Pagarba sau: 5 būdai, kaip labiau gerbti save

Savigarba padeda žmonėms nustatyti sveikas ribas, atsikratyti neigiamų minčių ir rūpintis savimi.

Kas yra savigarba?


Savigarba – tai savęs vertinimo, pasitikėjimo savimi ir savo gebėjimais jausmas. Tai tam tikra emocinė būsena, kai žmogus jaučia pasitenkinimą savimi. Savigarba apima savivertę ir meilę sau net ir tada, kai patiria sunkumų ar suabejoja savimi.


Kodėl savigarbayra svarbi?


Pagarba sau yra būtina, nes ji koreliuoja su bendra žmogaus gerove.


  • Pagarba sau kuria pasitikėjimą. Žmonės, turintys stiprią savigarbą, paprastai yra patikimi. Kai žmonės gerbia save, jie gali užsitarnauti ir kitų pagarbą. Pagarba yra pasitikėjimo kūrimo ir veiksmingo bendravimo su kitais pagrindas.


  • Pagarba sau padeda žmonėms rasti vidinę ramybę. Galite susidurti su žmonėmis, kurie su jumis nesutinka, jus liūdina ar net skaudina, tačiau būtent pagarba sau gali suteikti jums pasitikėjimo savimi ir stumti į priekį nepaisant iškilusių kliūčių.


  • Pagarba sau leidžia labiau atsiskleisti jūsų vertybėms. Savigarba neleidžia pamiršti jūsų pamatinių vertybių ir moralinių nuostatų net ir labai kebliose ir sudėtingose situacijose. Tvirtai save gerbiantis žmogus priimdamas sprendimus gali lengviau laikytis savo asmeninių vertybių ir įsitikinimų.


  • Pagarba sau palaiko psichinę sveikatą. Savivertės ugdymas yra rūpinimosi savimi forma. Savigarbos trūkumas gali sukelti žemą savigarbą ir neigiamai paveikti psichinę sveikatą.


Kaip gerbti save: 5 būdai, kaip ugdyti pagarbą sau


Norėdami sustiprinti savigarbą, išbandykite šiuos patarimus:


1. Būkite su žmonėmis, kurie jus myli. Jūsų draugai ir šeima jus labiausiai supras ir mylės, todėl bus lengviau jaustis vertinamiems ir matomiems. O tai sukels didesnę laimę.


2. Praktikuokite tai, kas jums teikia džiaugsmo. Jogos praktika, žygiai pėsčiomis ar naminio valgio gaminimas gali suteikti daug džiaugsmo ir padėti save labiau mylėti ir gerbti. Skirkite laiko maloniai veiklai, kad jaustumėtės geriausiu būdami tiesiogsavimi.


3. Pirmenybę teikite savigarbai. Kiekvieną dieną skirkite laiko sau ir užsiimkite tuo, kas leidžia jaustis gerai. Nesvarbu, ar tai SPA diena, ar ilgas pokalbis su mylimu žmogumi - tai leis jums pasikrauti energijos ir būti geriausia savo versija.


4. Pašalinkite negatyvą iš savo gyvenimo. Jums gali tekti nutraukti arba pakeisti santykius su žmonėmis, kurių požiūris nėra teigiamas , taip pat turėtumėte pasakyti „ne“ veiklai ar darbui, kurie neatitinka jūsų vertybių.


5. Surašykite visas savo teigiamas savybes ir gebėjimus, kuriais didžiuojatės. Švęskite tai, kas jums patinka savyje. Turėkite šį sąrašą prieš akis, ypatingai blogomis dienomis, kai liūdna, kai imate abejoti savimi. Tai leis jums prisiminti, kad ne viskas yra juoda.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis