, žiūrovai išvys ir šio vakaro ir laidoje.


„Deja, bet šiandien Lietuvoje įsigyti narkotinių ar neaiškios kilmės medžiagų yra labai paprasta. Tyrimą atlikęs žurnalistas vos per 10 minučių socialiniuose tinkluose rado dešimtis tokių skelbimų. O nepilnametis vaikinas, kurį pričiupome tokias medžiagas pardavinėjantį, jas vaikams priveža iki pat mokyklos ar net būrelių durų! Įdomiausia tai, kad pranešęs apie jo nelegalią veiklą policijai, mūsų žurnalistas sulaukė grasinimų iš šio vaikino „viršūnių“ – sunku patikėti, tačiau šie žmonės iš tiesų jaučiasi neliečiami ir nebaudžiami. Karštą bulvę, kas dėl to atsakingas, tėvai, mokyklos ir policija mėto vieni kitiems. Tačiau problema darosi vis rimtesnė, o jos pasekmės gali būti tragiškos – JAV nuo tokių medžiagų jau miršta dešimtys tūkstančių jaunų žmonių. Tad kas laukia mūsų?“ – sako laidos vedėjas bei naujienų portalo tv3.lt vyriausiasis redaktorius Artūras Anužis.


Sunku patikėti, tačiau neaiškios kilmės medžiagas pardavinėjantis prekeivis, su kuriuo susidūrė žurnalistai, ir pats yra nepilnametis – vaikinui netrukus sueis 17 metų.


Anot M. Akelaičio, prioritetinių klausimų, su kuriais susiduria policijos pareigūnai, šalyje yra daugybė. Todėl ir kovai su tokių medžiagų prekeiviais stengiamasi pasirinkti vieną, patį tinkamiausią ir veiksmingiausią kelią.


„Policija savo veiklą daugiausiai orientuoja į stambesnio mastu platinimu užsiimančius asmenis. Tai – vištos ir kiaušinio klausimas: ar gaudome pavienius ir nesugebame suvaldyti pagrindinio srauto, ar bandome koncentruotis į tas sritis, kurios užkirstų pagrindinį kanalą“, – pripažins M. Akelaitis.


Anot Viešosios policijos valdybos viršininko, nuo tokių psichotropinių medžiagų prekeivių apsaugoti visus mokyklinio amžiaus vaikus šiai dienai yra tiesiog neįmanoma: „Neturime tokių resursų, kad kiekvienoje mokykloje būtų po policijos pareigūną, kuris vaikytų nelegalius platintojus. Negalime apsaugoti kiekvieno vaiko, nes jų turime virš 300 tūkstančių, o policijos pareigūnų Lietuvoje – tik 8 tūkstančiai. Labai svarbi dedamoji čia yra šeima ir tėvai. Ir pats turiu paauglius vaikus, todėl puikiai suprantu, kad jei nesidomėsiu tuo, ką jie veikia ar vartoja, tuo užsiims kažkas kitas. Policija ateis tada, kai bus padarytas nusikaltimas, bet kasdieninėje aplinkoje tai pirmiausiai yra mano pareiga.“


Anot trijų vaikų mamos I. Krasuckienės, domėtis apie gręsiančius pavojus turėtų ir tėvai – sužiūrėti vieną, du ar tris vaikus nėra tas pats, kaip sužiūrėti jų virš 300 tūkstančių.


Laidos žiūrovai pamatys ir tai, kaip atrodo žurnalisto tyrimo metu iš prekeivio įsigyta spalvota nelegali rūkomoji medžiaga. Anot M. Akelaičio, baisiausia tai, kad neretai jaunimas nė nežino, ką perka: „Visiškai neaišku, kas tai yra – šiais laikais čia galima supilti nežinia ką ir pardavinėti. Medikai kartais nesupranta, kas yra įvykę į sveikatos įstaigą patekusiems vaikams, ką jie yra pavartoję, ir kaip jiems padėti, nes neaišku, kas ten buvo.“


Tad kaip sustabdyti narkotikų ir kitokių neaiškios kilmės rūkomųjų medžiagų prekeivius? Kaip nuo to apsaugoti šalies vaikus? Visi atsakymai – jau šį vakarą.


Laida „Karštai su tv3.lt“ – pirmadieniais, 20 val. per TV3!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis