Į VU Botanikos sodą sugrįžta „Lumina“ parkas – lankytojus pasitiks „Alisa stebuklų sode“

Spalio 20 d., 18:30 val. VU Botanikos sode įvyks šviesų instaliacijų parko „Lumina“ atidarymo šventė. Šiais metais lankytojai kviečiami atrasti magišką ir kerintį L. Carrollo „Alisos stebuklų šalyje“ motyvais sukurtą šviesų instaliacijų parką. Ekspozicijoje – originalūs Lietuvos ir Lenkijos menininkų sukurti darbai. „Lumina“ parkas VU Botanikos sode veiks jau antrąjį sezoną.

Šaltuoju rudens ir žiemos sezonu VU Botanikos sodo lankytojų lauks ne tik naujoji teminė istorija „Alisa stebuklų sode“, naujos šviesų instaliacijos, bet ir pasikeitęs „Lumina“ parko VU Botanikos sode takas. „Lumina“ parko lankytojai patirs galybę naujų įspūdžių, atras naujas ir galbūt nematytas sodo erdves, o jau matytas išvys kitoje aplinkoje.


Lankytojams bus pristatomos trijų menininkų šviesų instaliacijos: lietuvių autorių Agnės Kišonaitės „Češyro katinas“, Kotrynos Čalkaitės „Plantae magica“ bei lenkų menininko Jarosławo Koziaros „Tulpės“.


Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Organizatorių archyvas


„Rudenį ir žiemą visiems norisi daugiau šilumos ir jaukumo, tad šiais metais kviečiame pasivaikščioti bei pasisemti įspūdžių apsilankant naujoje „Lumina“ parko šviesų bei garsų instaliacijoje „Alisa stebuklų sode“. Džiaugiamės, kad lankytojai išvys įspūdingas lietuvių ir lenkų kūrėjų šviesų instaliacijas. VU Botanikos sodas lankytojams lieka atviras visus metus, o tamsiuoju paros metu – jau nuo spalio 20 dienos – atversime vartus į šviesų instaliacijas „Alisa stebuklų sode““, – sako VU Botanikos sodo direktorius Audrius Skridaila.


„Tikime, kad į VU Botanikos sodą sugrįžtantis šviesų instaliacijų parkas ir vėl taps sostinės gyventojų bei miesto svečių traukos vieta. Pirmasis „Lumina“ parko sezonas parodė, kad nesuklydome pasiūlę tokią pramogą. Džiaugiamės, kad šiais metais į VU Botanikos sodą sugrįžtantis „Lumina“ parkas vėl suteiks progą lankytojams tamsius rudens ir žiemos vakarus praleisti šviesų, garsų ir magijos kupiname renginyje – pasivaikščioti „Alisos stebuklų sode“. Kaip ir praėjusiais metais, lankytojams pristatysime ne tik temines šviesų instaliacijas, bet ir menininkų kūrinius, kurie neabejotinai papuoš sodą“, – sako Jan Szagdaj, „Lumina“ parko Lenkijoje vadovas.


Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Organizatorių archyvas


Kaip ir praėjusiais metais, lankytojai, keliaudami VU Botanikos sode įsikūrusio parko taku, galės stabtelėti ir įsigyti užkandžių, karštų ir gaiviųjų gėrimų. Taip pat bus galima įsigyti „Lumina“ parko atvirukų. Projekto organizatoriai bendradarbiauja su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir dalį pelno nuo parduotų atvirukų skirs LRK organizacijai.


Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Lumina parkas 2023 - Alisa Stebuklu sode
Organizatorių archyvas


„Lumina“ parkai veikia keturiuose Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje. Šiais metais „Lumina“ šviesų instaliacijų parkai įsikurs net penkiuose Europos miestuose už Lenkijos ribų: Vilniuje, Budapešte, Prahoje, Sofijoje ir Roterdame.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis