Pajūrio gelbėtojai pristatė naujovę – skęstančiuosius gelbėti padedantį droną

Ketvirtadienio Palangos gelbėtojai pristatė naujovę – droną, padedantį gelbėti skęstančiuosius, skelbia Palangos savivaldybė.

Pranešime pažymima, kad dronas iš vietos pakyla vos per 3 sekundes bei, nuo kranto valdomas gelbėtojo, nugabena ir tiksliai į reikiamą vietą nuleidžia į nelaimę pakliuvusiam žmogui gelbėjimosi ratą, padedantį skęstančiajam išsilaikyti ant vandens.


Atkabinęs lyną, kuriuo gabenamas gelbėjimosi ratas, dronas grįžta į krantą. Jei skęsta ne vienas, o keletas žmonių, dronas skubiai grįžta į krantą, čia prikabinamas ir nelaimėliui nugabenamas kitas gelbėjimosi ratas. Per tą laiką darbo imasi gelbėtojai – vandens motociklu atskuba į nelaimės vietą bei skęstantįjį atgabena į krantą.


Dirbti su šia įranga yra apmokyti penki gelbėtojai.


Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas pabrėžė, kad skubant į pagalbą skęstančiajam yra reikšminga kiekviena sekundė. Gelbėtojo teigimu, naujasis gelbėtojų dronas gali skristi 70 kilometrų per valandą greičiu ir įveikti maždaug 12 kilometrų atstumą. Skęstantįjį jis gali pasiekti itin operatyviai – vos per keletą sekundžių. Drono darbui įtakos neturi iki 15 metrų per sekundę pučiantis vėjas.


Tokie dronai yra naudojami Australijoje. Esant poreikiui, tokią įrangą į pagalbą pasitelkia vokiečių ir prancūzų policija bei specialiosios pajėgos, rašoma pranešime.


 Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, operatyviai į pagalbą skęstančiajam atskubančios priemonės yra labai svarbios, kadangi tai padeda išgelbėti gyvybę. „Kasmet poilsiautojams stengiamasi suteikti kuo didesnį saugumą prie jūros“, – sakė meras. Jis pabrėžė, kad esant neramiai jūrai, ne visi poilsiautojai žino, kaip reikia elgtis jūroje, pakliūva į dubes, tad operatyvios pagalbos suteikimo priemonės yra būtinos. „Žmogaus gyvybė svarbiausia“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis