Muzikinio lavinimo privalumai arba 10 „Taip“ norintiems pradėti muzikuoti

Ar bent kartą pagalvojote, kad susiduriate su didėjančiu savo vaiko įsitraukimu į socialines medijas, kompiuterinius žaidimus ar mobiliuosius telefonus? Vaikas pernelyg aktyvus ar priešingai - uždaras ir nelinkęs bendrauti?

Pasiūlykite jiems išbandyti naują užsiėmimą - grojimą muzikiniu instrumentu!


Meninis muzikinis lavinimas - tai daug daugiau nei vien grojimas. Tai kompleksinis mokymas, padedantis ugdyti bendruosius jaunos asmenybės gebėjimus, plėtoti harmoningą santykį su mus supančiu pasauliu, paprastai tariant - išreikšti save.


10 muzikinio lavinimo privalumų:


1. Socialinio bendravimo ugdymas. Grojant solo instrumentu ar muzikuojant grupėje - naudojami kompleksiniai suvokimo, analizės ir atlikimo įgūdžiai.


2. Pasitikėjimo savo jėgomis ir motyvacijos skatinimas. Gebėjimas atlikti išmoktą muzikinį kūrinį leidžia besimokančiajam ugdyti savivertę, vertinti atlikimo progresą nuo mokymosi pradžios iki galutinio rezultato.


3. Disciplinos laikymasis. Ne paslaptis, kad mokinimasis groti - ne vienadienė veikla. Gebėjimas laikytis mažų žingsnių įvaldymo principo, leidžia mokiniui sistemingai progresuoti, lavinti kruopštumą ir kantrybę.


4. Empatijos didinimas. Muzikos garsai perteikia subtilią ją atliekančiojo mokinio pajautą, perteikia vidinę emocinę būseną. Gebėjimas įsijausti leidžia geriau suprasti ir suvokti ne tik muzikinius, bet ir kasdienius jausmus.


5. Lingvistinių, matematinių gebėjimų ugdymas. Moksliškai įrodyta, jog muzikinės kalbos ženklų įvaldymas siejasi su kalbinio bei matematinio intelekto lavinimu. Be to, tai ir kryptingas judesių koordinacijos, kūno motorikos treniravimas.  https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2022.1056542/full


6. Intelektinių gebėjimų plėtojimas, atminties lavinimas - mokantis muzikinio rašto lavinami daugiakrypčio informacinio įsiminimo, dėmesingumo gebėjimai.


7. Saviraiškos ir kūrybiškumo auginimas. Meninė muzikinė veikla tiesiogiai atskleidžia individualią vaiko pasaulėžiūrą ir suvokimą, leidžia lavinti vidinę fantaziją ir saviraišką.


8. Emocinės pusiausvyros, psichologinio atsparumo stiprinimas. Viešas atlikimas nuolat siejamas su stresu, tačiau muzikinis ugdymas leidžia treniruoti emocinę įtampą, per garsą išreikšti savo jausmus.


9. Daugiafunkcionalumas. Pabandykite vienu metu matyti muzikinį ženklą, jį suvokti, identifikuoti aukštį ir trukmę, pataikyti atlikti ir dar išgauti gražų garsą! Tai tikrai „viskas viename“,  daugiaveika sutelkiant visą dėmesį į atliekamą užduotį.


10. Terapinis muzikos meno poveikis. Muzikavimas padeda išvengti ar palengvinti stresines situacijas, ramiau vertinti kasdienes problemas. Grojimas ir muzikos klausymas leidžia lengviau atsipalaiduoti, emociškai pailsėti, išvengti galimos depresijos. Suteikia galimybę lavinti šiuolaikiniams mokiniams taip reikalingą psichologinį atsparumą.


Geriausia, ką mes, tėvai, galime suteikti savo vaikams, tai galimybę pabandyti atrasti nuostabų garsų pasaulį ir atskleisti savo talentus!


Parengė dr. Agnė Railaitė-Jurkūnienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis