9 įdomūs faktai apie naujagimius ir kūdikius

Naujai iškepti tėveliai dažnai nežino tam tikrų faktų apie kūdikius. Tad kviečiame susipažinti su įdomybėmis apie naujagimius.

Faktus pristato moterų, vaikų ir kūdikių kineziterapeutė Gabrielė Vedaraitė.


1.     Naujagimiai ir kūdikiai neturi girnelių

Taip, išgirdote teisingai! Naujagimiai gimsta be kelio girnelių, jie turi struktūrą, kuri yra sudaryta iš kremzlės ir gali priminti kelio girnelę, tačiau jų židiniai atsiranda apie 3-6 gyvenimo metus.


2.     Kūdikiai gimę gegužę yra sunkiausi

Dažnai pajuokaujama, jog kūdikiai gimę sausį būna sunkiausi, dėl visų praėjusių švenčių, t. y. Kalėdų ir Naujųjų metų, tačiau atlikti tyrimai parodė, kad dažniausiai gegužę gimę vaikai yra sunkesni 200 g už visais kitais mėnesiais gimusius kūdikius.


3.     Naujagimiai verkia be ašarų

Naujagimiai verkia be ašarų. Nors jūsų kūdikis garsu verks, pyks, tačiau teoriškai jis neverks, neašaros. Naujagimiai negali ašaroti maždaug iki 3 savaičių amžiaus. Taip yra todėl, kad jiems gimus, jų ašarų latakai dar nėra visiškai išsivystę. Jų organizmas visada palaikys drėgmę akyse, kad akys būtų sveikos, tačiau papildomų ašarų maždaug iki 3 savaičių nebus.


4.     Naujagimiai gimsta su ~270 kaulų

Kūdikiai gimsta turėdami daug daugiau kaulų nei suaugęs žmogus. Viena dalis kaulų suauga viena su kita per pirmus kelis metus, tad vėliau lieka 206 kaulai, kaip ir priklauso pas suaugusį asmenį.


5.     Kūdikiai turi akcentą

Teisingai! Kūdikiai turi akcentą! Atlikti tyrimai parodė, kad trečiąjį nėštumo mėnesį kūdikiai iš savo mamos perima jos akcentą ir šis akcentas net atsispindi kūdikio verksme po gimimo.


6.     Naujagimiai atpažįsta jūsų mėgstamą muziką

Helsinkio universiteto tyrimo duomenimis, kūdikiai iki keturių mėnesių atpažįsta dainas, kurias girdėjo būdami įsčiose. Todėl nenustebkite, jog kūdikiui verkiant ar būnant neramiam, nurimti gali padėti muzika, kuri jums patiko nėštumo metu.


7.     Vienas puodelis....?

Gimimo metu kūdikis turi tik apie vieną puodelį kraujo visame kūne.

 

8.     Skonio receptoriai

Kūdikiai turi daug daugiau skonio receptorių nei suaugę. Vaikui augant, jis praranda po dalį skonio receptorių, todėl kuomet pradedate primaitinimą, maistas, kuris, jūsų akimis yra labai skanus, jam gali visai nepatikti.


9.     Jų skrandžiai yra maži

Naujagimio skrandžio dydis yra maždaug lazdyno riešuto dydžio! Jeigu kada nors susimąstėte, kodėl kūdikius reikia maitinti taip dažnai, tai štai jums ir atsakymas.



 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis