10 patarimų, kad vaikas taptų populiariu tarp draugų

Tikriausiai esate pastebėję, kad vieni vaikai iškart tampa kompanijos „žvaigždėmis“, o kiti niekaip nesugeba užmegzti kontakto? Parengėme dešimt patarimų, kaip jūsų vaikas galėtų lengviau susidraugauti ir tą draugystę išsaugoti.

1. Kontakto ieškojimas

Tai pirmasis žingsnis norint susidraugauti. Jeigu jūsų vaikas yra uždaro būdo ar nepasitikintis savimi, patarkite jam kaip užmegzti kontaktą. „Tu gali paklausti, ar draugė nenorėtų su tavimi pažaisti badmintoną. Arba paklausk, ar ji skaitė naująją knygos apie Hari Poterį dalį“. Pasirūpinkite žaislais, kurie skatintų gebėjimą kalbėti. Tai gali būti žaislinė parduotuvė ar stalo žaidimai.


2. Empatija

Kad galėtų įsijausti į kitus, vaikas turi jausti savo vertę ir pasitikėti savimi. Lavinkite vaiko socialinius įgūdžius – jautrumą, paslaugumą, dėmesingumą. „Man patinka, kad tu žaisdamas su draugu apsikeitei vaidmenimis“. „Puiku, kad tu padėjai draugui susitvarkyti“. „Esi tikras šaunuolis, kad palaikai draugę, kai ji būna nusiminusi“.


3. Sąžiningumas

Tai bet kokios draugystės pagrindas. Neprivalu visada būti tos pačios nuomonės, tačiau būtina žinoti, kaip sąžiningai išsakyti savo nuomonę neįžeidžiant kitų. Norint pasiekti šį balansą, reikia nemažai treniruotis. Parodykite savo vaikui, kaip atvirai, sąžiningai ir su humoru diskutuoti, argumentuoti ar derėtis.


4. Teisingumas

Ir teisingumo reikia mokytis, tačiau tai nėra taip sunku, jeigu paisote šios taisyklės: jokių keiksmažodžių ir įžeidinėjimų. Jokios fizinės jėgos. Kiekvienas turi teisę nepertraukiamas pasakyti tai, kas jam guli ant širdies. Geriausia kalbėti pirmuoju asmeniu. Jeigu kažkas neaišku, privalu atsiklausti, kad išvengtumėte nesusipratimų ir klaidingų interpretacijų. Jeigu vis tiek nerandate sprendimo, tai dar ne pasaulio pabaiga. Vis tiek galite likti draugais.


5. Nusileidimas

Vaikiškose draugystėse ne visada pavyksta išvengti konfliktų. Kartais vaikai, ypač tai būdinga mergaitėms, visus santykių niuansus išgyvena pagal modelį: „Aš nekenčiu Viktorijos“ - „Viktorija yra mano geriausia draugė“ - „Aš jos nekenčiu“... Padėkite vaikui, kilus nesutarimams, į viską pažvelgti ir draugo ar draugės akimis bei įtikinkite, kad kartais geriau nusileisti, nei netekti draugo.


6. Solidarumas

Draugai laikosi išvien – parodykite vaikui, kad kartu yra greičiau, paprasčiau, lengviau, pavyzdžiui, tvarkytis, surasti pamestą daiktą ar rinkti grybus. Skatinkite ne varžytis, o puoselėti komandinę dvasią. Vaikai, kurie moka žaisti komandinius žaidimus, beveik visada yra puikūs draugai. Žaisti komandoje vaikai geriausiai išmoksta reguliariai imdamiesi meninės ar sportinės grupinės veiklos. Socialinius įgūdžius skatinti ir lavinti padeda ir tokia veikla, kaip išvykos su klase.


7. TolerancijaVaikai dažnai per dieną patiria iki trijų dešimčių konfliktų, tačiau kai į plaukus kimbama dėl kiekvienos smulkmenos, tai nestiprina nei vienos draugystės. Tam būtina tolerancija, kurios galima šiek tiek pramokti, pavyzdžiui, žaidžiant vaidmenų žaidimus ant rankos ar pirštų užmaunamomis lėlėmis, laikantis draugiško sambūvio taisyklių – išklausyti, apsikeisti, nusileisti.


8. Išklausymas

Tam, kuris gali išklausyti, lengviau užmegzti kontaktą ir išsikovoti pasitikėjimą. Geras klausytojas yra tas, kuris sugeba būti toks atidus, kad paskui gali pakartoti tai, kas buvo pasakyta. Be to, jis bando suvokti tai, ką jaučia pašnekovas ir reaguoja į tai, kas buvo pasakyta. Demonstruokite tai vaikui savo pavyzdžiu bei kartais jo paklauskite: „Ką tu turi omenyje?“, „Kaip manai, ką tavo draugas galvoja apie tave?“


9. Pasitikėjimas

Pasitikėjimas – būtina draugystės sąlyga. Tikri draugai nepalieka bėdoje, nors jie neprivalo pritarti viskam, ką darote. Jeigu draugui gresia pavojus arba jis ketina imtis neleistinų veiksmų, privalu apie tai informuoti jo tėvus ar kitus už jį atsakingus suaugusius asmenis. Į netinkamų „paslapčių“ sąrašą įeina vagystės, rizikingi žaidimai, alkoholis ir narkotikai, draudžiami vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai, draudžiami tinklalapiai bei visos prievartos formos.


10. Ryšio palaikymas

Jeigu persikėlėte gyventi į kitą vietą ar vaikas pakeitė mokyklą, padėkite jam palaikyti ryšius su draugais – skatinkite susitikti, rašyti elektroninius laiškus, kalbėtis telefonu ar „Skype“. Nuraminkite jį, jeigu draugystė visgi nutrūko. Jeigu tokiu atveju vaikas jaus jūsų palaikymą, po iširusios draugystės jis tik pasimokys ir dar labiau sustiprės, o netrukus suras naujų draugų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis