Elena Tonetti – apie šiuolaikines moteris ir gimdymą: pokyčiams niekada nėra per vėlu

Beveik kiekvienas savyje nešiojamės labai skaudžių patirčių. Dažniausiai tai mūsų pačių giliai pasąmonėje liekančios gimimo, pirmųjų metų ir augimo traumos. Tapus mama ši tema tampa dar svarbesnė. Juk dabar tos įsisenėjusios traumos veikia ir mūsų brangiausiąjį stebuklą. Laiku jų neišgydžius, tikėtina, perduosime tuos „nešulius“ savo vaikui visam likusiam jo gyvenimui.

Ar lengvai atpažįstame tikrąsias savo nerimo ar susikaustymo priežastis? Kas slypi nematomoje, bet iš kartos į kartą perduodamoje gimdymo gijoje?


Beveik kiekvienas savyje nešiojamės labai skaudžių patirčių. Dažniausiai tai mūsų pačių giliai pasąmonėje liekančios gimimo, pirmųjų metų ir augimo traumos. Tapus mama ši tema tampa dar svarbesnė. Juk dabar tos įsisenėjusios traumos veikia ir mūsų brangiausiąjį stebuklą. Laiku jų neišgydžius, tikėtina, perduosime tuos „nešulius“ savo vaikui visam likusiam jo gyvenimui.


Mėgindamos išlikti „tobulomis mamomis“ dažna iš mūsų po šypsena slepia tam tikrą skaudulį, kartais net pačios aiškiai nežinodamos, ką tiksliai užspaudžiame ir slepiame. Kaip sukurti tinkamiausias aplinkybes ne tik sau, bet ir vaikui?


Elena Tonetti (JAV), „Birth Into Being International“ mokymų įkūrėja bei „Birth As We Know It“ filmo direktorė ir prodiuserė, viena iš konferencijos „Sveika ir laiminga mama 2019“ pranešėjų, mano, kad bet kuriuo momentu galime pakeisti savo požiūrį, kuris pakeis ir pagrindinius mūsų nervų sistemos nustatymus. Tai vienintelis būdas mums išgyventi kaip rūšiai. Apie tai specialistė svarsto jau 37 metus. Elena Jungtinių Tautų inicijuotoje knygoje „Force Such As the World Had Never Known – Women Creating Change“ pripažinta viena iš 30-ies įtakingiausių moterų pasaulyje, o neseniai buvo įvertinta ir „Legendary Leader“ apdovanojimu.


Unikalia suaugusiųjų traumų gydymo metodika tiesiogiai iš Kalifornijos vaizdo pranešimo metu konferencijoje “Sveika ir laiminga mama” pasidalins nepaprasta moteris, jau daugiau nei 30 metų tūkstančiams žmonių visame pasaulyje šiuo metodu padedanti išsilaisvinti iš įgimtų vidinių traumų.Elena Tonetti
Elena Tonetti
Asmeninio albumo nuotr.


Jūsų filmas Birth As We Know It“ pasklido po 58 pasaulio šalis be jokios reklamos. Apie ką jis?


Šis dokumentinis filmas vaizduoja moterų galią, kuria gali pasinaudoti kiekviena moteris gimdymo metu. Šia sritimi aistringai domiuosi jau 37 metus ir tarnauju pasaulio moterims padėdama joms gimdymo procese. Remiantis viskuo, ką išmokau dirbdama su tūkstančiais žmonių, supratau, kad gimimo momentas yra vienas svarbiausių kalbant apie mūsų civilizacijos evoliuciją. Mums itin svarbu įnešti sąmoningumą į apvaisinimo procesą, mokyti mūsų moteris ir vaikus apie naujos kartos gyvybės užmezgimo momento svarbą tam, kad galėtume užauginti kartą, kuri gims jau ne į kančios, skausmo, vienišumo ar palikimo jausmą.


Gimdymas skausme yra išvengiamas?


Tai yra tiesiog blogas įprotis, kurį žmonija perėmė prieš kelis tūkstančius metų dėl daugybės skirtingų priežasčių. Mes pamiršome, kaip gimdyti, tad mums reikia tą žinojimą atgauti. Esu tikra, kad kiekviena moteris gali padėti savo vaikui gražiai ateiti į šį pasaulį. Būtent tokią žinutę noriu skleisti.


Kas nutinka mums gimstant?


Mes praeiname per labai sudėtingą fiziologinį, bet tuo pačiu ir natūralų procesą, kurio metu mūsų esybės branduolyje susiformuoja labai specifiniai santykiai, kurių pagrindu renkamės, kaip atvykti į šią tikrovę ir kokius santykius turėsime joje. Darome labai didelę klaidą ištraukdami gimdymą iš viso gyvenimo konteksto. Būtent čia ir paslystame, apibūdindami gimdymą kaip atskirą įvykį, kurio metu bandome susitelkti į tai, kas vyksta dabar. Tai, kas vyksta gimdymo metu, atspindi pačią gimdančiąją ir viską, ką ji patyrė savo gyvenime.


Gimdymas pakeičia ir vyrą, ir moterį?


Dažnai gimdymo metu moteris visiškai praranda savo tapatybę, todėl privalome skubėti į pagalbą, palaikyti ją, padėti jai atrasti savo naują tapatybę, nes ji žino, kad tikrai negalės būti ta, kokia ir kuo ji buvo anksčiau ar to, ką jautė savo vyrui prieš vaiko gimimą. Vyras taip pat neišvengia permainų. Jis buvo jos gyvenimo žvaigžde, o dabar staiga jis turi tapti užkulisių darbuotoju. Tai be galo sunki situacija, ypač kai joje atsiduri be jokio pasiruošimo, apie tai nepakalbėjus, net nežinant, kad apie tai apskritai reikia kalbėti.


Ką reikia daryti, kad geriau pažintumėme save?


Turime šviesti savo vaikus, kad niekada nėra per anksti kalbėti apie tai. Galime perskaityti visas pasaulio knygas, bet tikrai ne jų išmintis padės gimdos kakleliui prasiverti. Gamta juk irgi taip neveikia, o mes laikomės to paties mechanizmo. Kaskart, kai vengiame atgimti į kažką naujo, mes po truputį mirštame. Judame į priekį kaip civilizacija, bet šiuo metu sukamės ratu, išrandame naujausias technologijas, bet patys nesikeičiame. 


Kodėl mums taip prastai sekasi gimdyti būtent dabar?


Didžiausias veiksnys yra streso lygis. Mes generuojame, išskiriame milžinišką adrenalino kiekį, kuris mus sukausto ir užrakina, bet pokyčiams niekada nėra per vėlu. Net jei moteris sužino apie nėštumą labai sunkioje gyvenimo situacijoje, bet kuriuo atveju ji gali padaryti labai daug. Tikslas – ne sukurti idealią situaciją, o pakelti jos sąmoningumo lygį ir padėti jai geriau jausti save. Moteriai reikia atrasti save iš naujo nėštumo metu. Jai būtina mesti viską, kas jai netinka, ir pradėti gyventi darniai su savo vaiku. Gerbkime šį magišką darbą, kurį ji atlieka savo nėštumo metu.


Kas sukelia komplikacijas gimdymo metu ir atsirandančias traumas?


Mūsų civilizacijos dabartinė būklė ir yra mūsų gimimo traumų rezultatas. Kaip elgiamės su planeta ir kaip elgiamės su kitais, yra mūsų santykio su savimi atspindys. Gilus pasipiktinimas gyvenimu, kurį dabar kolektyviai reiškiame, yra gimimo traumos rezultatas. Mūsų nepasitenkinimas savo kūnu yra gimimo traumos rezultatas. Viskas, ką iki šiol pridirbome, yra mūsų gimimo traumos rezultatas. Visos mūsų santykių klaidos ar santykiai su vaikais bei tėvais – mūsų gimimo traumos rezultatas. Taip dabar ir gyvename, bet visi kartu galime tai pakeisti. Mums reikia padidinti savo sąmoningumą ir šviesti šia tema vaikus mokyklose ir darželiuose. Mokyti savo vaikus, kad jiems nebūtina gyventi „autopiloto“ režimu ir atkartoti savo gimimo patirties jų pačių šeimose. Jie turi galimybę pakeisti savo traumų poveikį vaikams.


Kaip veikia „Birth Into Being programa?


Ji susideda iš keturių skirtingų procesų, leidžiančių moteriai padirbėti su skirtingais veiksniais, dėl kurių dažniausiai moterys linkusios sau pakenkti. Jei pasirūpinsime tuo dar iki gimdymo, jokių netikėtumų neįvyks, o tiesiog vyks procesas. Taip pat galima atlikti didelį vidinį darbą per meditaciją, sveiką gyvenseną, maistą ir sportą. Visi šie komponentai labai svarbūs. Svarbiausia mums yra išmokti užmegzti ryšį vieniems su kitais, būti geresniais ir švelnesniais.


Ko palinkėtumėte moterims?


Palaikykite viena kitą, raskite būdą pajausti tarpusavio ryšį, nes konkuravimo laikai baigėsi. Kai praradome seserystės jausmą, praradome ir gebėjimą gimdyti. Moterys, jūsų galia kyla iš turėjimo viena kitą. 


„Sveika ir laiminga mama“ – vienintelė konferencija Baltijos šalyse, šįkart skirta ir mamoms, ir tėčiams. Jų sveikatai, vidiniam pasauliui, iššūkiams ir laimei. Konferencija „Sveika ir laiminga mama“ vyks balandžio 28 d. „CONFER by Siemens Arena“ Ozo g. 14, Vilniuje, taip pat bus transliuojama internetu.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis