4 mitai apie po gimdymo suglebusią krūtinę

Subliuškusi ir praradusi stangrumą krūtinė po gimdymo – problema, su kuria susiduria ne viena moteris. Ji verčia kompleksuoti ir jaudintis dėl savo išvaizdos.

Dėl to moterys neretai vengia nusiimti liemenėlę net prieš savo antrąją pusę bei pasirodyti su bikiniu paplūdimyje. Ką jau kalbėti apie fizinius nepatogumus dėl nukarusio biusto.

„Ne paslaptis, kad daugelio moterų krūtinė po nėštumo ir kūdikio maitinimo suglemba: degeneruoja liaukinis ir riebalinis krūties audinys, biustas nukąra žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Panašų efektą kartais sukelia ir didesnio svorio atsikratymas", – aiškina klinikos „Grožio chirurgija" plastikos chirurgas Donatas Samsanavičius.

Dažniausi mitai

Dėl krūtinės suglebimo po gimdymo dažnai apkaltinami įvairiausi veiksniai. Vienos moterys įsitikinusios, kad didžiausias dailių krūtų priešas yra vaikelio maitinimas krūtimi, tuo tarpu kitos teigia, kad krūtinės išvaizda po gimdymo priklauso nuo to, kaip ja buvo rūpinamasi iki nėštumo. Tad gydytojas D. Samsanavičius kai kuriuos mitus apie biusto suglebimą lemiančius veiksnius išsklaido, o su kai kuriais vis tik sutinka.

Krūtys nukąra dėl amžiaus. Gydytojas, paklaustas, kas turi turi daugiausiai įtakos odos elastingumo mažėjimui teigia, kad labiausiai tai yra nulemta genų jau iš prigimties. Žinoma, bėgant metams taip pat mažėja odos stangrumas ir gebėjimas atsistatyti, tad amžius irgi turi įtakos.

Krūtų suglebimą lemia kūdikio maitinimas. D. Samsanavičius skuba paneigti įsitikinimą, kad labiausiai biusto suglebimą lemia kūdikio maitinimas krūtimi. Jis teigia, jog moksliškai nėra įrodyta, kad tai yra vienintelis lemiamas veiksnys. Krūties suglebimui dažniausiai įtakos turi kelių faktorių visuma. Taigi bijoti maitinti kūdikį krūtimi dėl to, kad ji subliūkš – tikrai nereikėtų.

Sportavimas be liemenėlės yra gražių krūtų priešas. Dažnai pasigirsta teiginiai, kad sportuojant arba bėgiojant be liemenėlės, krūtinė ilgainiui suglemba. Gydytojas pritaria šiai nuomonei ir teigia, kad kai sportuojant nedėvima liemenėlė ar dėvima tam nepritaikyta liemenėlė – raiščiai, laikantys krūtinę, išsitampo ir ji nukąra. Tad specialiai tam pritaikytos sportinės liemenėlės dėvėjimas sportuojant yra viena iš prevencinių priemonių nuo biusto pasmukimo.

Žalingi įpročiai turi įtakos krūtų subliuškimui. Ne paslaptis, kad žalingi įpročiai turi neigiamos įtakos odos stangrumui ir tikrai nėra į sveikatą jokiam žmogaus organui. Tačiau, anot D. Samsanavičiaus, negalima teigti, kad atsisakius žalingų įpročių oda išliks stangri ir tokių problemų nekils. Savaime suprantama, kad visuomet reikia visapusiškai savimi rūpintis.

Patrauklumas ir motinystė – vienas kitam neprieštarauja

Suprantama, kad daugelis moterų nenori susitaikyti su tokiais pokyčiais ir atsisakyti turėtų privalumų, todėl sėkmingai stengiasi suderinti patrauklumą bei motinystę. Dėl to jos pagalbos kreipiasi į grožio specialistus.

„Krūtinės atstatymas po gimdymo jau daug metų yra viena populiariausių plastinės chirurgijos operacijų. Pacientės, kurios pas mus ateina, tiksliai žino, kokio rezultato nori – dažniausiai tokios krūtinės, kokia buvo jaunystėje ar prieš gimdymą", – sako D. Samsanavičius.

Yra kelios krūtų pakėlimo operacijos metodikos. Kiekvienai moteriai jos yra parenkamos individualiai, atsižvelgiant į krūtų formą ir pasmukimo laipsnį bei pageidavimus. Per operaciją krūties kontūras pakeliamas į aukštesnę poziciją ir krūtis įgauna jaunatviškesnę formą. Kartu su krūtinės pakėlimu neretai moterys nori užpildyti jos tūrį. Tai padaryti galima dviem būdais: užpildyti implantais arba panaudoti riebalus iš kitos kūno vietos.

Pasak gydytojo, pas jį atėjusios pacientės paprastai nerimauja dėl to paties: ar neliks matomų randų. Savaime suprantama, kad chirurginės operacijos, kad ir nežymų, bet pėdsaką palieka. Tačiau plastikos chirurgai randus dažniausiai formuoja taip, kad jie būtų kuo mažiau pastebimi. Pavyzdžiui, pjūvis atliekamas ribinėje spenelio aureolės dalyje, tuomet randas susilieja su kraštais, pjūvis, esantis po krūtimi, tiesiog pasislepia krūties raukšlėje.

„Siekiant, kad randai kiek įmanoma išbaltų – svarbu pusę metų po operacijos jų nerodyti saulėje ir naudoti specialius randėjimą mažinančius kremus", – atkreipia dėmesį D. Samsanavičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis