Dygsta dantukai: 3 svarbios taisyklės

Kada kūdikiui išdygsta pirmieji dantukai, yra labai individualu. Vienam pirmas dantukas pasirodo penkių mėnesių, o kitam – tik sulaukus pirmojo gimtadienio. Būna, kad išdygsta ne vienas, o iš karto keli pieniniai dantys. Ką svarbu žinoti apie besikalančius dantis?

1 Kada išdygs pirmasis dantukas, yra individualu


Nėra tikslios datos, kada turėtų išdygti pirmieji dantukai, nors vidutiniškai dažniausiai jie pradeda dygti maždaug 6 mėnesių kūdikiams. Mažyliams nevienodu metu ima kaltis dantukai ir nevienodas jų skaičius. Pirmieji išdygsta iki pirmojo kūdikio gimtadienio, o visi pieniniai – kol mažylis sulaukia dvejų metukų. Prieš dygstant dantims, paburksta, parausta dantenos, o jeigu per jas pavedžiosite pirštu, pajusite, kad atsirado kauburėlių. Jei yra tokių požymių, greičiausiai netrukus dantukas išdygs. Paprastai jis gali dygti nuo dviejų savaičių iki poros mėnesių. Dažniausiai pirmieji išsikala du apatiniai, o vėliau – du viršutiniai kapliai, tačiau pasitaiko išimčių iš taisyklės. Vėliausiai kalasi iltiniai.

 

2 Vieniems dantų dygimas sukelia diskomfortą, kitiems – ne


Vieni kūdikiai, dygstant dantims, būna labai neramūs, nemiega naktimis, o kiti, atrodo, nieko nejaučia ir tėvai ryte maitindami jau randa išdygusį dantuką. Dažnai, dygstant dantims, vaikai būna irzlūs, visus daiktus kiša į burną, nes niežti dantenas, kandžiojasi, pasitaiko, kad pakyla ir temperatūra. Tačiau nereikėtų dėl bet kokio kūdikio negalavimo kaltinti dantų dygimo. Lengviausia apkaltinti dantukus, bet tai nebūtinai yra tiesa, reikia mažylį parodyti gydytojui ir įsitikinti, kad nėra jokių kitų priežasčių, dėl kurių jis verkia ar yra neramus.

 

3 Kaip sušvelninti dygstančių dantukų skausmą


Jeigu vaikas dėl dygstančių dantukų yra neramus, galite naudoti specialius šaldomojo poveikio kramtukus. Taip pat verta išbandyti dantenų masažą (jeigu tik mažylis leidžia tą daryti). Šalto maisto gabalėliai irgi gali padėti sumažinti skausmą, tačiau šis būdas tinka tik jei vaikas jau ragauja papildomo maisto ir neužsprings. Vaistinėse galima įsigyti nereceptinių priemonių, kurios malšina dygstančių dantukų skausmą. Pasitarkite dėl jų su vaiko gydytoju ar vaistininku.

 

Už ir prieš


Simptomams lengvinti dažniausiai pasirenkami burnos gleivinės geliai, tam tikri nuskausminamieji, lašiukai ir kitos priemonės.

 

Dažniausiai pasirenkami geliai turi trūkumų:

• Malšina tik skausmą ir nelengvina kitų simptomų.

• Pagalbinės medžiagos gali sukelti alergiją.

• Dalies gelių sudėtyje yra lidokaino, kuris nerekomenduojamas naudoti vaikams.

• Nehigieniškas vartojimas – itin aktualu šiuo metu.

 

Produktas „Dentalia“ pasižymi šiais privalumais


Dantų dygimas dažnai sukelia ne tik skausmą, bet ir kitus su dantų dygimu susijusius simptomus – virškinimo sutrikimus (viduriavimą), nedidelį karščiavimą, bendrą irzlumą.

           

„Dentalia“ mažina ne tik dantų dygimo skausmą, bet ir kitus lengvus simptomus, susijusius su kūdikių ir vaikų dantų dygimu. Vaisto indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais. Tėveliai turėtų žinoti, jog tai saugus pasirinkimas – nėra šalutinio poveikio.

           

Vienadozės talpyklės – higieniškas bekontaktis vartojimas (sulašinimas vaikui į burną).

           

Patogu tiek namuose, tiek išvykus turėti su savimi, kai nėra galimybės tinkamai dezinfekuoti rankų, maža pakuotė.

 

Rinkdamiesi saugias priemones, palengvinančias dantukų dygimą, atkreipkite dėmesį, kad jos būtų:

• Be pašalinio poveikio

• Be konservantų

• Be laktozės

• Be cukraus

• Be alkoholio

• Be skonio stipriklių

• Be dirbtinių dažų


Daugiau informacijos: https://www.miecys.lt/produktas/dentalia/ 

Užsakymo nr.: PT_67311

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis