Suaugusiems taip pat reikalingi žaidimai: stiprina emocinę sveikatą ir ugdo kūrybiškumą

Dažnai klaidingai manoma, kad žaidimai skirti tik vaikams, tačiau suaugusieji taip pat turi poreikį žaisti ir mokytis per pramogas, taip pat tobulėti ir kurti socialines bendruomenes. Mokslininkų įrodyta, kad smegenys yra neuroplastiškos – t.y. priešingai nei buvo manoma anksčiau, bet kokio amžiaus smegenys geba prisitaikyti ir mokytis naujų dalykų. Būtent todėl pramogos suaugusiems, ypač komandiniai žaidimai, turi svarbų vaidmenį jų emocinei, socialinei ir kognityvinei raidai.


Tad kodėl gi suaugusiems rekomenduojami komandiniai žaidimai, ką tai jiems gali duoti?


Dėl emocinės sveikatos. Pramogos leidžia suaugusiesiems atsipalaiduoti, atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, namų buities, kasdienės rutinos ir patiriamo streso. Žaidimai ir pramogos gali būti pabėgimo nuo kasdienybės forma, leidžianti atgaivinti mintis ir pasitikti kitą dieną su nauja energija.


Dėl socialinės integracijos. Komandiniai žaidimai skatina komunikaciją, bendradarbiavimą ir komandos dvasios formavimą. Tai gali padėti suaugusiems užmegzti naujus ryšius, stiprinti esamus ir lavinti socialinius įgūdžius.


Dėl kognityvinės stimuliacijos. Žaidimai, reikalaujantys strategijos, logikos ar kritinio mąstymo, gali padėti išlaikyti smegenų veiklos aštrumą. Tai puiki prevencija nuo kai kurių senatvinės demencijos formų, pavyzdžiui Alzhaimerio ir pan.


Dėl fizinės sveikatos. Pramogos ir fiziniai žaidimai, tokie kaip šokiai, komandiniai sportiniai žaidimai ar tiesiog pasivaikščiojimai gamtoje, skatina fizinę veiklą, kuri yra gyvybiškai svarbi širdies sveikatai, svorio valdymui ir bendrai savijautai.


Dėl kūrybiškumo. Labai dažnai žaidimai reikalauja kūrybiškumo – nuo naujo žaidimo taisyklių perpratimo iki sprendimo radimo probleminei situacijai žaidime. Tai skatina kūrybišką mąstymą ir inovacijas.


Dėl savigarbos ir pasitikėjimo savimi stiprinimo. Žaidimas skatina džiaugsmą, bendruomeniškumo jausmą ir sėkmės tikimybę, kas ypatingai stiprina savigarbą ir pasitikėjimą savimi. Būti pripažintiems ir vertinamiems ypatingai svarbu, o ypač tiems, kas jaučiasi prislėgti ar neturintys galimybės pasiekti svarių pasiekimų kitose gyvenimo srityse.


Dėl smagaus laisvalaikio. Galų gale, žaidimai – tai alternatyva kitokiam laisvalaikiui. Barai, kavinės, svečiavimasis pas draugus – labai greitai nusibosta, o komandiniai žaidimai gali ypatingai suvienyti ir dar labiau suartinti draugus ar kolegas.


Simonas Slabšinksas, „Šturmas“ orientavimosi žaidimų automobiliais įkūrėjas, daugiau nei septynerius metus organizuoja ir kuria įtraukiančius komandinius žaidimus suaugusiems, sako, kad „Šturmo“ žaidimai atitinka visus aukščiau paminėtus kriterijus. „Tai daugiau nei žaidimas, tai – bendruomenė, kurioje kiekvienas gali mokytis, tobulėti, smagiai praleisti laiką, atsipūsti nuo kasdienybės ir tapti nugalėtoju“.


Simonas Slabšinskas
Simonas Slabšinskas
Roberta Kalinauskaitė


„Šturmas“ apjungia tiek fizinį, tiek protinį žaidimą, mat jo metu dalyviams tenka ir gerai pasukti galvas sprendžiant užduotis, o kartais ir atlikti ne visai patogius, fizinės ištvermės reikalaujančius pratimus. Tačiau, kaip sako žaidimo įkūrėjas, visos užduotys įveikiamos, kad žaistumėte „Šturmą“ jums nereikia būti nei profesionaliu sportininku, nei turėti aukštų pasiekimų mokslinėje veikloje. Laimės ir pasitenkinimo jausmą dovanoja ne tik teisingai išspręstos užduotys ir prizai, bet ir savojo miesto pažinimas, neatrastų, dar nematytų kampelių atradimas – „Šturmas“ nustebinti gali net tikrai daug ko mačiusius dalyvius.


Žaidimo akimirka
Žaidimo akimirka
Organizatorių archyvas


„Kiekvienais metais žaidėjai ir komandos su nekantrumu laukia naujojo „Šturmo“ sezono – tai jiems galimybė atsipūsti nuo įgrisusios kasdienybės ir tapti įdomios, palaikančios bei skatinančios bendruomenės dalimi“, – pasakoja S. Slabšinskas.


Suaugusiųjų gyvenimas dažnai kupinas įtampos, darbo ir šeimos rūpesčių. Tačiau kaip rodo „Šturmas“ ir daugelis kitų panašių iniciatyvų, žaidimai suaugusiems yra gyvybiškai svarbi priemonė užtikrinti emocinę pusiausvyrą, socialinį bendravimą, fizinę sveikatą ir asmeninį augimą. Žaidimai tikrai nėra vien vaikystės privilegija, tai taip pat ir suaugusiųjų gyvenimo būdo dalis, praturtinanti jų gyvenimą.


Žaidimo akimirka
Žaidimo akimirka
Organizatorių archyvas


Vis daugiau mokslinių tyrimų rodo, kad žaidimas yra esminis dalykas, leidžiantis žmonėms adaptuotis, mokytis ir augti. Taigi, nepriklausomai nuo to, ar mėgstate tradicinius stalo žaidimus, sportinius žaidimus ar inovatyvias pramogas, panašias į „Šturmo“ pramoginius orientavimosi žaidimus automobiliais, svarbiausia yra leisti sau žaisti.


Daugeliui suaugusiųjų tai reiškia peržengti savo komforto zoną, mokytis naujų dalykų ir tiesiog leisti sau smagiai praleisti laiką. Todėl kviečiame visus norinčius prisijungti prie žaidimų bendruomenės, išbandyti save, pažinti kitus ir tiesiog smagiai praleisti laiką.


Artimiausias „Šturmo“ žaidimas jau 2023 10 13, 19:00. Visa informacija sturmas.lt svetainėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis