Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą

Daugelis šeimų, turinčių mažų vaikų, vasarą ypač daug keliauja ir džiaugiasi grynu, šiltu oru. Norėdami, kad išvykos būtų kuo patogesnės, daugelis žiemą naudotus masyvius vežimėlius keičia į vasarinius, mamų dažniausiai vadinamus „skėtukais" ar „sportinukais".

Apie tai, kaip išsirinkti tokį vežimėlį, kokiais kriterijais vadovautis, kokį biudžetą nusimatyti ir kokių niuansų nepraleisti pro akis, pasakoja „Kotryna Group" komercijos vadybininkas Saulius Vienažindys.

Vežimėlis – pagal sezoną

Didžiausią įtaką vežimėlio pasirinkimui turi šiltasis ir šaltasis sezonai, kurie Lietuvoje itin skirtingi. Žiemos periodu tėvai dažniausiai renkasi didesnių išmatavimų, universalius vežimėlius, kurių ratai lengvai pravažiuotų tiek per purvynus, tiek per sniegą. Tik orams sušilus, kaip ir storus drabužius norime keisti į lengvučius, taip ir su vežimėliais. Pavasarį ir vasarą daugelis perka lengvus, kompaktiškus, paprastai sulankstomus. Tam įtakos turi ir prasidėjęs atostogų metas. Daugelis renkasi tokį vežimėlį, su kuriuo kelionė tėvams neapsunktų, o mažyliui būtų patogu ir saugu.

Jei mėgstate daug keliauti

Šeimos, kurios šiltuoju sezono metu mažai būna namuose ir nuolat keliauja, būtinai turi pagalvoti apie vasarinio vežimėlio įsigijimą. Tiek artimose, tiek tolimose kelionėse pats patogiausias yra nedidelis, kompaktiškas, lengvai lankstomas vežimėlis. Vaikiškų prekių parduotuvėse net galima rasti tokių, kurie komplektuojami kartu su specialia kuprine, į kurią vežimėlis gali būti supakuotas. Kodėl tai itin patogu? Pirmiausia – kelionėse lėktuvu tokią „kuprinę" galėsite pasiimti į rankinį bagažą, todėl nereikės stovėti eilėse prie bagažo atidavimo punkto ir nerimauti, kas su vežimėliu nutiks kelionės metu (ne paslaptis, kad bagažas dažnai nukenčia, kol būna kraunamas į lėktuvą ir iš jo, o kartais net ir pasimeta).

Svarbiausias patarimas, jei planuojate tolimą kelionę – investuokite šiek tiek daugiau ir pasirinkite gerai žinomos, patikimos firmos vežimuką. Net jei ir atsitiks kažkoks nemalonus įvykis – beveik visose šalyse galėsite rasti serviso aptarnavimą. Pavyzdžiui, „Maclaren" firmos vežimėliai yra vienas geriausių pasirinkimų tiek kasdienai, tiek į tokias keliones.

Kodėl verta turėti vasarinį vežimėlį?

Vasarinis vežimėlis leis lengviau ir patogiau jaustis tėvams, o tai, šiltuoju sezono metu, ypač aktualu, nes daugiau keliaujame. Vasariniai vežimėliai paprastai pasižymi tuo, kad yra lengvi, kompaktiški. Prieš pirkdami, atsižvelkite į tai, koks vaiko amžius (gal jam būtina visiškai gulima padėtis) ir apsvarstykite, kokiu periodu norėsite naudoti šį vežimėlį (pavyzdžiui, jei planuojate juo naudotis ir rudenį, jums svarbu, kad jis įveiktų balas ir klampią žemę). Kai apsispręsite, tuomet vaikiškų prekių parduotuvės konsultantas jums galės patarti, kokių priedų gali prireikti. Pavyzdžiui: užkloto kojoms, lietaus apsaugos ir pan.

Gamintojo archyvas

Saugumas priklauso nuo tinkamo naudojimo

Įvairiuose mamų forumuose galima išgirsti nuomonių, kad, neva, sportiniai vežimėliai yra mažiau saugūs, nes lengvesnės konstrukcijos, tačiau tai klaidinga nuomonė. Jei laikomasi konkretaus vežimėlio naudojimo instrukcijos ir saugumo rekomendacijų – jis nėra pavojingas vaiko sveikatai. Visada būtina vaikui užsegti saugos diržus, sustojus – naudoti stabdį ir laikytis kitų saugumo rekomendacijų, kurios minimos instrukcijoje. Sportiniuose vežimėliuose, kaip ir universaliuose, būtini saugos diržai, dažniausiai – per penkis taškus: pečius, liemenį ir tarp kojyčių. Galima sakyti, kad saugus ar nesaugus yra ne pats vežimėlis, o naudojimasis juo.

Gamintojo archyvas

Vertinantys patogumą, neišsivers be dviejų vežimėlių

Visi puikiai žino, kad tiek kūdikiui, tiek didesniam vaikui tiesiog būtina kasdien bent po kelias valandas praleisti gryname ore. Todėl vežimėlis – vienas svarbiausių pirkinių mažam žmogučiui. Jei vaikas gimė žiemą, nėra abejonių, kad pirmasis jo vežimėlis bus universalus (jo lopšys turėtų būti pašiltintas, uždaresnis, neperpučiamo audinio sienelėmis su papildomomis apsaugomis nuo vėjo). Žiemos sezonui tinkamiausi – dideli, pripučiami ratai, nes minkštai rieda ir lengvai įveikia kliūtis. Idealu, jeigu jie dar ir nuimami – grįžę iš pasivaikščiojimo, galėsite lengvai juos nuplauti.

Šiltuoju sezono metu, greičiausiai, tokį vežimėlį norėsite keisti. Patogiausias – itin mažas sportinis vežimėlis, su kuriuo nesunku judėti ten, kur mažai vietos (miesto šaligatviais, parkuose). Be to, tokia mažylio transporto priemonė greitai ir lengvai susiskleidžia, o tai labai vertina aktyvios, daug keliaujančios ir visur kartu pasiimančios vaikus šeimos.

Gamintojo archyvas

Kuo skiriasi „skėtukas" nuo „knygos"?

Vežimėliai yra skirstomi universalius ir vasarinius. Pastarieji, pagal tai, kaip susilanksto, vadinami „skėtukais" arba „knygomis". Rinkoje šiuo metu jau atsirado tokių, kurie susilanksto abiem variantais. Taigi, skirtumas tarp sportinio vežimėlio ir vadinamojo „skėtuko" dingsta. Jei svarstote pirkti sportinį vežimėlį su dideliais, pripučiamais ratais, jūs įsigysite tą patį universalų vežimėlį tik be lopšio ir automobilinės kėdutės. Jei gyvenate nuosavame name, dažniausiai keliaujate miško keliukais ir vežimo jums nereikia nešioti į, pavyzdžiui, penktą aukštą – tai labai geras pasirinkimas. Kita vertus, kelionėse toks vežimas nebus labai patogus.

Lietuvių mėgstamiausi vežimėliai

Patys populiariausi dėl išskirtinės savo kokybės yra „Maclaren" firmos vežimėliai. Tai pats pirmas „skėtukas" rinkoje ir jis itin populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tėveliai juos vertina ir dėl saugumo. Daugelis šalių turi skirtingus saugumo reikalavimus vežimėliams (pavyzdžiui: papildomas tinkliukas, kad vaikas neiškristų, raudonai pažymėti stabdžių pedalai, išskirtinės kokybės medžiaga, tinkanti net alergiškiems mažyliams). „Maclaren" kompanija ir jos gaminiai atitinka visų šalių keliamus saugumo reikalavimus. Taip pat kiekvienas šios firmos vežimėlis turi savo unikalų numerį ir, jei perkamas pas oficialų pardavėją, užregistruojamas „Maclaren" internetinėje svetainėje. Kokia to nauda? Kompanija suteikia neribotą garantiją vežimėlio rėmui.

Kiti lyderiai tarp Lietuvos tėvelių – „Jogger" firmos vežimėliai. Naujas modelis „City Tour" yra nepakeičiamas daiktas tiems, kurie mėgsta keliauti. Jis itin lengvai bei greitai susilanksto ir jį galima pasiimti kaip lėktuvo rankinį bagažą.

Gamintojo archyvas

Kokį biudžetą nusimatyti?

Rinkoje labai daug vasarinių vežimėlių ir jų tipų. Kaip išsirinkti ir kiek teks investuoti? Jei jo poreikis yra tik trumpam laikotarpiui, pavyzdžiui, mėnesiui grįžo anūkas iš užsienio, investuoti daug neverta. Jei norite įsigyti vežimėlį ilgam naudojimui (gal net keliems vaikams), turėkite omenyje, kad jų kainos prasideda nuo 150 Eur. Už tokią sumą galima įsigyti tikrai gerą vežimėlį, kuris jums tarnaus ilgai ir patikimai.

Gamintojo archyvas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis