5 patarimai, kaip palengvinti naktinį žindymą

Naktinis kūdikio žindymas yra būtina naujagimio priežiūros dalis. Jis gali būti iššūkis, ypač pirmosiomis savaitėmis, kai jūs ir jūsų kūdikis dar adaptuojatės prie naujos gyvenimo rutinos. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti naktiniam kūdikio žindymui ir padaryti šį procesą kuo sklandesnį.

Paruoškite viską iš anksto


Prieš einant miegoti, pasirūpinkite, kad viskas, ko reikia naktiniam žindymui, būtų po ranka. Tai gali būti ir tokie paprasti dalykai kaip: vandens stiklinė, žindymo pagalvė, telefonas, sauskelnės ir drabužėliai, servetėlės ir pan. Jei viskas bus paruošta, nereikės keltis ir ieškoti reikalingų daiktų žindymo metu.


Pasiruoškite patogią žindymo vietą


Naktinis žindymas gali trukti ilgą laiką, todėl svarbu, kad žindydama jaustumėtės patogiai. Jei žindote gulėdama, tuomet pasirūpinkite pagalvėmis ar atrama nugarai. Jei jums patogiau žindyti sėdint, tuomet galbūt verta pasvarstyti apie patogų krėslą ir pledą?


Nejunkite šviesos


Ryški šviesa gali išbudinti tiek jus, tiek jūsų kūdikį. Tokiu atveju, jums abiem gali būti sunku užmigti. Geriau naudokite blankią naktinę lemputę ir viską atlikite patamsyje.


Žindykite pagal poreikį


Žindymas turėtų vykti pagal poreikį. Tai reiškia, kad mama neturėtų skaičiuoti valandų ar minučių, kiek laiko praėjo po pastarojo žindymo. Skirtingai nei maitinimas mišinuku, žindymas dažniausiai neturi jokio grafiko. Pirmakartės mamos gali išsigąsti, jog jų kūdikis krūties prašosi visą naktį, kas valandą ar dar dažniau. Bet tai yra normalu ir be galo svarbu kūdikio augimui bei vystymuisi.


Atkreipkite dėmesį ir į savo poreikius


Nors kūdikio žindymas yra be galo svarbus, bet ne ką svarbiau ir pasirūpinti savimi. Bandykite miegoti tada, kai miega jūsų kūdikis, ir nebijokite prašyti pagalbos, jei jums jos reikia. Jei patiriate sunkumų žindant ar kyla klausimų ir kitų neaiškumų, visuomet galite kreiptis į žindymo specialistes.


Kūdikio žindymas gali būti iššūkis, tačiau jei turite pakankamai žinių ir begalinį norą, visos kliūtys gali būti įveikiamos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis