Kaune tarp šimtamečių ąžuolų apsigyveno knygų herojai

Kaune, Ąžuolyno parke, tarp šimtamečių ąžuolų šeštadienį įsižiebė šviesų pasaulis, kuriame apsigyveno knygų apie penkiametę mergaitę Kakę Makę istorijos. Net 250 žibintais virtusių scenų iš įvairiausių knygų kauniečius ir miesto svečius vilioja gamtos ir knygų pasaulio sinergija.

Ąžuolyno parke, pro penkių metrų aukščio Dantukų fėjos pilies vartus patekusieji į šviečiančią gėlių pievą šeštadienio vakarą mėgavosi daugiau kaip pusantro kilometro taku. Jame, skambant kompozitoriaus Fausto Venckaus dainoms, lankytojai grožėjosi ryškiomis, šviečiančiomis skulptūromis, lazerių ir interaktyvių pramogų instaliacijomis. Kakės Makės parke apsilankė nuomonės formuotojos Karolina Meschino, Gabija Vyšniauskaitė, Silvija Mickeliūnė.


Šviesų ir žibintų festivalio rengėjai tiki, kad grynas oras, muzika ir daugiau nei 2500 žingsnių šviečiančiu taku kartu su šeima, mokyklos, darželio ar būrelių draugais yra puiki patirtis tamsiuoju metų laiku.


„Kakės Makės šviečiantis parkas“
„Kakės Makės šviečiantis parkas“
Dainius Dambrauskas nuotr.


Scenos iš knygų tapo fotogeniškomis instaliacijomis


Eidami pusantro kilometro, parko lankytojai surinks ne tik 2 500 žingsnių, bet ir panirs į magiškas knygų scenas, kurių pasakojimus supras net ir tie, kurie Kakės Makės knygų neskaitė. Didžiulė komanda 250 unikalių instaliacijų ir skulptūrų pagal rašytojos ir iliustruotojos Linos Žutautės knygas specialiai Ąžuolyno parkui kūrė daugiau nei devynis mėnesius.


Parke galima pamatyti šviečiančią Kakės Makės šeimą ir jų augintinius Čiūčią ir Piratą, į Mėnulį kopiantį Netvarkos nykštuką, svajonių gimtadieniui besiruošiančius Mamaisą su Nanaisa,  specialiu Mėnulio transportu važinėjančius Mucį su Nykštuku, didelę karietą, į kurią mažieji  galės įlipti, medyje besislepiančią raganą ir jos sausainiais išdabintą namuką, tarp žvaigždžių skriejančią Dantukų fėją, princus, slibinus ir dar daug vaikams pažįstamų literatūrinių personažų.


„Kakės Makės šviečiantis parkas“
„Kakės Makės šviečiantis parkas“
Dainius Dambrauskas nuotr.


Festivalio rengėjai neabejoja, kad šiuolaikiniams vaikams patrauklūs interaktyvūs projektai ir pasakojimai. Štai kodėl šviečiantis parkas sukurtas, kad žadintų ne tik žiūrovų regą, bet ir klausą. Ypatingą nuotaiką parke palaiko kompozitoriaus F. Venckaus specialiai renginiui sukurtas muzikos takelis. „Norėjau, kad vaikams ir suaugusiems parke būtų linksma, gera ir stebuklinga, kad jie vaikščiodami niūniuotų atpažįstamas, mėgstamas Kakės Makės dainas ir išgirstų kažką naujo. Muziką derinome prie šviesos sprendimų ir žibintų instaliacijų, siekėme sukurti magišką parko emociją ir atmosferą“, – sako  kompozitorius F. Venckus.


„Kakės Makės šviečiantis parkas“
„Kakės Makės šviečiantis parkas“
Dainius Dambrauskas nuotr.


Šventinė dovana Lietuvos vaikams


Šviesų festivalio rengėjai neabejoja, kad šviečiantis Kakės Makės parkas prieš didžiąsias metų šventes dovanos įsimintiną patirtį ir kokybišką šeimos laiką kartu. „Kiekvienais metais, prieš šventes stengiamės nustebinti Kakės Makės pasaulio gerbėjus – sako „Kakės Makės“ prekės ženklo vadovė Sandra Kalėdienė. – 2021 metais pakvietėme į virtualios realybės pasaulį, praėjusiais metais pristatėme naują spektaklį, o šiais metais pagalvojome apie pramogas po atviru dangumi. Šviesų ir žibintų festivalio koncepcija visiškai atitiko mūsų lūkesčius, o unikali Kauno Ąžuolyno parko erdvė festivaliui prideda magijos, kurios taip trūksta mūsų kasdieniniame gyvenime.“


Į daugiau kaip valandą trunkančią kelionę po šviesų parką kviečiamos ir šeimos su pačiais mažiausiais: takas pritaikytas lankytojams su vežimėliais, kai pasnigs, čia bus galima atvažiuoti su rogutėmis. Šalia  šviečiančių skulptūrų lankytojų lauks interaktyvios pramogos.


„Kakės Makės šviečiantis parkas“
„Kakės Makės šviečiantis parkas“
Dainius Dambrauskas nuotr.


Žibintų ir šviesų festivalis „Kakės Makės šviečiantis parkas“ lankytojų laukia nuo 2023 m. spalio 27 d., ketvirtadieniais – sekmadieniais. Per moksleivių atostogas (spalio 30 – lapkričio 5 d.)  parkas veiks kasdien. Organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš anksto, perkant juos internetu.  Bilietus platina Kakava.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis