Koks oras yra per šaltas kūdikiams ir kada į lauką geriau neiti?

(1)

Koks oras yra per šaltas kūdikiams iki vienų metų, kada jau nerekomenduojama eiti pasivaikščioti į lauką? Patiems mažiausiems kūdikiams iki 6 mėnesių galima eiti į lauką, jei yra ne per drėgna ir vėjuota, esant temperatūrai lauke iki 5 laipsnių šalčio. Bet jeigu lauke drėgna ir vėjuota, tada ir 3 laipsniai šalčio jau gali būti pavojinga. Su kūdikiais nuo 6 iki 12 mėnesių patartina į lauką eiti iki 8 laipsnių šalčio, bet irgi reikia atsižvelgti į vėjo greitį bei drėgmę.


Kaip atpažinti (patikrinti), kad vaikui lauke yra per šalta arba per karšta? Reikia stebėti vaiko odos spalvą: jei ji bąla, mėlynuoja – tai ženklas, kad jau šalta, jei raudonuoja – per šilta. Galima užkišti ranką už vaiko apykaklės, jei palietus ten šilta, viskas gerai. Jei šalta ar suprakaitavę – negerai.


Nepalikite vaiko 2 valandoms balkone, nes kai mama pati nejuda kartu su vežimuku, jai sunku spręsti, ar jau šalta, ar dar ne. Taip pat trumpiau rekomenduojama lauke būti su kūdikiais, kuriuos mamos nešioja nešynėse.


Daugiau įdomių straipsnių rasite vasario žurnalo "Tavo vaikas" numeryje. O žurnalą nusipirkti (kaip ir ankstesnius numerius) galite internetu - kainuos tik 2.99 EUR vietoj 3.99 EUR! (PIRKTI), taip pat turime nuostabių prenumeratos pasiūlymų ir dovanų (PRENUMERUOTI).Vasario numeris
Vasario numeris
Redakcijos archyvo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis